VGA Kabloyu Ethernet kablosuna çevirip görüntü taşıma

Kodla Büyü
önceden çeviricisini görmüştüm dx ten ama ne işe yarayacağını pek düşünmemiştim. ilk siparişimde dişisi ve erkeğinden birer tane sipariş verip deneyeceğim. başlığı hortlatan pess hocama teşekkürü bir borç bilirim :D

PeSS' Alıntı:
Tam aradığım şey sonunda buldum yarın denerim bende.

Yalnız bir sorum var ben görüntüyü birden fazla yerde göstermek istiyorum. Switch ile görüntü sayısı artarmı bu şekilde?
Switch ile görüntü sayısını artırmayı bırakın, kabloyu switch'e takmayın bile.
Kablo içerisinde aktarılan sinyal ağ sinyali değil, analog görüntü sinyali. Switch bu sinyali algılamayıp, muhtemelen bozacaktır, ancak daha kötüsü sinyal switchi bozabilir de.
Kabloyu kendiniz yapmak yerine
http://www.buyincoins.com/s/VGA-extender-male.html
adresindeki ürünü alabilirsiniz. Ben aldım, görüntü aktarımı yapıyor. Ancak mesafe için bir şey söyleyemeyeceğim. cat6 kablo kullanmanız sinyalin bozulmasını azaltacaktır.

Hocam deneyen arkadaşlar varsa switch yerine hub kullanılarak monitör çoklayıcı gibi kullanabilir miyiz?

Merhaba Arşadaşlar,

Bende eylül 2014 de atanan biri olarak atandığımda öğretmenlerin bende istediği ilk iş projeksiyonların çalışır hale getirilmesiydi. Projeksiyon kablolarının yerde kalan uçları tüm sınıflarda dişleri kırılmış vaziyetteydi.

aldığım vga to rj45 çeviricileri kullanıyorum. kablo uzadıkça görüntüde arka gölgeler oluşuyor ama bence çok da problem değil. Maliyet olarak uzun vgalar çok pahalı her sınıfa yapmak istediğinizde bütçeyi karşılayamayabilirler. Kesinlikle tavsiye ediyorum fakat labtopa takarken tırnak kısımları olmadığından birazcık kesip eriterek tekrar yapıştırdım. Kululum için de çok fazla vakit harcamadım. yenilenebilir olması çok iyi.

İsteyenler için Satışa çıkarttım. http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-birimleri-vga-rj45-cevirici-212684523/detay/

peki vga girişi ve hdmı girişi bozuk bir laptop projeksiyona nasıl bağlanabilir? elimde vga to rj45 adaptörü var bunu projeksiyondan gelen vga kablosuna takıp laptop un mecburen ağ girişine bağlayabiliyorum bu sefer de görüntü gelmiyor.

geçen yıl okulda şöyle yapılmış projeksiyondan gelen vga kablosuna, vga to hdmı dönüştürücü ve onun ucuna da hdmı to usb dönüştürücü bağlanmış usb de laptopun usb girişine takılmış ve o şekilde usb girişinden projeksiyona bağlanılıyormuş.

şimdi hdmı to usb adaptörünü parçalamış çocuklar. o sınfın laptopu projeksiyona bağlanmıyor. köy okulu olduğu için de ne lab var ne akıllı tahta... elimde de 3 tane vga to rj45 var. araştırdım falan bir sürü cihazla da denedim olmadı bir türlü acaba özel bir ayar kısmı mı var?

Usb to vga dönüştürücü
peki vga girişi ve hdmı girişi bozuk bir laptop projeksiyona nasıl bağlanabilir? elimde vga to rj45 adaptörü var bunu projeksiyondan gelen vga kablosuna takıp laptop un mecburen ağ girişine bağlayabiliyorum bu sefer de görüntü gelmiyor.

geçen yıl okulda şöyle yapılmış projeksiyondan gelen vga kablosuna, vga to hdmı dönüştürücü ve onun ucuna da hdmı to usb dönüştürücü bağlanmış usb de laptopun usb girişine takılmış ve o şekilde usb girişinden projeksiyona bağlanılıyormuş.

şimdi hdmı to usb adaptörünü parçalamış çocuklar. o sınfın laptopu projeksiyona bağlanmıyor. köy okulu olduğu için de ne lab var ne akıllı tahta... elimde de 3 tane vga to rj45 var. araştırdım falan bir sürü cihazla da denedim olmadı bir türlü acaba özel bir ayar kısmı mı var?
Usb to vga dönüştürücü kullanmalısınız.
https://urun.gittigidiyor.com/bilgi...pkzw1VIceizLXeSwRcJXfWSw0hlkielcaAvWOEALw_wcB
Adresindeki gibi.

Teşekkür ederim... ancak sınıf laptopunu tamire gönderttip hdmi girişini tamir ettirdik. Vga nın ucunda püskül gibi adaptör vardı. Artık tekrar bozarlarsa dediğinizi yaparım..

Geri