virüs yardım...

Kodla Büyü

joomlaci

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bir flasha virüs bulaşmış. içindeki yaklaşık 1 gb dosyayı göstermiyor. musallat.exe yi uyguladım olmadı. usbshow u yaptım olmadı. flash içinde bir tane ilginç dosya var
adı
_-___-_-_---_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-._-___-_-_---_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

bu şekilde ve 6130 kb görünüyor.
kaybolan dosyalar çok önemli ve office dosyaları.
karşılaşan var mı bu durumla. neler yapabilirim.teşekkürler.

Büyük ihtimal denemişsinizdir ama;
klasör ayarlarından gizli doyaları göster ve korunan sistem dosyalarını göster yaptınızmı?

vayarkadas' Alıntı:
Büyük ihtimal denemişsinizdir ama;
klasör ayarlarından gizli doyaları göster ve korunan sistem dosyalarını göster yaptınızmı?

Bunun işe yaraması gerekiyor. En kötü ihtimalle live linux ile açıp içindeki virüsleri silip klasörü tekrar görünür yapabilirsiniz.

usbshow gizlenen dosyaları görünür yapıyor zaten. normalde içindeki dosyaları görebiliyorum ama sadece asıl önemli olan klasör yok diğerleri var maalesef

Flaşı cdden boot edilen bi işletim sistemiyle açtıktan sonra cmd ile attrib -h -r -s /s /d *.* komıtuyla herşeyi görünür yap. Gereksiz dosyaları sil. İşlem tamam.

dosyaları görüp işimi hallediyorum ben ama okuldaki bilgisayarlarda bu virüs var ve hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin flashına bulaşıyor ve sıkıntı büyüyor. Kökten çözme şansım yok mu bu işi?

Geri