Virüsle uğraşmayın.USb ler ve sistemlere AŞI kampanyası

Kodla Büyü
slm.. gerçi silinmeyen autorun.inf dosyasının kendim oluşturuyordum ve uğraş gerektiriyordu.. bunun kolayı olması güzell..

Hocam çok güzel bir uygulama. Yarın Öğrencilerimin usb lerine kobrayı salacam:) :mrgreen: :mrgreen: :tr: :mrgreen: :mrgreen:

gerçekten süper olmuş yarın okuldaki diğer garibanların flashlarında deneyecem. onları kobay olarak kullanıcam çaktırmadan :puhaha:

Merhaba arkadaşlar.
Aşılama işlemini 2 aydır kullanıyorum gayet memnunum. Tüm flashlarımı aşıladım, ancak flashlarımdan birini format usb si yapmak istiyorum bunun için aşı autorun ı nı kaldırmam lazım. Ne formatla ne de bildiğim diğer yöntemlerle autorun ı kaldıramadım. Kaldırabiliyoruzdur bi şekil de ama nasıl? Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Sağolasın hocam, bişey sorayım: Virüslü usb disklere bu aşıyı uyguladığımızda işe yarıyor mu? Exe haline gelen klasörlere de ilaç oluyor mu?

gececi' Alıntı:
Sağolasın hocam, bişey sorayım: Virüslü usb disklere bu aşıyı uyguladığımızda işe yarıyor mu? Exe haline gelen klasörlere de ilaç oluyor mu?
Enfekte olmuş flaşh belleklerde işe yaramaz.
sadece temiz ve fat32 formatlı flash belleklere aşıyı uygulayın.Aşı bir mucize değil sahte bir virüstür.Gerçek virüslerin kendi yerine geçmesinide engllediğinden flash belleğiniz enfekte olmaz..Gezdiği bilgisayarlardan virüs kapmaz ve taşımazda.

Flash belleğimi formatlayıp bu işlemi uyguladım. İçerisine, boş ve 0 kb boyutunda bir autorun.inf dosyası oluşturdu. Fakat bu dosya;
1- Gizli değil, açıkta görünüyor. Özniteliklerinde ise sadece arşiv işaretli.
2- Bu autorun.inf dosyasını sağ tıklayıp sil diyerek silebiliyorum.
3- Masaüstünde kendim bir autorun.inf dosyası oluşturup flash belleğe gönderdiğim zaman, rahatlıkla bellektekini değiştirip yerine yenisini kaydedebiliyorum.

Şimdi bunlar normal midir? (bana normal gibi gelmiyor). Eğer normal ise virüslere karşı işe yarayacak mı dersiniz?

dkc' Alıntı:
Flash belleğimi formatlayıp bu işlemi uyguladım. İçerisine, boş ve 0 kb boyutunda bir autorun.inf dosyası oluşturdu. Fakat bu dosya;
3- Masaüstünde kendim bir autorun.inf dosyası oluşturup flash belleğe gönderdiğim zaman, rahatlıkla bellektekini değiştirip yerine yenisini kaydedebiliyorum.

Şimdi bunlar normal midir? (bana normal gibi gelmiyor). Eğer normal ise virüslere karşı işe yarayacak mı dersiniz?
Formatlamanıza gerek yoktu.Virüssüz olması yeterliydi.Ayrıca Falsh bellek altyapısı U3 olmamalı ve fat 32 formatlıyacaksınız.
Panda nın oluşturduğu autorun.inf dosyasınıda sağ tıklayıp sil yapıp basit yollardan silemessiniz.
Silinmesi ise korumanın olmadığını gösterir.

COBOL' Alıntı:
dkc' Alıntı:

Formatlamanıza gerek yoktu.Virüssüz olması yeterliydi.Ayrıca Falsh bellek altyapısı U3 olmamalı ve fat 32 formatlıyacaksınız.
Panda nın oluşturduğu autorun.inf dosyasınıda sağ tıklayıp sil yapıp basit yollardan silemessiniz.
Silinmesi ise korumanın olmadığını gösterir.

Hocam cevap için teşekkürler.
Zaten formatlayacaktım, bu işlem içinde iyi oldu. 3 adet -temiz, virüssüz- belleğime uyguladım işlemi, ikisi dolu iken biri de formatlanmış iken. Fakat üçü de fat32 olduğu halde yukarıda belirttiğim durumlar yaşandı. Sanırım farklı birşeyler var bende :) Unutmazsam bir de okulda deneyeyim, belki orda olur.

Hocam içinde birçok virüs bir bilgisayara uyguladım bunu..Bilgisayar Şu an hiçbir flash belleği görmüyor. USB Mouse Klavye çalışıyor fakat flash belleklerin hiçbiri çalışmıyor.Hizmetlerden harici depolamayı falan da kontrol ettim,bir çözüm bulamadım.Sorunu nasıl çözebilirim,fikri olan var mı?

soouuk' Alıntı:
Hocam içinde birçok virüs bir bilgisayara uyguladım bunu..Bilgisayar Şu an hiçbir flash belleği görmüyor. USB Mouse Klavye çalışıyor fakat flash belleklerin hiçbiri çalışmıyor.Hizmetlerden harici depolamayı falan da kontrol ettim,bir çözüm bulamadım.Sorunu nasıl çözebilirim,fikri olan var mı?
Bilgisayara uyguladığınız Panda aşısı, sadece autorun.inf dosyasının çalışmasını engeller.Yani herhangi bir flash bellek takıldığında otomatik çalışmaz.Siz bilgisayarım kısmından flash bellek sürücüsünü görebilirsiniz.Yapılan işlev sadece budur.Ha aksi bir durummu var?
Panda aşı yazılımını tekrar çalıştırıp yaptığınız her işlemi geri alabilirsiniz.Önerim ;
Temiz bir bilgisayara uygulamanızdır.En azından ön temizlik için flash bellekler takılı iken combofix çalıştırın.Update bittikten sonra ağ kablosunu çekip varsa wi-fi kapatın rapor ekranına kadar bekleyin.Sonra Sıkı bir AV (önerim kaspersky) kurun taratın .En sonrada Panda aşısı ile işlemlerinizi yapın.

Tamamen temiz ( yeni alınmış) flashta deneyeyim dedim.

içine "yeni klasör.exe" şeklinde dosya oluşturdu.

Ne iş anlamadım

uysal_rockci' Alıntı:
Tamamen temiz ( yeni alınmış) flashta deneyeyim dedim.

içine "yeni klasör.exe" şeklinde dosya oluşturdu.

Ne iş anlamadım

Bu bilgisayarında virüs var demek. Flash Yeni olsa da, sistemin temiz değil.

Geri