Web Servisler ile ilgili güzel bir anlatım: MVC de WCF Service Yazımı ve Kullanımı

Kodla Büyü

sfym

Seçkin Üye
Seçkin Üye
.

Uygulamanın bir parçasını başka bir uygulamada çalıştırmamız gerekebilir..diyerek

anlatmaya başlıyor Bora KAŞMER ve Engin POLAT.

Anlatım videosunda web servis nedir, ne işe yarar vs konularını çok anlaşılır şekilde anlatıyorlar.

Ayrıca Visual Studio da, Solution nedir, proje nedir, MVC projesi nasıl oluşturulur gibi genel bilgiler de yer alıyor anlatımda.

1.Video:

2.Video:

İyi seyirler.

.

Wcf filan kalmadı hocam. Restfull var graphql grpc izleyelim.

Teşekkürler hocam bilgilendirme için.
Ancak paylaşım nedenim bunu kullanın anlamında değil. Zaten içerikte "web servis nedir, ne işe yarar vs konularını çok anlaşılır şekilde anlatıyorlar." dedim. Bu kavramlarla karşılaşıldığında aşina olmak, mantığını anlamak, hatta iyi bir anlatım videosu nasıl hazırlanır sorusunun cevabını bulmak için izlemekte fayda var.

Küçük bir not daha: Her konuda çok fazla anlatım var. Konu ile ilgili anlaşılır anlatımı bulmak önemli. Aksi durum vakit kaybına neden oluyor. Dediğim gibi Engin POLAT o kadar güzel anlatıyor ki konuyu öğrenmek isteyen heyecanla dinliyor. Bu nedenle özellikle sizin gibi tecrübeli arkadaşların, ilgili konularda, sadece isim vermeyip, gerçekten yararlı gördüğü, nokta atışı videolar varsa paylaşması yararlı olacaktır.
Saygılar

Son düzenleme:
Paylaşım için teşekkürler öğretmenim... Boş zamanımızda değerlendirilmesi gereken güzel videolar

Geri