video ders kayıt alma programı önerisi bekliyorum.

Kodla Büyü
arkadaşlar merhaba,daha önce yüksek lisansa hazırlık için aldığım uzaktanyds.com dan videolu kayıtlar mevcut ama zamanım çok az kaldı ve ben videoları izleyip bitiremedim. Bu videoları bilgisayarıma nasıl kaydedebilirim. yardımlarınız için teşekkür ederim.

Video ders kayıt programı değil de video indirme programı aramanız gerekiyor.
Sisteme giremediğimiz için kesin bir şey söylemek mümkün değil. İnternet Download Manager'dan başlayarak video indirme programlarını denemeniz gerekiyor.
Ancak açıkçası bu kadar yüksek ücrete satılan eğitimlerde, videoların indirilmesini engelleyecek tedbirler almışlardır. O yüzden çok da ümitli olmayın.

Hocam genelde DRM tarzı koruma sistemi ile korunuyor o videolar. Ocam kullanmanızı tavsiye ederim çok başarılı bir program. Tüm ekranı ya da kendi belirlediğiniz bir ekran alanını mp4 formatında kayıt altına alabiliyorsunuz.

Hocam genelde DRM tarzı koruma sistemi ile korunuyor o videolar. Ocam kullanmanızı tavsiye ederim çok başarılı bir program. Tüm ekranı ya da kendi belirlediğiniz bir ekran alanını mp4 formatında kayıt altına alabiliyorsunuz.
cevabınız için teşekkür ederim , her ders 1 saat video boyutu çok yüksek olur mu? kullandıysanız bu sorumu da yanıtlarsanız çok sevinirim :)

cevabınız için teşekkür ederim , her ders 1 saat video boyutu çok yüksek olur mu? kullandıysanız bu sorumu da yanıtlarsanız çok sevinirim :)

Bu ekrandaki görüntüye de bağlı ancak ortalama 1 dk. kayıt 2 mb. Buna göre 1 saatlik kayıt 120-130 mb civarı olur diye düşünüyorum. 10 ders videosunda ise 1 gb'ı geçecektir ki bu rakamlar mp4 codec için normal ve iyi değerlerdir hocam. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Hem kullanımı basit ve kullanışlı hem arayüzü Türkçe.

Mozilla Firefox için de birçok eklenti var, videodownloadhelper gibi, EBA, youtube vs sıkıntı olmadan indiriyor fakat ama ticari şirketer artık HLS akış kullanıyorlar. Videoyu sunucudan doğrudan vermek yerine 3-4 mb klık dosyalar halinde size gönderiyorlar.
Ücretli programlarla indirebilirsiniz. chrome veya Firefox'da eklenti bakabilirsiniz.

Geri