Virüsle uğraşmayın.USb ler ve sistemlere AŞI kampanyası

Kodla Büyü
Arkadaşlar ben bu programı USB belleğe kurdum ama şimdide Flash belleğe isim veremiyorum. Çıkarılabilir Disk olarak görüyor herkeste bu şekildemi acaba_ Windows 7 de kurdum ondan olabilir mi?

COBOL' Alıntı:
önce USB deki Auto run.inf dosyasını text editörle açıp bakınız içeriği değişmişmi?
Ayrıca bu yazılım.USB içine virüs girmesini engellemez.Sadece içindeki birüslerin başka sistemlere autorun olmasını engeller.
1-Sisteminize aşı yaparsanız sisteminizin autorun özelliği kapanır.Yani sisteme takılan virüslü USB belleklerden sisteme virüs bulaşmaz.
-İsterseniz yine aynı yazılımla bu özelliği açabilirsiniz.
2-USB nize aşı yaparsanız USB nize virüs dolabilir ama autorun yapıp başka sisteme taşımaz.
YAni özetle USB aşılamakla USB nizin virüs bulaştırma özelliğini kapatıyorsunuz.Yani virüslerUSB nize bulaşabilir ama USB niz başka sisteme bulaştırmaz.Lokalize olurlar. Elden manuel olarak silersiniz.
-İsterseniz aşının yazdığı autorun.inf dosyasını USB nizi formatlayarak silebilirsiniz(autorun.inf dosyası hariç yedekledikten sonra tabiki)
NOT:Burada USB için yazdıklarım taşınabilir harddiskler içinde geçerlidir.
Bazı solucanlar taşınabilir USB bellek içindeki tüm dizinleri gizliyor ve yerine kendisini dizinmiş gibi simgeleyerek koyuyor. Dolayısıyla autorun.inf dosyasına ihtiyaç duymuyor. En sağlıklısı yazma korumalı donanım anahtarı eklemek. Bu ise biraz tehlikeli bir çözüm. Sadece lehimleme bilmek yetmiyor.

Bir de regedit'den storagedevicepolicies kaydından yazılımsal olarak yapabiliyorsunuz. İki tane reg dosyası oluşturursanız eski floopy'ler gibi aç/kapa yapabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Bu yazılım.USB içine virüs girmesini engellemez.Sadece içindeki virüslerin başka sistemlere autorun olmasını engeller.
1-Sisteminize aşı yaparsanız sisteminizin autorun özelliği kapanır.Yani sisteme takılan virüslü USB belleklerden sisteme virüs bulaşmaz.
-İsterseniz yine aynı yazılımla bu özelliği açabilirsiniz.
2-USB nize aşı yaparsanız USB nize yine virüs dolabilir ama autorun yapıp başka sisteme taşımaz.
YAni özetle USB aşılamakla USB nizin virüs bulaştırma özelliğini kapatıyorsunuz.Yani virüslerUSB nize bulaşabilir ama USB niz başka sisteme bulaştırmaz.Lokalize olurlar. Elden manuel olarak silersiniz.
-İsterseniz aşının yazdığı autorun.inf dosyasını USB nizi formatlayarak silebilirsiniz(autorun.inf dosyası hariç yedekledikten sonra tabiki)
NOT:Burada USB için yazdıklarım taşınabilir harddiskler içinde geçerlidir.
Özetle korkmadan başka bilgisayarlara USB nizi takabilir, dosya alabilir yada verebilirsiniz.Aşıladığınız bir USB yi yepyeni formatladığınız ve koruması olmayan bilgisayarınıza takabilirsiniz. :idea: Tabiki autorun olamayan virüsler kendilerini gizleyemeyeceğinden onları USB içinde görüp delete edebileceksiniz.
Ayrıca taktığınız USB den sisteminize virüs bulaşmadığına emin olup içiniz rahat olacak.
Not: U3 flash belleklerde ve NTFS formatlı flash yada taşınır harddisklerde bu sistem çalışmaz.
:wink: Bu yazılımın yakın zamanda portable türkçe olanını siteye upload edeceğimi umuyor, başarılı çalışmalar diliyorum

sisyphem' Alıntı:
Bunca zamandır bu başlığı göremediğime inanamıyorum. Okuldaki bütün bilgisayarlarda var autorun virüsü. O halde bıraktım artık uğraşmıyorum. Bir kez daha temizleyip bunu kullanırım artık.
:alkis: :++: :++:

vaccination was not possible errror creating autorun.inf diye bir hata veriyor? belleğimde şu an var sanırım ama silince de yine aynı hatayı veriyor biçimlendirip yapmam lazım sanırım?

mesut888' Alıntı:
Arkadaşlar ben bu programı USB belleğe kurdum ama şimdide Flash belleğe isim veremiyorum. Çıkarılabilir Disk olarak görüyor herkeste bu şekildemi acaba_ Windows 7 de kurdum ondan olabilir mi?
aynısı bendede oldu hocam win7 bende biçimlendirdim usb disk securty devam :)

usb disk securty ile de bu işi yapabilirsiniz
Alternatif olarak pc yi yormayan basit bir program olarak düşünülebilir

Allah razı olsun bunu yapandan ve paylaşandan.
Çok işime yarıyor. Gayet başarılı bir program.

Teşekkürler ,

Deneyelim. Bu aralar çok uğraştırmaya başladı bu virüsler

aylardır bu başlığı görmediğime şasırdım doğrusu. başarılı bir program paylaşan hocama teşekkür ederim

peki bi şey sorucam..
usbden bu autorunı sonradan kaldırmak istersek nasıl kaldırabiliriz?
usb disk security bunu virüs olarak görüyor..
sil desek siler mi?
bilgisayardan remove vaccinate yapabiliyoruz ama usbden remove vaccinate yok..

teşekkürler.. faydası olacağını umuyorum ve kendimi daha güvende hissediyorum.. :roll:

Geri