Video Arka Planı

Kodla Büyü

tusuba

Aktif Üye
Arkadaşlar mrb. Elimde bir öğrencimizin #Evde23nisan için evde çektiği video var. Bu videonun arka planını değiştirmek istiyorum. Örneğin dalgalanan Türk Bayrağı ile. Bir de basit bir kaç efekt. En basit olacak şekilde hangi program yardımıyla yapabilirim.

hocam bu programda çocuğun arkasındaki duvarı kaldırıp tamamen değiştirebiliyor muyuz? 2 videoyu üst üste koyup oynatmak değil amacım. çocuğun arkaplanındaki duvarı bayrakla değiştirmek.

hocam bu programda çocuğun arkasındaki duvarı kaldırıp tamamen değiştirebiliyor muyuz? 2 videoyu üst üste koyup oynatmak değil amacım. çocuğun arkaplanındaki duvarı bayrakla değiştirmek.
hocam proshow ile zannetmiyorum. hatırladığım kadarıyla bu kadarını yapamaz. Adobe After Effects

Greenscreen mantığıyla yapılabilir, ama arkası tek renk olmasi gerekiyor.

Cocuk cok fazla hareket etmiyorsa maskeleme yapilabilir.

Onun haricinde sahneleri tek tek temizlemeniz gerekir ki o daha zor.

Son 2 secenek amatörce sonuç verecektir. En mantıklısı ilk seçenek. Arkası yeşil ya da mavi bir perde onunde çekim yapabilir. Siz de o arka plani programlarla basitce temizleyip istediginiz goruntuyu koyarsiniz. Program olarak da Sony Vegas, Adobe premiere kullanabilirsiniz.

Detaylar icin green screen araması yapabilirsiniz.

Arkadaşlar mrb. Elimde bir öğrencimizin #Evde23nisan için evde çektiği video var. Bu videonun arka planını değiştirmek istiyorum. Örneğin dalgalanan Türk Bayrağı ile. Bir de basit bir kaç efekt. En basit olacak şekilde hangi program yardımıyla yapabilirim.
hocam arka plan tek renkse camtasia studio ile dediğinizi yapabilirsiniz (visual properties>>remove a color yollarını takip edebilirsiniz) tabi iki videoyu programa ekleyeceksiniz silmek istediğiniz videonun arka planını yukarıdaki yöntemle silebilirsiniz

Geri