Visual basicte iki sayıyı toplamak!

Kodla Büyü

skolst

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Visual basic 6.0 da 2 tane textbox'a sayı girilerek butona bastıgında 3.textboxa sonucu yazdıran kodu yazar mısınız ben yazıyorum sürekli Windows çalışmayı durdurdu hatası veriyor!

Private Sub Command1_Click()
Dim sayi1, sayi2 As Integer
sayi1 = Text1.Text
sayi2 = Text2.Text
Text3.Text = sayi1 + sayi2
End Sub

bilisim55' Alıntı:
Private Sub Command1_Click()
sayi1 = Text1.Text
sayi2 = Text2.Text
End Sub
sayi1 = val(Text1.Text)
sayi2 = val(Text2.Text)

val yazılmadığında text olarak kabul ediyor,bende boyle yapmıştım çocuklara ornek olarak 3+2 = 32 oldu

Arkadaşlar bu kodların hepsini ekte bulunan Visual Basic 6.0 portable'da deniyorum fakat hep Widows çalışmayı durdurdu hatası çıkıyor.programda mı sorun var farklı portable visual BaSic programlarını da denedim ama bi türlü formu çalıştıramıyorum.İşletim sistemi Win7 sorun ne acaba?bi de siz bakarsanız çok sevinirim..

Ekli dosyalar

• Portable.VB6.rar
    4.6 MB · Görüntüleme: 102
portable ile ilgili bi sorun var galiba text box ekle ve kod yazmadan çalıştırdığında bile açılmıyor

evet hocam textbox ekleyince sürekli hata veriyor çalıştırdığımızda

Sanırım ben bu hatadan vmware de xp kurup vb yi bu xp de çalıştırarak atlatmıştım :) Net hatırlamıyorum ama bu bir çözüm olabilir.

Portable sürümler genelde Windows 7 bilgisayarlarda sorun çıkarabiliyor, özellikle de visual basic 6 gibi eski programların sorun yaratması normal.

Ben de 2 sayfalık basit düzeyde bir Visual Basic notu hazırlamıştım öğrencilere.. içinde bu örnek de var.

Ekli dosyalar

• visual basic not.rar
    240.1 KB · Görüntüleme: 161
Geri