wampserver kurdum açılmadı

Kodla Büyü

saidtr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar wampserver 2 kurdum. win7 ultimete de. IIS kurulu değil..
localhost yapınca sayfayı açamıyor. sebebi ne olabilir ? tşkrr....

sebebi portun(80 portu) win7 ultimate de IIS için ayrılmış olmasıdır. wampsserver gibi programlarda direk olarak 80 portuna bağlanmak istiyor. yapacağın en kolay şey IIS port numarasını değiştirerek 80 portunun apache için boşa çıkmasını sağlamak Nasıl yapılacağına gelirsek:
Başlat->Çalıştır kısmına "inetmgr" komutunu yazarak enterlıyoruz(tırnaklar yok).
Açılan pencerede sol bölmede bilgisayar adının yazdığı kısma tıklıyoruz.
Altında açılan "Siteler" kısmına yine tıklıyoruz
"Default website" gelecektir.
Default website'a sağ tıklıyoruz. "Bağlamaları Düzenle" diyoruz. Açılan pencereden Tür "http" seçerek düzenle diyoruz. Şimdi tek yapacağınız işlem 80 yerine istediğiniz farklı bir port(örnek: 81) yani bağlantı noktası atamanız. Bu işlemlerden sonra artık Php için kurmuş olduğunuz wampserver sorunsuz çalışacaktır.
unutmadan IIS için yeni atadığınız portu ASP için kullanmanız gerektiğinde hatırlamanız gerekir.
İyi çalışmalar.

win7 ultimete diyorum arkadaşlar... IIS kurulu değldir..
wampserver sunucu çevrim içi diyor. explorer zaten tanıttım kurarken sordu. localhost yazınca yani index.php yi açmıyor

Kullanıcı denetimi ayarlarını düşür hocam.
Büyük ihtimalle engelliyor.

saidtr' Alıntı:
nereden indireceğim.
zaten prg açarken en düşük yap demiştim.. bir yerden ama..
Zizu_' Alıntı:
Kullanıcı denetimi ayarlarını düşür hocam.
Büyük ihtimalle engelliyor.
Hocam birşey indirmeyeceksiniz.
Başlat a tıklayın ondan sonra arama kutucuğuna Kullanıcı hesabı yazın karşınıza çıkacaktır.

hocam şu an bende güvenlik denetim seviyemi en katı hale getirdim ve hala çalışıyor. sizin yaşadığınız problem bende de vardı vardı bu şekilde halletim. benim söylediğim yolu denediniz de olmadı mı?

madlion kardeş
inetmgr çalışmadı diyorum. IIS yüklü değil bende..
onu da yüklemem gerekiyor mu? php için..........

C:\wamp\bin\apache\Apache2.2.11\conf içindeki httpd.conf dosyasını notepad ile açıp içerisinde "Listen 80"i arat ve 81 yap, aynı dosya içinde birde "ServerName localhost:80" i arat ve onun sonunuda 81 yap. wamp serveri yeniden başlat. eğer localhosttaki sorunun port ile ilgiliyse bu şekilde kesinlikle çözülmesi gerekmektedir.(bu arada bende 81 portu boş olduğundan bu sayıyı verdim.)

localhost:81 yazarak adres çubuğuna çalıştırması lazım.

ya yaptım olmadı. benim simge yeşile dönmüyor ne yapacağız... onu fark ettim

madlion' Alıntı:
C:\wamp\bin\apache\Apache2.2.11\conf içindeki httpd.conf dosyasını notepad ile açıp içerisinde "Listen 80"i arat ve 81 yap, aynı dosya içinde birde "ServerName localhost:80" i arat ve onun sonunuda 81 yap. wamp serveri yeniden başlat. eğer localhosttaki sorunun port ile ilgiliyse bu şekilde kesinlikle çözülmesi gerekmektedir.(bu arada bende 81 portu boş olduğundan bu sayıyı verdim.)

localhost:81 yazarak adres çubuğuna çalıştırması lazım.

wamp simgesini mi diyorsun yeşile dönmüyor diye. zaten çalışırken bende de renk almıyor. sadece kapalıyken kırmızılık oluşuyor.

ya xp de çalışmıştı bu melet, win7 de tam anlamadım, appserver la karışıyo olabilir mi?

Geri