Virüslü Sistemi Temizleme-1 GB fazla virüs sildim

Kodla Büyü
fa.ruk44' Alıntı:
hasari' Alıntı:
celikumit' Alıntı:
araçlar için teşekkürler hocam. galiba sizin idare bilgisayarında virüs besliyordu sizde bütün kolleksiyonu mahfettiniz. :D
farmvillde bahçe ekip biçmek yerine bilgisayarında virüs besleyenlerde oluyur
Koptum. :puhaha:

süpermiş gerçekten...bilgi için teşekkürler...yalnız bir arkadaşına bilgisayarın baktım bugün bilgisayarda antivirüs programı yok ve eminim birkaç bin tane de virüs vardır...Ama ben avastı bir türlü kuramadım çünkü kuruluma geçemiyor...tam kuracağım kapatıyor(virüsler)...güvenli kipte açılmıyor..bunun bir yolu var mı? format dışında tabii ki..malum bilgiler yüzünden (özellikle bilsa)bazı bilgisayarları formatlayamıyoruz...

önerilen programların hepsini çalıştırdım bu arada ama virüs programını kuramadım...

Evet bir çözümü var arkadaşım.
1-"http://www.pendrivelinux.com/downloads/MultiBootISOs/MultiBootISOs-2.1.4.6.exe" bu programı indirip. boş bir flash belleğe "Kaspersky rescue kit" özelliği kazandırıp. bilgisayarını flashbellekten açarsan linux ortamında kasperskyla sistemini taratıp temizletebilirsin. (görsel ve çok kolay kullanımlı)
2-removeit pro programını indirin(çok rahat bulabilirsiniz)
3-Malwarebytes' Anti-Malware programını indirin(çok rahat bulabilirsiniz)
bu programlarlada taratıp temizletin. yeniden başlamak isterse başlatın.
sisteminiz temizlenmiştir. istediğiniz antivirüsü yükleyip kullanın.(ben nod32 4. kullanıyorum)

Bu sayede temizleyemediğim virüs olmadı şimdiye kadar. kolay gelsin.

faydalı bir konu, güncellenerek tekrar paylaşılırsa çok güzel olur.. :alkis:

mas1961' Alıntı:
faydalı bir konu, güncellenerek tekrar paylaşılırsa çok güzel olur.. :alkis:
Farklı bir kaç araç daha ekledim ve mevcut olanları güncelleyerek yeniden paylaştım. :)

Geri