Vitamin Fabrika Hakkında

Kodla Büyü

61>34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar EBA Ders bölümünde içerik üretme için kullanıma sunulan Vitamin Fabrika Hakkında kullanım becerisi ile ilgili eğitim alabileceğimiz bir yer var mıdır. İşe yarayacak bir programa benziyor.

6-10 Şubat tarihlerinde daha önce mersin,istanbul ve antalyada verilen içerik geliştirme eğitimleri ve ders akışı tasarımı kurslarına katılan öğretmenler arasında seçilen kişilere v-fabrika kodlama eğitimi verildi. Devamı temmuz ayında. Bunu mebbis hizmet içi eğitim modülünden takip edebilirsiniz.

Aynı zamanda programın kullanımı konusunda pdf ve videolu anlatımların yayınlanacağını sebit teki yetkililer iletmişti.

Bunun eğitimini galiba daha önce İstanbul'daki Hizmetiçi eğitimlere katılanlara veriyorlardı. Halbuki bence Etkileşimli Sınıf Yönetimi gibi; peynir ekmek gibi bu konuda eğitim verilmesi lazım çünkü bu içerikleri geliştirecek olanlar Tüm BT Eğitimcileri ve eğitim konusunda tık yok. Fen ve Teknoloji, Matematik öğretmeni mi bu araçla içerik geliştirecek?! Mevcut eğitime gidecekler için de kısıtlama var. Ne iştir anlamadım...

Bugün itibarile VFabrika uygulaması çalışmıyor.
Donanım anahtarı gösterip, lisans anahtarı istiyor.
vitaminfabrika.eba.gov.tr üzerinden önceden alınan
lisans anahtarı da silinmiş görülüyor.
Site üzerinde donanım anahtarı girildiğinde ise
sistem lisans anahtarı üretemiyor, hata oluştu diyor.
Sistem yöneticinizle görüşün uyarısı veriyor.

Umarız sorunu en kısa sürede düzeltirler.
destek@eba.gov.tr adresine konuyla ilgili eposta attım.

VFabrika çalışmama hatası giderilmiş. Şu an programı kullanabiliyorum.

Merhaba arkadaşlar. 7 aydır bu başlık altında kimse paylaşım yapmamış ama olsun. Birilerinin dikkatini çekebilir diye burada yazıyorum. Geçen haftasonu Ankara'da yapılan Eğitim Teknolojileri Zirvesindeydi. Orada Sebitten arkadaşlarla görüştüm. Vitamin Fabrikanın 7.0 versiyonunda oldukça fazla yenilikler geleceğini söylediler. Lisanslama yöntemini değiştiriyorlarmış. En önemlisi de arduino kodlama yapılabilecek bir arabirimi ekliyerek, blok kodlama ile arduino arabirimini programlama üzerinde çalışıyorlar. 7.0 versiyonu hazır olduğunda ilk EBA üzerinde paylaşılacakmış.
Bilgilerinize sunurım.

Merhaba arkadaşlar. 7 aydır bu başlık altında kimse paylaşım yapmamış ama olsun. Birilerinin dikkatini çekebilir diye burada yazıyorum. Geçen haftasonu Ankara'da yapılan Eğitim Teknolojileri Zirvesindeydi. Orada Sebitten arkadaşlarla görüştüm. Vitamin Fabrikanın 7.0 versiyonunda oldukça fazla yenilikler geleceğini söylediler. Lisanslama yöntemini değiştiriyorlarmış. En önemlisi de arduino kodlama yapılabilecek bir arabirimi ekliyerek, blok kodlama ile arduino arabirimini programlama üzerinde çalışıyorlar. 7.0 versiyonu hazır olduğunda ilk EBA üzerinde paylaşılacakmış.
Bilgilerinize sunurım.
Teşekkürler hocam.

Geri