Web- Mobil veri çekme sorgulama listeleme

Kodla Büyü

SiyahAdam

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Çok araştırdım ve kafam çok karıştı açıkçası o yüzden sizlere sormak istiyorum. Bir uygulama yapmak istiyorum bir emlak sitesi gibi kullanıcının belli bir veri üzerinde arama yapmasını listelenmesini ve listelediklerinin ayrıntısını görmesi lazım
Mesela ankarada ki 100 ile 200 bin arasındaki kiralık evleri göstersin diyeceğiz bunlar listelenecek sonra beğendiğime tıklayıp ayrıntısını görebileceğim
Veriler kolay girilebilmeli çok veri var
Ozellestirebilmeliyim rahatlıkla
Mobilde ve bilgisayarda rahatlıkla çalışmalı
Ozellestirilebilir Template ozelligi olmasi iyi olur
Kısa zamanda fazla kod bilgisine ihtiyaç duymadan yapabilmeliyim
Bu uygulama için ücretli ücretsiz hertürlü site program önerisini duymak isterim
Ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

Çok araştırdım ve kafam çok karıştı açıkçası o yüzden sizlere sormak istiyorum. Bir uygulama yapmak istiyorum bir emlak sitesi gibi kullanıcının belli bir veri üzerinde arama yapmasını listelenmesini ve listelediklerinin ayrıntısını görmesi lazım
Mesela ankarada ki 100 ile 200 bin arasındaki kiralık evleri göstersin diyeceğiz bunlar listelenecek sonra beğendiğime tıklayıp ayrıntısını görebileceğim
Veriler kolay girilebilmeli çok veri var
Ozellestirebilmeliyim rahatlıkla
Mobilde ve bilgisayarda rahatlıkla çalışmalı
Ozellestirilebilir Template ozelligi olmasi iyi olur
Kısa zamanda fazla kod bilgisine ihtiyaç duymadan yapabilmeliyim
Bu uygulama için ücretli ücretsiz hertürlü site program önerisini duymak isterim
Ilginiz için şimdiden teşekkür ederim
"Kısa zamanda fazla kod bilgisine ihtiyaç duymadan yapabilmeliyim"
Hocam bu satır öncesinde geçenleri geçersiz kılıyor.
Benim bildiğim tümünü paket olarak sunan bir çözüm yok. Varsa diğer arkadaşlar aydınlatırlar.
Ancak mobilde çalışacaksa ve android ios ikisinde de çalışacaksa flutter öğrenmenizi sadece android bana yeter derseniz kotlin öğrenmenizi öneririrm.
Udemyde Atıl Samancıoğlu'nun güzel eğitimleri var. Ayrıca web geliştirme zaten ayrı bir olay
Bence kısa sürede zahmetsizce hepsi mümkün değil
wordpress tarzı uygulamalar sanırım yeterli gelmez en azından mobil taraf için. Şimdiden kolay gelsin

Mobil web tarayıcısına uygun olması yeterli aslında mobil uygulama şart değil simdilik

Codecanyon burada bir sürü uygulama ve script var hocam. Satın alıp üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

Mobil web tarayıcısına uygun olması yeterli aslında mobil uygulama şart değil simdilik
Yeterli olabilir. Bootstrap kullanarak tasarlanmış web site.
Yada
1.web api-web servis hazırlamak
2. Android studio yada ios da olsun derseniz flutter - react - ionic ile mobil tasarım
3. Mobil tasarımda web apiye bağlanıp işleri yürütmek

Olayın iki boyutu var. backend ve frontend. ben pek bir şey öğrenmeden yapayım diyebileceğiniz bir sorun değil. Hazır kodlar, hazır şablonlar bile bu proje için kolay değil. Yine de olayın nasıl olduğunu anlatayım.

Backend tarafında sizin sunucunuzun yapacağı şey, veri alıp vermek. Bunun en kolay yolu da json al-ver. Böyle bir sunucu hazırladıysanız, her uygulama ile bu sunucuya veri yollayıp sunucudan veri çekebilirsiniz. Sizin varolan durumunuza göre, eğer web arayüzü de olsun istiyorsanız, django ile basitçe backend ve frontend işlerini beraberce yapabilirsiniz. Eğer işin içine mobil karıştırmayayım tek bir web arayüzü ile hem mobilde, hem webde çalışsın derseniz, django-react bakmanızı öneririm.

Çok teknik detaya giremeyeceğim, uzun sürer ama bu işler göründüğü kadar kolay değil maalesef. Basittir ama çok emek ister.

Geri