Web Programcılığı Dalı

Kodla Büyü

mtumay

Üye
Çok programlı anadolu lisede ilk defa bu sene görev yapmaktayım.bizim lisenin bilişim alanında web programcılığı dalını seçtiğini öğrendim fakat 11. sınıflarda okutulan dersler karmakarışık.dersler olarak normalde web tasarımı ve programlama 10 saat grafik animasyon 6 saat veritabanı 2 saat verildiğini duydum diğer okullardan fakat bizim okulda dersleri sayıyorum web tasarımıve programlama , web programcılığı,nesne tabanlı programlama,sistem bakım ve onarım,sunucu işletim sistemi ve ağ güvenliği falan filan.Alanla ilgili derslerde var diğer derslerde nasıl yapılmış ders programı çözemedim.web programcılığı dalı olup diğer dalların zorunlu dersleri veya seçmeli derslerini seçebilir miyiz.

18 saat ders var. Bahsettiğiniz tüm derslerin verilmesi saçma olur. Diğer dalların olmadığına emin misiniz?

Doğrusu şudur;
-her dal kendi zorunlu dal dersini seçer
*web programcılığı-web tasarımı ve programlama
*veri tabanı prog.-nesne tabanlı programlama
*ağ işletmenliği-ağ sistemleri ve yönlendirme
*teknik servis-sistem bakım onarım(emin değilim bu dersten,başka derste olabilir)
bu dersler AML gruplarında toplam alan dersi olan 18 saat içerisinden en az 10 saat gibi(hesaplaması aydır) seçilir.
geri kalan 8 saat ders ise diğer alan derslerinden istediğiniz kadar seçilebilir.
Web programcılığı için ideali 10 saat web tas+6 grafik+2veritabanı org. dur.
Ancak siz 10saat wb+ 4 saat grafik + 4saat gelişmiş internet uyglamarı da seçebilirsiniz.Zümre kararı ile. Adı üstünde Modüler Sistem...

Geri