Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Web Tasarım Dersini Birlikte Planlayalım

Konu, 'Teknik, Meslek Liseleri Uygulama ve Materyaller' kısmında nuribjk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. sonzeybek

sonzeybek Seçkin Üye Seçkin Üye

Paylaşımda bulunan arkadaşların ellerine sağlık. Umarım bu kaynaklar bu sene birçok arkadaşa faydalı olur

yenersonmez bunu beğendi.
  2. ecezehra

ecezehra Seçkin Üye Seçkin Üye

emeğinize sağlık

3. AngelTeacher

AngelTeacher Üye

yenersonmez, samet ve murcoban bunu beğendi.
  4. moderator

moderator Aktif Üye

kaynak olarak modülden ziyade w3 ve float, positioning yerine flexbox daha verimli olur. belki 2. dönem sadece node.js bile olabilir.

5. sas7979

sas7979 Seçkin Üye Seçkin Üye

Aslında bir hocamızın yaptığı bir web sayfası var webpanosu.net bu adreste hocamız hem duyuru yayınlayıp ödev veriyor hemde subdomain ile bu sayfa üzerinden öğrenciler yaptığı uygulamaları kendi isimleriyle paylaşıyor çok güzel bir uygulama hocamızı bir de burdan tebrik etmek lazım

neontester bunu beğendi.
  6. memole

memole Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben şöyle yapıyorum her öğrenciye sadece web dersinde kullanılacak flash aldırıyorum başlangıca her konu için bir klasör ve uygulama yapıyoruz ders notları html olarak tutuluyor. Html yi erkenden bitirip sınavı yapıp CSS geçiyoruz. İlk dönem CSS ile mutlaka bir site yaptırıyorum. Form bileşenleri(veri tabanı işlerken anlatırım, boş boş koymanın anlamını hala çözemedim), Frame, tabloların detay işlemleri gibi 1800 lu yıllardan kalma konuları yüzeysel geçiyoruz.
    İkinci dönem 3 - 4 konu belirleyip kura ile konuları öğrencileri dağıtıyorum, eğer okul TÜBİTAK falan yapacaksa konuyu oraya göre seçiyorum arada bir tane de TÜBİTAK sergisine proje çıkmış oluyor, belli süre sonunda bölümde açıyoruz siteleri öğretmenleri davet ediyorum öğretmenler kimin sitesi olduğunu bilemeden puan veriyor jüri gibi birinci olan öğrencilere sözlü 100 100 öğrenci de motive oluyor harika işler çıkıyor.
    Bootstrap bileşenleri harika bol kaynak var, sürekli güncelleniyor, istediğin bileşeni kendi keyfine göre düzenleyebiliyorsun(ben aynı slider dan kaç tane çoğalttım, aynı olduklarını anlamak neredeyse imkansiz), kaynak yoksa kendin kolayca bileşen yapabiliyorsun, sadece bootsnip deki bileşenler bile çoğu zaman yeterli geliyor on yüz tasarımı için harika bir giriş oluyor.
    Bu yıl ders 12 saat olunca iyi oldu siteler bitince ziyaretçi defteri tarzı birşey ekletme planım var temel veri tabanı işlemleri de oldu mu tamam.
    Modülü birebir işleyip sonunda ürün çıkarabilen arkadaş var ise elinden öpmek lazım çok büyük iş çıkarıyor demektir.

Son düzenleme: 19 Ekim 2019
  7. murcoban

murcoban Aktif Üye

Bu dediklerinizi meslek liselerinde yapmak imkansız. Gelen öğrenci profili belli. İsteyerek bölüme gelen öğrenci 1 yada 2 yi geçmez. O 2 kişi de zaten ne versen alıyor digerleri ise boş kafa. Bu sene 11. Sinifta bir öğrenciyi sınıf tekrarına bıraktık. Bizim zamanimizdaki öğrenci kalmadı malesef biz bilisim okudugumuzda ailelerimize bilgisayar aldiriyorduk bunlar telefon aldiriyor. Teknik liseler de farksiz burda o yüzden web tasarimi dersi verimsiz geçiyor. Birde sinifi boluyorsun sen veri tabani anlatirken digeri anlatmiyor bile sonra sınavda veri tabani sormayacagiz diyor cocuk dinlermi seni bu saatten sonra

8. bilisimmeslek

bilisimmeslek Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam 2 gruba böldüğünüz öğrencilere plan dahilinde aynı konuları vermek zorundasınız. Bir grup farklı işleyip sınava dahil değil demek yanlış olur. Bunu zümre toplantısında karar altına almak gerekiyor. Bu durumda herkesin buna uyması gerekiyor

9. samet

samet Üye

drive yine gitmiş

10. yenersonmez

yenersonmez Seçkin Üye Seçkin Üye

bende sildim, artık ortaokulda çalışıyorum diye de saklamadım.
    indiren bir arkadaş yüklerse sevinirim.

Must@f bunu beğendi.
  11. ßüşra

ßüşra Site Gezgini

12. yenersonmez

yenersonmez Seçkin Üye Seçkin Üye

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal