Virüslü Sistemi Temizleme-1 GB fazla virüs sildim

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Virüslü Sistemi Temizleme

Bugün müdür yardımcılarımızın bilgisayarını sonunda temizlemeye niyetlendim ve tam 1 GB fazla virüs sildim. Bilgisayara programatikten dolayı format atamıyorduk. Daha doğrusu progrogmatiğin keyi ve içindeki bilgilerin kaybolmaması için. Madem format atamıyorum dedim bari temizlik yapalım.

Uyguladığım işlem adımları:

1) sil_01062008 ile bir temizliğe başladım.
2) Program ekle kaldırdan gereksiz programları kaldırdım.
3) Tüm dosyaları ağda paylaşıma açılmıştı bunada sebep olan patron virüsüydü diğer adıyla Activexdebugger32.exe dir.. Hemen bende bunun için özel hazırlanan Ankara Üniversitesine ait olan cleaner aracını çalıştırdım ve bu virüsü tüm bölümlerden sildim sistemi kapatıp tekrar açtım ağa açık olan dosyarı kontrol ettim virüs silinmişti.
4) combofix ile regedit kayıtları ve çeşitli virüsler temizledim.
5) Combofixten sonra scvshosts.exe uyarı vermeye başladı bunun sebebini ve nasıl çözeceğimi çok iyi biliyordum hemen flashımda mevcut olan Kaizer KillerV1.8 çalıştırdım ve bu sorunuda böylece halletmiş oldum.
6) Masaüstündeki yığınla dosyayı tek klasöre topladım (Bunu açılışta sistem hızlı açılsın diye yaptım). Aynı işlemi D: bölümünede uyguladım.
7) Başlangıç bölümündeki gereksiz servis ve hizmetleri devredışı bıraktım.
8 ) İnternet explorer 6.0 sürümünü 8.0 güncelledim.
9) Hdd birleştirerek dosyarın hızlı açılmasını sağladım. Tabi bu açılıştada büyük bir performans artışı sağlayacaktı.
10) Avastı yükledim ve başlangıçta taramasını onayladım ve bilgisayarı kapatıp yeniden başlattım. Bu bölümde tahmin edemeyeceğim o kadar çok virüs sildi ki anlatamam -Virüslerin çoğunu combofix ve KaiZeR ile sildiğimi düşünüyordum-. :)
11) Sistem açıldığında son ayarlamaları ve sistemin performansını test ettikten sonra artık bu makinayla işim bitti dedim ve teslim ettim.

Artık nur topu gibi bir XP karşımdaydı.

İşte bu araçları sizinle paylaşıyorum. Yararlı olması dileğiyle....

İçindekiler;
Combofix, sil_01062008, Kaizer KillerV1.8, Ankara Üniversitesine ait olan cleaner aracı, İnternet Explorer anasayfa kilidini açma aracı, Sistem dosyalarını görünür yap(virüsün gizlediği dosyalar için), Görev yöneticisi kilidini açan araç, Klasör seçeneklerinde gizlilik ayarları pasif ise düzeltme aracı,Avast browser cleanup(Taracılardan kötü niyetli eklentileri temizler), JRT (Tarayıcılardan belirli eklentileri kaldırır.), AdwCleaner (Reklam yazılımlarını temizler) ....

İndir:
Ekten indirebilirsiniz.

Avast için tıklayın.

virüslü-sistem.png

Ekli dosyalar

• Temizlik _Araclari.rar
    18.3 MB · Görüntüleme: 373
Son düzenleme:
Re: Virüslü Sistemi Temizleme-1 GB fazla virüs sildim yav...:)

hocam çok saol eline saglık...

