virüs mü bilmiyorum

Kodla Büyü

ihntk

Üye
Arkadaşlar siteye sırf bu yüzden kayıt oldum. anlasa anlasa bilişimciler anlar dedim. kendim fen ve teknoloji öğretmeniyim. sorunumun kaynağı virüs mü bilmiyorum ama tek ihtimal o kaldı. sorun şöyle:
e okulda sorunsuzca ''hızlı ders notu gir '' bölümüne kadar geliyorum ama resimde görülen listele butonuna bastığımda sayfa yenileniyor gibi oluyor ama toplu not giriş ekranı gelmiyor. ayrıca yazıcı ve kaydet butonları aktif olmasına rağmen onlarıda tıklatınca değişiklik olmuyor. örneğin yazıcıya tıklatınca rapor ekranı çıkmıyor. eşimde öğretmen lisede görev yapıyor ama onun lise kullanıcı adı ve şifresi ile girince hiç sorun yok. ama ilköğretimde görev yapan arkadaşların şifreleri ile deneme amaçlı girdiğimizdede aynı sorunla karşılaşıyoruz.

Ekli dosyalar

• e okul.PNG
    e okul.PNG
    58.9 KB · Görüntüleme: 3,673
Yaptığınız denemeler güzel.Lise için çalışıp, başka ilköğretim şifreleri denediğinizde çalışmadığını yazmışsınız.
Sorun bilgisayarınızdan değil de e okul sisteminden kaynaklanıyormuş gibi gözüküyor. Listelemenin yüklenmemesi, kaydet ve raporlar butonlarının aktif görünmesi filan.
Sorunu yaşadığınızda başka bilgisayarlarda denemek gerek, bunu da denerseniz emin olursunuz. Başka bir bilgisayarda daha denerseniz büyük ihtimal sizden kaynaklanmıyordur tahminim.

Hocam resimde ne sınav seçmişsiniz ne de performans işaretlemişsiniz. Ondan listeleme yapmıyordur.

hocam okul bazında ne de kişisel olarak e okul hesaplarına virüs bulaştığını sanmıyorm sizin okulla ya da e-okula ulaşmaya çalıştığınız pc den kaynaklanan bir sorun gibi görünüyor başka pc ile denedikten sonra okulu bilgilendiriseniz ilinizden kontrol edilir

biltek2007' Alıntı:
Hocam resimde ne sınav seçmişsiniz ne de performans işaretlemişsiniz. Ondan listeleme yapmıyordur.

tabi bu da var malum ben hiç bu notları falan vermediğimden bilmiyorum nasıl işliyo bu not girişi ekranı :D

biltek2007' Alıntı:

yok hocam ders seçtikten sonra listeleye tıklaması yeterli proje performans işaretlemeye gerek yok. Eğer tek bilgisayarda oluyorsa internet exploreri yeniden kurmasını tavsiye ederim.

dediklerinizi hepsini önceden denedim zaten. bilgisyarımdan hiç bir ilköğretim e okul kullanıcısı hızlı ders notu girişi hatta yöneltme işlemini yapamıyor. evdeki diğer bilgisayardan giriş yapabiliyorum. okuldan giriş yapıyorum. biltek2007 seçim yapmamışsınız diyor onu zaten yapıp denediğim için buradayım.explorerın yeni sürümünü bile yükledim.

Daha önce explorer da ekran kaydetme işlemi yaparak, makro ile kayıtlar yaptınızmı? Kulanıcı şifresini otomatik yükleme veya Hızlı kitap girme gibi.

hayır ekran kaydetme gibi bir işlem yapmadım. şimdi avast ile tarattım şu virüsler çıktı. sbep bu olabilirmi? karantinaya aldım çözüm olabilirmi?

Ekli dosyalar

• avast.PNG
    avast.PNG
    20.6 KB · Görüntüleme: 3,604
hocam sorun ne zaman başladı daha önceden çalışıyoduysa sistemi geriye yüklemeyi dene derim.Önemli programlar yüklemediysen.

hocam ie yi kaldırıp yeniden kurun ie8 i ya da 7 yi kurun . olmazsa bilgisayarı açılışta tarama yaptırın avastta öyle bi özellik vardı virüse bulur siler.

zaten ie 8 de bu sorunu yapıyordu ie9 yaptım. avast ile önce tam tarama yatırdım zaten. nedir bu 3 dosya?

Ekli dosyalar

• avast2.PNG
    avast2.PNG
    21.6 KB · Görüntüleme: 956
ie 9 dan bir süre daha uzak durun. Ben pişman oldum. Bildiğim halde başıma gelecekleri. Ahh ah. Mebbis ana ekranı, fizy daha bi çok sorun yaşadım.

HOCAM 1 haftadır bende uğraşıyorum aynı sorunla. pc me format attım. windows 7 kullanıyorm. diğer bilgisayarlardan e-okul listeleme yapabiliyorm ama benim bilgisayarımda bi sorun var. adobe activex, ilsis activex, java, explorer 8, 9 gibi programları tekrar sildim kurdum . sorun çözülmedi. virüsten kaynaklandığını düşünmüyorm . kesin bi eksik program ya da bi buton aktif değil. bilen bulan çözen arkadaş varsa lütfen yardım etsin. ya format atcam ya bilgisayarı artık ..

sene 2014 oldu ama bende de var aynı sorun

sırf ie 11 yüklemek için sp1 paketini kurdum w7 üzerinde ancak yine aynı sorun her şey tamam ama listele diyorum liste çıkmıyor okulda çıkıyor bende çıkmıyor arkadaş nedir bunun çözümü javayı yeniledim yine işe yaramadı diğer tarayıcılarda da durum aynı ki zaten en stabil ie de çalışması lazım

Geri