Virtual PC 64 bit Hatası

Kodla Büyü

kalelibilişim

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar windows 7 64 bit sistem kullanıyorum.
sanal pc yazılımları ile 64 bit sanal makine oluşturmaya çalışıyorum.
alttaki iletide tıkanıyor. Çözümü nedir yardım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    5.8 KB · Görüntüleme: 3,213
ilk başta pc nin özelliklerini oluştururken bir sorun mu oldu ki ?
veya sizin kullandığınız program versiyon olarak 64 bitlik sanal makine desteği vermiyordur.
VMware isimli programı öneririm ben kullandım gayet iyi bu sanal pc konularında

Oluşturduğunuz sanal makinenin işlemci ayarı varsa, onu kontrol edip, 64 destekli hale getirin. Hatada işlemcinin 64 bit desteklemediği yazıyor. Ya da VirtualBox gibi ücretsiz bir sanal bilgisayar programı kullanın.

hocam konuyu hortlartmış gibi olacağım ama sanal makineye 64 bit kurulumunu yapmanız için gerekli olan 2 şey var...
-BİRİNCİSİ işlemcinizin 64 bit desteği olduğundan emin olmanız.bunun için ekteki programı indirin. program çalıştığında en sağdaki hardware virtualization kısmı YES ise ikinci maddeye geçin...NO ise sanal makineye 64 bit işletim sistemi kuramazsınız. zorlamayın.
-İKİNCİSİ bios ayarlarınızdan işlemci overlock kısmında(büyük ihtimalle) VT-X veya cpu virtualization gibi ayarları arayın...bulduktan sonra onu ENABLED yapın ve ayarları kaydettikten sonra bios tan çıkıp makineyi yeniden başlatın...artık windows 7 64 bit işletim sistemini kurabilirsiniz...ekteki resimdeki sistemi 5 dk önce kendi bilgisayarıma kurdum. ve sizlerle paylaşmak istedim...

iyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

• 64bittest.rar
    102.2 KB · Görüntüleme: 360
  • win7x64.png
    win7x64.png
    130.3 KB · Görüntüleme: 3,109
Allah cümlemizden razı olsun hocam...sorunu çözdüğünüzde paylaşırsanız sevinirim.

birde kendi karşılaştığım hatayı söyleyeyim, işletim sistemi sürümü ultimate te çalışıyor veya taban sürümlerle çalışmıyor.

elrond' Alıntı:
Allah cümlemizden razı olsun hocam...sorunu çözdüğünüzde paylaşırsanız sevinirim.
Elbette ancak şu önümüzdeki iki hafta yoğunum bununla ilgilenemeyebilirim.

Usta ne diyorsun? programın biri devam biri tamam mı diyor.

file.php
file.php

Ekli dosyalar

• Hardware1.png
    Hardware1.png
    52 KB · Görüntüleme: 3,065
  • Hardware2.png
    Hardware2.png
    108.4 KB · Görüntüleme: 3,062
hocam sen biostan virtualization desteğini aç sonra sistemi kurmayı dene...ama en sağlam bilgiyi işlemci modelini sitesinden inceleyerek destekleyip desteklemediğini öğrenebilirsin

anakartın ne hocam modelini tam olarak verirsen yardımcı olmaya calısırım

Ekli dosyalar

• Virtual.jpg
    Virtual.jpg
    69.1 KB · Görüntüleme: 2,539
  • Virtual2.jpg
    Virtual2.jpg
    99.7 KB · Görüntüleme: 2,536
Yeni sanal pc oluşturduğunda hemen üstünde settigs butonu var buraya tıkla pc özelliklerini belirle.
ram miktarı ekran kartı boyutu çekirdek sayısı gibi ayarları buradan yapacaksın.

@ hasari
hocam benim sanal makine problemim : Sanal makinede 64 bit os çalıştıramamak.
32 bit çalıştırıyorum sorun o ayarlar değil.
Sorun sanal makinede 64 bit sistem kullanabilmek için 64 bit cpu ya sahip olmanın yanı sıra cpu nun hardware virtualizasyon desteğinin de olması gerekiyor.
İntelin web sitesinden baktığımda cpu mun hardware virtualizasyon desteğinin olduğunu görüyorum.
hardware virtualizasyon desteği ilgili biosta aktif/pasif etme ayarı bulunması lazım malesef benim biosda yok.
Benim hardware virtualizasyonu windowstan açmam lazım. Yardım.

Aklıma ne gelirse denedim sonuç yok. virtual pc virtual box wmware...
Biosda virtualizasyon ile ilgili bir ayar yok.
Virtualizasyonu windowstan açma imkanım olursa işlem tamam olacak.

Bana kalırsa sen çözümü yanlış yerde arıyorsun sanal pc oluştururken versiyon kısmını 64 bit belirlediğinde olması lazım sen buralarda bir yerde bu ayarları yapmayı atlıyorsun dur.

Ekli dosyalar

• os.jpg
    os.jpg
    87.1 KB · Görüntüleme: 1,040
Geri