virüs bulaşmıs rengi soluk dosyayı nasıl?

Kodla Büyü

bilisim5587

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkdaslar telefonumu vıruslu bır bılgısayarın kablosuyla baglayınca telefonumun harıcı bellegıne vırus bulasmıs. temız bılgısayara telefonumu bagladıgımda gordum kı harıcı bellegımdekı onemlı dosyalarım soluk sarı klasor gorunumunde. bundan nasıl kurtulabılırım ?

Hocam muhtemel gizli dosya olmuştur...

Sağ tıklayıp Gizli özelliğini kaldırın... Veya http://www.inndir.com/Attribute-Changer-45085p.html adresinden programı indirin, kurun. Dosyalarınıza sağ tıkladığınızda "öznitelikleri değiştir" gibi bişey çıkar ondaki "gizli arşiv salt okunur vs " alanlardaki o,onayı kaldırın..

Kolay gelsin...

Hocam aşağıdaki yönergeleri takip et. Umarım çözülür sorunun.

Dosyalarinizi gormek icin baslat- calistir kismina cmd yazip entere
basiyoruz.

Flash diskimizin veya hard diskimizin veya SD kartımızın aldigi surucu harfini yazip (ornek f: ) entere basiyoruz,
daha sonra dir /a yazdigimizda dosyalarimizin orada oldugunu goruyoruz.
Simdi gelelim dosyalarimizi nasil gorunur hale getirecegimize. Ayni
komut satirinda su kodlari yazip enter tusuna basin attrib -a -r -s -h /s /d f:/*.*
biraz bekledikten sonra dosyalariniz flash diskinizde gorunur hale gelecektir.
Buradaki H harfi flash diskinizin aldigi surucu harfidir unutmayiniz.

hepınıze cok tesekkur ederım..kajmeran hocam gızlıde tık ısaretı var o kalkmıor. sadace salt okunur ozellıgıyle oynanabılıor..

savunan adam komuttakı boslukları yanlıs yazıorum sanırım . paremetre yanlıs dıor. ben combofix i daha kullanmam bılgısayarım coktu bır kere.

sorun cozulmustur.. cmd attrıb komutunu denedım ıse yaradı .. tesekkur ederım hepınıze.. d

Geri