WD My Passport Diskim Birdenbire Bozuldu

Kodla Büyü

yyavuz07

Aktif Üye
WD My Passport 3TB'lık harddiskim birdenbire bozuldu. Bilgisayara taktığım zaman aygıt yöneticisinde donanımsal olarak tanıyor ama 0 MB olarak gözüküyor. Ekte belirttiğim durum gözükmektedir. Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• western.PNG
    western.PNG
    65.3 KB · Görüntüleme: 91
cmd ekranını açarak DİSKPAR komutunu yazıp çalıştırın. Daha sonra LIST DISK komutunu verin bakalım listede görünecek mi ?
eğer görünürse

select disk x(hangı sıradaysa)
Chkdsk /r
bir deneyın

Disk mi yoksa usb çevirici mi arızalı anlamak için kutuyu açabiliyorsanız diski çıkarıp direk bağlayın

Diskte sorun var.
select disk x(hangı sıradaysa)
Chkdsk /r i denedim, herhangi birşey olmadı, disk fiziksel olarak gözüküyor ama 0 mb gözüküyor

Merhaba,
Diskler bozulmadan önce ara ara CrystalDiskInfo (4.3 Mb) programıyla inceleyebilir siniz.
Sağlamlık durumu % lik olarak gösterilmektedir.
Diskin bozuk olduğunu nitelik özelliklerinin kırmızı yazılı maddeler den bilebiliriz.
Bu duruma göre diski kullanmaya devam edebilir veya yedek alıp kenara koyabilirsiniz..
CrystalDiskInfo7_8_3.zip
disk.png

benim de samsung m3 portable harddiskim maalesef bozuldu. içinde çocuklarımın doğumundan itibaren fotolarımız, düğün nişan foto videolarım, tüm program arşivim vs hepsi bir anda gitti. 10 un üzerinde kurtarma programı denedim ne yaptımsa yok.
aygıt yöneticisinde görünmüyor
diskpart ta görünmüyor.
takınca ses geliyor ve sadece saatin yanındaki donanımı güvenle kaldır kısmında adı görünüyor
çözümle ilgili tavsiyesi olan varsa minnettar olurum.
profesyonel kurtarma için 400 ile 900 dolar arasında fiyat istiyorlar.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    25.9 KB · Görüntüleme: 24
  • 2.jpg
    2.jpg
    12.7 KB · Görüntüleme: 24
  • 3.jpg
    3.jpg
    7.4 KB · Görüntüleme: 23
1.fotoya tıklayınca 2. uyarı geliyor.
disk yönetiminde de 3. foto gibi görünüyor.

benim de samsung m3 portable harddiskim maalesef bozuldu. içinde çocuklarımın doğumundan itibaren fotolarımız, düğün nişan foto videolarım, tüm program arşivim vs hepsi bir anda gitti. 10 un üzerinde kurtarma programı denedim ne yaptımsa yok.
aygıt yöneticisinde görünmüyor
diskpart ta görünmüyor.
takınca ses geliyor ve sadece saatin yanındaki donanımı güvenle kaldır kısmında adı görünüyor
çözümle ilgili tavsiyesi olan varsa minnettar olurum.
profesyonel kurtarma için 400 ile 900 dolar arasında fiyat istiyorlar.
bende bir kaç program var daha önce (2006) bir kurtarma girişimim oldu dosyaları kurtardım ama isimleri farklı bir şekilde ve bazıları açılmadı. denemek istersen linkleri ekleyeyim. Şimdiki sistemler açar mı bilmiyorum. hangisini kullandım onu da hatırlamıyorum.
Programalar:
Mini Tool Power Data Recovery
Raise Data Recovery v5.10
Sa_NTFS Data Recovery
Sea Tools Bootable UBS kit
Recovery MyFiles
RAW Disk internals paritition Recovery 4.2

bende bir kaç program var daha önce (2006) bir kurtarma girişimim oldu dosyaları kurtardım ama isimleri farklı bir şekilde ve bazıları açılmadı. denemek istersen linkleri ekleyeyim. Şimdiki sistemler açar mı bilmiyorum. hangisini kullandım onu da hatırlamıyorum.
Programalar:
Mini Tool Power Data Recovery
Raise Data Recovery v5.10
Sa_NTFS Data Recovery
Sea Tools Bootable UBS kit
Recovery MyFiles
RAW Disk internals paritition Recovery 4.2
olur hocam. denemekle birşey kaybetmeyiz. çok teşekkür ederim

Programlar linktedir hocam. youtube den videolarını izleyerek yapabilirsiniz.
programlar hakkında tüm sorumluluk yükleyenlere aittir. Kolay gelsin. inşallah hdd kurtarmalarında işinize yarar.
harddisk_kurtarma.rar

hocam geçmiş olsun.. transcend askeri standartta cihaz kullanıyorum ..başka ürün kullanmadım on yıldır tavsiye ederim.. .. veri kurtarma şirketleri yardım edebilir bir sorun derim

Geri