Virüs Marifeti..

Kodla Büyü

falloosely

Aktif Üye
Arkadaşlar bu sorundan nasıl kurtulabilirim? Önceden kısa yol içinde bütün dosya klasörleri bir araya topluyordu ama zarar vermiyordu. Şimdi dosyalar klasörler zara görmüş ve üzerinde işlem yapamıyorum. Çözüm önerisi olan yardım edebilecek birisi var mı?

Ekli dosyalar

• kısayol virüsü.jpg
    kısayol virüsü.jpg
    101.5 KB · Görüntüleme: 736
Bilgisi olan yok mu? Çözüm önerisi bekliyorum. Ama haklısınız siyaset içerikli bir konu başlığı açmış olsaydım ya da bilişim alanı haricinde herhangi bir konu o zaman paylaşım hit olurdu!

Bu işin tek yolu kurtarma programları ile klasör ve dosyaları kurtarmaktır.
R-studio
GetDataBack
...
programları olabilir.

Hocam mic sec ile taratın daha sonra verilerinizi bilgisayara kopyalarsanız göreceksiniz ki isimler düzelmiş daha sonra flashınıza format atıp verilerinize tekrar atarsınız..
kolay gelsin

hasari' Alıntı:
Bu işin tek yolu kurtarama programları ile klasör ve dosyaları kurtarmaktır.
R-studio
GetDataBack
...
programları olabilir.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim hocam, ancak klasörlerin içeriklerine hiçbir şekilde ulaşamıyorum ve işlem yapamıyorum. Bana klasörlerin yapısını düzeltebileceğim bir program gerekiyor aslında, bu programlar o işe yarar mı?

evet işe yara ama siz attrib komutunu deneyip yaparsanız sorununuz çözüme kavuşacak aynı problem bende vardı işlme basamaklarını tekrar yazayım
1. microsoft security ile taratın (güncel olsun)
2. daha sonra cmd ye geçin ordan sürücüyü seçin örneğin g: enter gibi
3. daha sonra attrib /s /d -h -r -s yazıp entere basın
4. verileriniz makinaya yedekleyip flashınıza format atıp tekrar verileriniz flasha atın
benim önerim bu..

pirlantacicocuk' Alıntı:
evet işe yara ama siz attrib komutunu deneyip yaparsanız sorununuz çözüme kavuşacak aynı problem bende vardı işlme basamaklarını tekrar yazayım
1. microsoft security ile taratın (güncel olsun)
2. daha sonra cmd ye geçin ordan sürücüyü seçin örneğin g: enter gibi
3. daha sonra attrib /s /d -h -r -s yazıp entere basın
4. verileriniz makinaya yedekleyip flashınıza format atıp tekrar verileriniz flasha atın
benim önerim bu..

Teşekkür ederim hocam hemen önerilerinizi deniyorum...

falloosely' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Bu işin tek yolu kurtarama programları ile klasör ve dosyaları kurtarmaktır.
R-studio
GetDataBack
...
programları olabilir.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim hocam, ancak klasörlerin içeriklerine hiçbir şekilde ulaşamıyorum ve işlem yapamıyorum. Bana klasörlerin yapısını düzeltebileceğim bir program gerekiyor aslında, bu programlar o işe yarar mı?
Bu iki yazılımda klasör şeklinde kurtarabiliyor yani aynı şekilde kurtarabilirsiniz.

Geri