video montaj programı

Kodla Büyü

sinemis

Site Gezgini
Arkadaşlar, bildiğiniz kullanımı basit olan bir video montaj programı var mı? (movie makerdan başka)

Ulead Video Studio
Pinnacle studio
Adobe Premier

Bence en iyileri bunlar. Özellikle Pinnacle efektleri çok güzel. Ama kullanımı basit mi diye sorarsan çok basit değil.

Video montaj derken tam olarak neyi kastettiğinizi söylerseniz kullanım ve arayüzüne göre basit programlar söylenebilir öğretmenim. yani kesme/biçme/birleştirme/parçalama, efekt/altyazı/üstyazı/resim vs ekleme, ya da biçim değiştirme gibi :)

muratbdg hocamın dediklerine katılıyorum.Pinnaclle çok iyi programdır ama kullanımı zor olabilir.Basit ve kulanışlı derseniz uleadı tavsiye ederim.Türkçe yama ve eğitim dökümanı rahatça bulabilirsiniz

Evet kesme, biçme, birleştirme ve efekt işlemleri yapmak istiyorum. Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Evet kesme, biçme, birleştirme ve efekt işlemleri yapmak istiyorum. Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

En sağlamı diyelim:)

Adobe Premier'dir...Ayrıca Pinnacle studio ile birlikte de kullana biliyorsunuz...

Efekt ekleme için arkadaşların önerdiği programları kullanabilirsiniz. Kesme, biçme, format değiştirme (convert) ve birleştirme içinse arayüzleri ve kullanımları, diğer kapsamlı programlara göre çok daha basit olan imtoo, tmpeg gibi yazılımlar işinizi görür.
Ancak bu işlemlerin tamamını bir tek programla halletmek istiyorsanız, kapsamlı programlardan birisini indirip öğrenmenizi öneririm.

ben ekleyemiyorum arkadaşlar converterlar ile alt yazı eklemeye çalıştım ama olmadı şimdi adobe premieri indiriyorum birisi nasıl yapacağımı tarif edebilir mi çok acil yetişmesi gereken bir ödev var da...

Corel Video Studio'da basit movie makera benzer kullanımı ve iş görmesiyle iyi bir seçenek.

günün biri canım istedi, hadi çocuklara slayt gösteri yapayım, şöyle etkileyici bişeyler olsun diyen arkadaşlara adobe after effects, adobe premier vb. üst seviye programları tavsiye etmek bence bu arkadaşların moralini bozmaktan başka işe yaramaz:)

bu programları öğrenecek arkadaşın belirgin bir hedefi olmazı lazım bence.

movie maker dan daha iyi olsun, çok profesonel de olmasın arası iki program önereyim.

bigasoft total video convertor: videoların kesilmesi, ses kanallarının silinmesi, histogram ayarlarının yapılması, çözünürlük değerlerinin değiştirilmesi (1080p, 720p vs), formatlarının değiştirilmesi, vb. çok işinizi görür.

https://bilgisayarbilisim.net/kaynak_yonetimi/bigasoft-total-video-convertor.117/

Proshow Producer veya Gold serisi:

slayt gösteri yapmak veya hem fotoğraflardan hem videolardan oluşan orta düzey bir çalışma yapmak için fazlasıyla yeterli olabilecek diğer yazılım

https://bilgisayarbilisim.net/kaynak_yonetimi/proshow-producer.118/

acil olduğu için bi şey diyemeyeceğim ama adobe premiere pro cc öğrenmeye çalışın bence hocam. youtube'da görsel eğitimleri var. 2 saatinizi bile almaz, öğrenirsiniz işinize yarayacak kısımları. ben öyle öğrenmiştim. video ile ilgili bi işlem olduğunda aramalarım sonucu hep adobe premiere'e dayanınca en iyisi öğreneyim demiştim :) arayüzü korkutucu gelebilir ama ne kadar fonksiyonel olduğunu öğrenince rahat edersiniz.

Geri