Vga kablosunun uçları

Kodla Büyü

recepata

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 50 m uzunluğunda vga kablosu var öğrenciler uclarını kırmışlar,
kablo atıl durumda şimdi,
ek yapılabilir mi?

hocam ben de aynı problem ile karsılastım 1.5 metrelik vga kablosunu ortadan kesdim ekleme yapmak için ama birde ne göreyim hasarlı vga kaplosunda var 15 yakın kablo benim kestigimde var 8 kablo yapamadım ben de elektronikçiye götürdüm sagolsun arkadas yaptı. ölçüm cihazı ile uçların ucunu ölçerek eklemeyi öyle yaptıgnı söyledi

kırılanlar için değil ama yeni takılan vga kabloların korunması için ucuna küçük aynı tipte(adını bilemedim) aparat alınıp takılabilir.kırılırsa o aparatı çıkarıp değiştiriyorsun. aklınızda bulunsun...

testi kırıldıktan sonra akıl veren çok olurmuş ama ....
hala kabloları sağlam olan arkadaşlara bunlardan öneririm.
(karaköy selanik pasajı 1$)
vga_vga_coupler.jpg

Arkadaşlar VGA kablosuna ek yapma işi tamamen gereksiz bir işdir. Görüntüde renklerde illaki solma olur, yinede ek yapmak isterseniz bunu lehimle yapmak zorundasınız (bantla felan hiç uğraşmayın).
Gerekli malzemeler: Lehim makinası, lehim teli, yan keski ve olmazsa olmaz Avometre (buzzzer kademesine alırsanız iletkenlik ölçebilirsiniz.)

Sanıyorum ortada bir yanlışlık var.
Bilgisayardan projeksiyon cihazına giden kablonun iki ucu da erkek uç olması gerekir. Bilgisayarın VGA çıkışı da projeksiyonun VGA girişi de dişi olduğu için.
Siz erkek uca o dişi dönüştürücüyü taktığınız zaman bilgisayara bağlamak için tekrar bir dönüştürücü kullanmanız gerekir.
İstediğiniz metrede bulabileceğiniz şu kabloyu öneriyorum arkadaşlar:

Bunun erkek ucunu projeksiyon cihazına takın, zaten orayı kurcalayan olmaz pinlerde kırılma sorunu yaşanmıyor. Dişi ucuna da şunu takın :

O dönüştürücü ile bilgisayar bağlantısını sağlayabilirsiniz. Pinler kırıldığı zaman sadece erkek-erkek dönüştürücüyü değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca şu konudaki iletiler, özellikle de bu forumda yazdıklarından çok şey öğrendiğim BaRBaRYaN hocamızın iletisi işinize yarayacaktır.
cevre-birimleri-yazici-projeksiyon-akilli-tahta-f109/projeksiyon-vga-baglanti-semasi-t73701.html

İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• VGA-KABLO-10-METRE-ERKEK-DISI-VGA-UZATMA-KABLOSU__31273141_0.jpg
    VGA-KABLO-10-METRE-ERKEK-DISI-VGA-UZATMA-KABLOSU__31273141_0.jpg
    11.7 KB · Görüntüleme: 5,338
  • vga-15pin-cevirici-erkek-erkek-gender-changer-mb64390_942866_r1.jpg
    vga-15pin-cevirici-erkek-erkek-gender-changer-mb64390_942866_r1.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 5,341
yenersonmez' Alıntı:
testi kırıldıktan sonra akıl veren çok olurmuş ama ....
hala kabloları sağlam olan arkadaşlara bunlardan öneririm.
(karaköy selanik pasajı 1$)
vga_vga_coupler.jpg

kasaya giren vga kablosunun 5.pini kırılmış kablo erkek vga acaba bununla değiştirebilir miyim

Geri