Teşekkürler hocam. Her an lazım olabilecek araçlar

RoboTek' Alıntı:
hocam teşekkürler bu avast süresiz mi okula kurdum 1 tane bile virüs giremedi açılışta tarıyor.Ama bugün süre doldu :cry:
siteye üye olarak ücretsizini indirin ya da ne yapacağınızı biliyorsunuz. :)

elrond' Alıntı:
format mı atsaydın acep :)
Formattan çok daha fazla zaman gittiği kesin. Hayatımda hiç bu kadar çok virüsle karşılaşmamıştım.
Hocam burdaki amaç mevcut sistemi temizlemekti yoksa format atmak en mantıklı olurdu. Arkadaşlarımızın başına geliyor sistemde bilsa oluyor ya da diğer bir program onun için fotmat atamıyorlar bu durumda yapılacak şey sistemi temizlemek. :)

hocam yaptıklarınızı adım adım anlatmanız ve bunun yanında paylaşmanız çok güzel
çok çok teşekkürler hasari hocam

turkishromeo' Alıntı:
hocam emeğinize sağlık bu avast pro editoon ilacı var mı acaba
Lütfen bu bugibi isteklerde bulunmayın. ne konu içerisinde ne de pm yoluyle hiç bir şekilde illegal paylaşım yapılmayacaktır. Şimdiden anlayışınız için tşkler.

cleaner da hata ; uygulama düzgün olarak başlayamadı hatası veriyor ?
siz de bu sorunla karşılaştınız mı ?

RoboTek' Alıntı:
hocam teşekkürler bu avast süresiz mi okula kurdum 1 tane bile virüs giremedi açılışta tarıyor.Ama bugün süre doldu :cry:
üye olursanız 24 saat içersinde 1 senelik key gönderiyor. :)

yeremez' Alıntı:
cleaner da hata ; uygulama düzgün olarak başlayamadı hatası veriyor ?
siz de bu sorunla karşılaştınız mı ?
Hocam dosyada sorun yok ama ben sizin için bu dosyayı tekrar ekliyorum.

Ekli dosyalar

• cleaner.rar
    32.4 KB · Görüntüleme: 369
bende buraya bi sorumu iliştirsem :

idarenin bilgisayarında dünyanın virüsü vardı sanırım ki , birgün açılmayıverdi - hoşgeldiniz diyor sonra siyah ekran ve şirin bir imleç bekliyor bekliyor bekliyor.... görev yöneticisi de açılmıyordu. sonu format oldu . windows 7 kurmuşlar, yalnız müdür yardımcısı çağırdı pragmatik hata veriyor diye, accesviolation at adress00482A73 in moodul progmatik.exe vs.......

ayrıca internette bağlantı sıfırlandı sorunu başladı :)

mavisi' Alıntı:
bende buraya bi sorumu iliştirsem :

idarenin bilgisayarında dünyanın virüsü vardı sanırım ki , birgün açılmayıverdi - hoşgeldiniz diyor sonra siyah ekran ve şirin bir imleç bekliyor bekliyor bekliyor.... görev yöneticisi de açılmıyordu. sonu format oldu . windows 7 kurmuşlar, yalnız müdür yardımcısı çağırdı pragmatik hata veriyor diye, accesviolation at adress00482A73 in moodul progmatik.exe vs.......

ayrıca internette bağlantı sıfırlandı sorunu başladı :)
Hocam siyah ekranda sadece imlecin olmasıda başka bir virüsün işaretçisidir. Arkadaşlar bu konuyu tartışmış şu konulara göz gezdirin.
guvenlik-antivirus-spyware-vs-f48/siyah-ekran-ve-sadece-fare-isaretcisi-t31452.html
bts-destek-f52/leptopta-ekran-siyah-ve-sadece-imlec-var-t39251.html
cop-kutusu-f100/acilista-siyah-ekran-problemi-t31591.html
windows-isletim-sistemi-f84/acilista-siyah-ekran-t36295.html
cop-kutusu-f100/vista-siyah-ekranda-kaliyor-t39220.html

Progmatik için ise setup sağ tıklayın yönetici olarak çalıştırın muhtemelen düzelecektir. Eğer oda olmasa sağ tıklayın özellikler>program uyumluluğu burdaki listeden windows xp seçip tamam deyin programı bu şekilde çalıştırın.

teşekkürler hocam ilk kendi bilgisayarıma bi el atmam gerek malum terzi kendi söküğünü dikemez hesabı 8)

hasari gene coşmuş teşerkkürler
ha bu arada bu programları vistada da sorunsuz kullanabiliyor muyuz?

araçlar için teşekkürler hocam. galiba sizin idare bilgisayarında virüs besliyordu sizde bütün kolleksiyonu mahfettiniz. :D
farmvillde bahçe ekip biçmek yerine bilgisayarında virüs besleyenlerde oluyur

Geri