vestel promega bios ve format sorunu

Kodla Büyü

Çolat_Palemdar

Aktif Üye
atandığım okulda bi sürü gereksiz vestel promega bilgisayar var ve en son 3 4 yıl önce format atılmış ben de atmak istiyorum ama ne yaptıysam bios'a giremedim :( güvenlik kartı çıkmış durumda f1 den f12 ye kadar ve del tuşunu defalarca kullandım ama hiçbirinde biosa giremedim ve kendisi direkt windows hata ekranını açıyor... yardım edermisiniz lütfen nasıl kurtulcam bu işten :(

kasayı aç. pilin panındaki jumper ı çıkarıp diğer yana tak. bios ekranın açılır..

pilin yanında bir jumper var yanyana 3 telden ikisine takılı 1 ve 2 ye
sen onu çıkarıp 2 ve 3 e tak

Darkles Allah senden razı olsun. Konuyu açtım sonra araştırdım cevabı yazmışsın. Dediğin gibi yaptım bios açıldı. Bios açıldı ama kılavye hareket etmiyor.

Darkles Allah senden razı olsun. Konuyu açtım sonra araştırdım cevabı yazmışsın. Dediğin gibi yaptım bios açıldı. Bios açıldı ama kılavye hareket etmiyor.
usb klavye çalışmaz. eski ps/2 klavye takıp bios'a girip usb klavye mause desteğini ve boot sıralamasını değiştirmeniz gerekli.
bir kere ayarladınız mı o klavye bir daha lazım olmaz.

https://www.gittigidiyor.com/bilgis...efTRtV32zGXMYVnIFbMtJYWsHnarwDVBoCLc0QAvD_BwE

atandığım okulda bi sürü gereksiz vestel promega bilgisayar var ve en son 3 4 yıl önce format atılmış ben de atmak istiyorum ama ne yaptıysam bios'a giremedim :( güvenlik kartı çıkmış durumda f1 den f12 ye kadar ve del tuşunu defalarca kullandım ama hiçbirinde biosa giremedim ve kendisi direkt windows hata ekranını açıyor... yardım edermisiniz lütfen nasıl kurtulcam bu işten :(
çözülmüş sanirim oneriye gerek kalmamış ☺️

Son düzenleme:
Geri