WampServer ACİL !!!!

Kodla Büyü

untimely

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Herkese iyi akşamlar. arkadaşlar okuldaki bilgisayarlardan bir tanesine WampServer 2.0 kurdum denedim çalışıyordu(öğretmen oturumunda). daha sonra 30 bilgisayara bu ilk kurduğum bilgisayardan image alıp yükledim. öğrenci oturumunda açtığımda wamp server online yazıyor ama alt menüdeki simge de kırmızı sembol gitmiyor ve LOCAL host a bağlanmıyor. ayrıca bilgisayarlada deepfreeze de yüklü ama deepfreeze i programları yükledikten sonra kurup öyle image aldım. LOCALhosta öğrenci oturumunda olduğu için mi bağlanmıyor ? aynı bilgisayarda öğretmen öturumunda açınca LOCALhosta bağlanabiliyorum.

net açıklayabildimmi bilmiyorum ama yardımcı olursanız çok büyük bi uğraştan beni kurtarmış olacaksınız. şimdiden teşekkür ediyorum arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum.

hocam bilgi için çok teşekkür ederim inşallah işe yarar. ama benim aklıma takılan şu öğretmen oturumunda da öğrenci oturumundada her ikisindede aynı programlar yüklü
farklı program yüklü olsa çakışma olacak diyeceğim ama ??? yinede fikir için tekrar teşekkür ediyorum inşallah işe yarar.

valla hocam o kadar bilgim yok ben normalde asp.net çalışıyorum da, wordpress için kurmuştum bu programı bende de çalışmamıştı bu şekilde hallolmuştu. kolay gelsin

teşekkür ediyorum bilgilendirmeniz için sağolun hocam. başka arkadaşlarında paylaşımları olursa artık deneyeceğim .

Hocam sql server vb. local hostu kullanan bir program varsa apache ayarlarından(httpd.conf) listen ayarlarını (Listen 127.0.0.1:80 ve alt satırda bulunan
Listen 80) 8080 yapın. Çevrim içi olduğundan emin olun. Daha olmadı virüs programı, güvenlik duvarı vb. durdurun yeniden kurun.

yönetici olarak girip öğrenci yetkilerini denetim masasından POWERUSER yapınca sorun ortadan kalktı olurda aynı sorunu yaşayan arakdaşlar olursa deneyebilirler. çünkü wamp admin dışındaki oturumlarda sıklıkla sorun çıkartabilmektedir.

Geri