Web sitesine reklam alarak gelir elde etmek?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar.. Flash ile yapılmış görselliği zengin olan bir web site hazırlamayı düşünüyorum. Yaptığım siteye reklam alarak belirli bir kazanç sağlamak istiyorum. İnşallah Hem kendimi geliştirmiş olacağım hem de maddi kazancım olacak. Mesela ilk aklıma gelen çocuk isimlerinin tanıtıldığı bir site yapmak. İnsanların internette en çok araştırdıgı konulardan.. başka bir konu da olabilir tabi.. Site dinamik olmayacak. Kayıt tarzı birsey olmayacak. Ama inşallah görsellik açısından gayet profosyonel bir site olacak. Konu olarak iyi seçilmiş böyle bir siteden Sizce reklam alarak az da olsa bir gelir elde edebilir miyim?

Hocam,

Reklam geliri derken Google Adsense vb. gibi reklam siteleri mi kastediyorsunuz yoksa firmalardan direk reklam almayı mı düşünüyorsunuz?

Adsense gibi sitelerden iyi gelir elde edebilmeniz için hit yani tekil girişlerin çok yüksel olması gerekiyor ve reklamlara tıklanması gerekiyor. Buna rağmen ciddi bir gelir elde etmek zor. Ancak firmalardan reklam alırsanız ciddi olmasa da belirli bir reklam kazancını olabilir.

habibocak' Alıntı:
Hocam,

Reklam geliri derken Google Adsense vb. gibi reklam siteleri mi kastediyorsunuz yoksa firmalardan direk reklam almayı mı düşünüyorsunuz?

Adsense gibi sitelerden iyi gelir elde edebilmeniz için hit yani tekil girişlerin çok yüksel olması gerekiyor ve reklamlara tıklanması gerekiyor. Buna rağmen ciddi bir gelir elde etmek zor. Ancak firmalardan reklam alırsanız ciddi olmasa da belirli bir reklam kazancını olabilir.
Peki hocam firmalar bu siteyi kendileri mi fark edip reklam veriyor ?

cinefil' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hocam,

Peki hocam firmalar bu siteyi kendileri mi fark edip reklam veriyor ?
Siz başvuruyorsunuz diye biliyorum.

Bu tarz bi siteden gelir elde etmeniz zor hocam. En mantıklı gelir elde edebileceğiniz reklam veren Google. Diğer türlü büyük çapta projeniz olmadıkça firmaların size reklam vermesi hayal. Google'dan da güzel gelirler elde etmeniz için güzel bi alan belirleyerek kaliteli içerik üretmeniz gerekmekte.

Benim sitem de link kısaltma üzerine reklamlar var. Geliri haftalık olarak alıyorum. Genelde haftalık 20-25 dolar arası. Sitede içerik paylaşımı yaptığım linkleri kısaltma siteleri üzerinden kısaltıp linki öyle paylaşıyorum. Günde 30 dk uğraşıyorum.

flash tabanlı yapacaksanız da yayınlamadan önce scriptlere çevirip yayınlamalısınız. zaten flash desteği kalktı heryerden. adobe flash projesini de dönüştürüyor. reklamla para almak için çok zengin kendine has içerik olması lazım

Benimde bir Adsense hesabım vardı fakat reklamlar çok tıklandığı için hesap banlandi.Kisacasi Adsenseden iyi bir gelir etsen bile hesabın ban yiyebilir.Ayrıca sitenizdeki içerikler çok önemli.Link atar msn?

marchriuz' Alıntı:
Benim sitem de link kısaltma üzerine reklamlar var. Geliri haftalık olarak alıyorum. Genelde haftalık 20-25 dolar arası. Sitede içerik paylaşımı yaptığım linkleri kısaltma siteleri üzerinden kısaltıp linki öyle paylaşıyorum. Günde 30 dk uğraşıyorum.
örnek verirmisiniz

aLiSelim' Alıntı:
Benimde bir Adsense hesabım vardı fakat reklamlar çok tıklandığı için hesap banlandi.Kisacasi Adsenseden iyi bir gelir etsen bile hesabın ban yiyebilir.Ayrıca sitenizdeki içerikler çok önemli.Link atar msn?

siteyi daha yayınlamadım hocam. Araştırıyorum konu üzerinde şu anda

Hocam flashla yürümez bu iş.Başka bir dil kullanın.Yöresel haber siteleri güzel reklamlar alıyor.

kdoksan' Alıntı:
Hocam flashla yürümez bu iş.Başka bir dil kullanın.Yöresel haber siteleri güzel reklamlar alıyor.

Flashla hazırlanmış siteler hoşuma gittiği için Flashla web sitesi yapmayı öğrendim. :) Flashı sevdiğim için flashla devam etmeyi düşünüyorum. Bakalım hocam hayırlısı

evet gerçekten de telefonumdan flash ile yapılmış sitelere giremiyorum. Çünkü desteklenemiyor. Bunu nasıl fark edemedim, nasıl duymadım :cry: Hayallerim yıkıldı şu anda :( Bunalıma mı girsem acaba

Html5 varken flash diye bir kavram artık tarihin tozlu raflarında yerini aldı.

