virüsler için bir antivirüs önerisi istiyorum..

Kodla Büyü

ysglctnr

Site Gezgini
arkadaşlar nod32 kullanıyordum pc virüs doldu, kaspersky kurdum çok yavaşlattı, biçok anti virüs prog denedim aslında kullanmayıda pek sevmiyorum, ama bir seferlik tarama yapıp tam ve kesin sonuç veren bir virüs prog önerisinde bulunsanız..

hocam ben normalde nod32 kullanıyorum ve çoğu virüste işe yarıyor. ama ayrıca 2 günde 3 günde veya en geç haftada bir combofix.exe ile taratıyorum o kadar çok işime yarıyorki bu combofix şiddetle tavsiye ediyorum. çok bilgisayarı ben formattan combofix ile kurtartdım.
saygılar

kaspersky iyidir aslında ama key olayı iyice sıktı artık. avira antivir in ücretsiz olanı var, hiçde kasmıyor. tavsiye ederim.

Valla hocam COMBOFIX programını çok zorunlu olmadıkça kullanmanızı tavsiye etmem XP resmen kafayı yiyor. Virüs programı olarak AVİRA kullanıyorum ve memnunum AVİRANIN yanına USB DISK SECURİTY kullanıyorum oldukça işe yarıyor. Uzun süredir (yaklaşık bir sene) bilgisyarımda virüs sorunu yaşamadım. Öğretmen arkadaşların usblerini temizlemek için bilgisayarıma taktığım halde hala temiz. Yapmanı zgereken sürekli güncel tutmak ve on günde bir sistem taraması yapmak.

pakgun' Alıntı:
Valla hocam COMBOFIX programını çok zorunlu olmadıkça kullanmanızı tavsiye etmem XP resmen kafayı yiyor. Virüs programı olarak AVİRA kullanıyorum ve memnunum AVİRANIN yanına USB DISK SECURİTY kullanıyorum oldukça işe yarıyor. Uzun süredir (yaklaşık bir sene) bilgisyarımda virüs sorunu yaşamadım. Öğretmen arkadaşların usblerini temizlemek için bilgisayarıma taktığım halde hala temiz. Yapmanı zgereken sürekli güncel tutmak ve on günde bir sistem taraması yapmak.

Aynıyız...

Bit Defenderi şiddetle tavsiye ederim. Biraz kasar ama tek sefer taratacaksanız malware dahil bütün kötü yazılımların kökünü kurutur.

hocam bu iş bilgisayarınızın belleğine göre değişir. RAM yeterli olan herkese tavsiyem şudur:
kaspersky INTERNET SECURITY kurun. 2009 versiyonu kurun.
kaspersky 2009 reset yamasını bilgisayarınıza kaydedin.
her 30 günde bir 30 saniyelik bi işlemle deneme sürenizi yenileyin.
hiç bitmeyen deneme sürümünüz olsun. key falan derdi yok...
kaspersky 512 mb ram ile dahi kullanılabilir. gayet rahat çalışıyor 512lik bi pcde..
256 ise asla kurmayın.
söylediğim gbi kaspersky anti virüs değil, internet security kurun..
ayrıca raminiz 1 gb ve üstü ise pc tools spyware doctor programı da casus yazılımları iyi temizliyor..
ve kaspersky internet sec. ile çok uyumlu çalışıyorlar ve birbirlerini tamamlıyorlar.
inanın hiçbir virüs vb sorun yaşamıyorummm... tek güvenlik programı yetmiyor bunu unutmayın ama işte bu 2si gbi uyumlu bi 2li olmalıdır..

unutmadan devam edeyim.
kaspersky internet sec. 2009 trial reset yaması hep rar dosyası olarak dursun bilgisayarınızda. açıkta bırakmayın. yoksa kaspersky onu siliyor :)

kullanımını söylemeyi unuttum afedersiniz. kis 2009 30 gün dolunca veya dolmak üzere iken, system traydeki k ikonuna sağ tıklayıp settings deyin. açılan menüde solda options deyin ve açılan menüde self defense-kendini korumayı kapatın ve tamam deyin. sonra yine k ikonuna sağ tıklayıp kasperskyden çıkış yapın kapansın. sonra yamayı rar dosyasını dışarı çıkartmadan direk çift tıklayarak açın ve sistemizize uygun olanı çalıştırın. sonra o kapanır zaten evet falan deyin. sonra kaspersky yeniden çalıştırın ve deneme sürümünü etkinleştir deyin netten yeni deneme anahtarı alacak ve olay bittii... kaspersky çalışınca aynı yerdeki ayarlardan kendini korumayı yine çalıştırın bence... olay bu kadar....

ben bu konuda tek tavsiye edebilecegim AD-AWARE bilgisayardaki virüsleri silmez temizler bunların arasında ki fark nedir ?
Eğer sitem dosyalarına virüs kalıntıları varsa bilinki bu sistem dosyalarını virüs olarak algılayıp silebilri ve sisteminiz zarar görebilir ama ad-aware ise sitemdeki virüsleri sildigi için sistem dosyalarının zarar görmesi 100%100 gibi bi oranla önlenmiştir

Geri