Flash'ın bu hale düşmesi beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Flashtan web sitesi yapmayı öğrenmek için bayağı zaman geçirdim. Öğrendim de tam heves etmişken ve site yapmaya başlayacakken böyle bi şey duymam hevesimi kırdı ne yazık ki :( Ne yapalım başka bi program kullanıyım. Arkadaşlar dreamweaver hakkında ne düşünüyorsunuz. Siteyi ondan yapsam olur mu? Dreamveaver ile oluşturduğum bir siteden Google adsense aracılığı ile reklam almam mümkün müdür? ve Dreamveaver ile yapılan bir site mobil araçlarda(mesela telefonlarda) sorun oluyor mu?

hocam wp de fılan yap uğraşma dreamle filan eğer temel hedef reklamdan gelirse senin için önemli olan orjinal içerik ve güzel şablonlu bir site

cinefil' Alıntı:
Flash'ın bu hale düşmesi beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. Flashtan web sitesi yapmayı öğrenmek için bayağı zaman geçirdim. Öğrendim de tam heves etmişken ve site yapmaya başlayacakken böyle bi şey duymam hevesimi kırdı ne yazık ki :( Ne yapalım başka bi program kullanıyım. Arkadaşlar dreamweaver hakkında ne düşünüyorsunuz. Siteyi ondan yapsam olur mu? Dreamveaver ile oluşturduğum bir siteden Google adsense aracılığı ile reklam almam mümkün müdür? ve Dreamveaver ile yapılan bir site mobil araçlarda(mesela telefonlarda) sorun oluyor mu?
hocam mobil cihazlar için mobil tasarım yapmayı öğreneceksiniz, CSS canavarı olacaksınız yani.
dreamveaver bir araç alternatifi çok , notpad++ da çok kullanılıyor. Önemli olan html, css bilmek.

hocam bir arkadaş daha söylemiş, wordpress gibi bir sistem kullanmayı öğremenmeni tavsiye ederim. Binlerce tema ile de mutlaka hoşuna gidecek şeyler çıkartabilirsin ortaya. Ayrıca 1 günlük bir çalışmayla wordpress olayını büyük ölçüde çözersin. İçeriğin iyi olursa wordpress google sıralamasında da avantaj sağlar sana.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.. Benim asıl meselem kendimi geliştirmekti. Flash hem zevk aldigim hem de kendimi geliştirecegim bir alandı ama ne yazikki flash yıkılmak üzere.. Neyse artık tavsiyelerinizi değerlendirecegim . Teşekkürler

serdemir' Alıntı:
Yılların Flash' ı neden böyle oldu bilene varmı
Tarayıcılarda problem çıkıyor hocam. Tarayıcı yavaşlıyor. En önemlisi de güvenlik açıklarının çok fazla olması. Sürekli çökmesi. Sürekli güncelleme gerekiyor. Kısaca çok yorucu bir süreç.

Flashın yeni sürümlerinde (Flash CC) Html5 canvas uygulaması yapılmasına olanak sağlıyor. Böylece yine flash kullanarak, mobil, tablet, masaüstü gibi her yerde çalışabilecek siteler/animasyonlar hazırlayabiliyorsunuz.
Yalnız explorer için 9 veya üstü gerekiyor.
http://caniuse.com/#search=canvas

Onun haricinde artık Adobe edge animate kullanılacak. Yaptığınız animasyonun çıktısını html/javascript halinde alabiliyorsunuz. Tüm platformlarda çalışıyor.
Fakat reklam için sitede sürekli güncellemeler yapmak şart.
Bunun için de yönetim panelli bir site kullanmanız iyi olur. Wordpress gibi...
Wordpresste güzel, ihtiyaç olan ve özgün içerik paylaşılıp, seo ayarları yapılabilirse google reklamlarından gelir elde edilebiliyor.
all in one seo, seo by yoast gibi eklentileri deneyebilirsiniz wordpresste.
Fal, yemek tarifi, bayanlara yönelik içerikler, turizm vs. iyi giden konulardan.

Aceylan28' Alıntı:
Flashın yeni sürümlerinde (Flash CC) Html5 canvas uygulaması yapılmasına olanak sağlıyor. Böylece yine flash kullanarak, mobil, tablet, masaüstü gibi her yerde çalışabilecek siteler/animasyonlar hazırlayabiliyorsunuz.
Yalnız explorer için 9 veya üstü gerekiyor.
http://caniuse.com/#search=canvas

Onun haricinde artık Adobe edge animate kullanılacak. Yaptığınız animasyonun çıktısını html/javascript halinde alabiliyorsunuz. Tüm platformlarda çalışıyor.
Fakat reklam için sitede sürekli güncellemeler yapmak şart.
Bunun için de yönetim panelli bir site kullanmanız iyi olur. Wordpress gibi...
Wordpresste güzel, ihtiyaç olan ve özgün içerik paylaşılıp, seo ayarları yapılabilirse google reklamlarından gelir elde edilebiliyor.
all in one seo, seo by yoast gibi eklentileri deneyebilirsiniz wordpresste.
Fal, yemek tarifi, bayanlara yönelik içerikler, turizm vs. iyi giden konulardan.

Bak bu güzel haber hocam.. bunu araştıracagım. Teşekkür ederim hocam :)

marchriuz' Alıntı:
Kısaltma siteleri düzenli ödeme yapıyormu hocam.. hangisini önerirsiniz.. illaki kendi sitenizdenmi link vermeniz gerekiyo.. face.. twitterden de link verlse oluyormu*

Geri