West sound tks 209 d Zil Yardım

Kodla Büyü

bucepholus

Aktif Üye
Flashtan zil çalmak istiyoruz kılavuzda denildiği gibi klasör oluşturup içine mp3 dosyası atmama rağmen zil bir türlü çalmıyor(default zil çalıyor) kullanan arkadaş varsa yardımlarını bekleriz...

Hocam biz kullanıyoruz.
Ben bi flash taktım giriş ve çıkış zillerini flash bellekteki açtığım "zil" klasöründen .mp3 uzantılı seslerden seçtim. Şu anda çalışıyor.
Sıkıntının ne olduğunu yazarsan yardımcı olmaya çalışayım.
Mesela flashtaki müzikleri mi görmüyor vb...

Arkadaşlar, TKS 209R isimli cihazı yaklaşık 4 yıldır kullanıyoruz. Müzik seslerini güncellemek için cihazın içinde bulunan SD kartı çıkarıp içine müzikler attık ama sonrasında cihaz SD kartı görmedi. Galiba SD kart zarar gördü.
Başka bir SD kart taktık ama içindeki dosya adlarını bilmediğimizden "zil" ve "müzik" diye klasör oluşturduktan sonra içine müzikleri atıp cihaza yerleştirdik ancak sorası facia:

Zile basıyoruz, istiklal marşı çalıyor; istiklal marşı yerine başka bir müzik çalıyor. Anons, ikaz vb. her şey birbirine karıştı...
İnternette bütün aramalarıma rağmen SD kart içeriğine ulaşamadım. Cihazı okula temin eden firma çoktan dükkanı kapatmış ve okulların açılmasına bir kaç gün kaldı..

Bilgisayara zil programlarından birini kurmayı düşündüm ama bilgisayardan okulun içine ve dışına yayın yapabileceğimiz bir sistem, ekipman yok.

SD kartın içeriğini veya içeriğindeki sırasıyla oluşturmamız gereken dosya adları konusunda yardım edebilecek biri var mı?

SD kartı ilk kez çıkartıp müzik attığınızda dosya isimlerini var mıydı acaba? Kullanma kılavuzunda "muzik" ve "zil" isimlerini kullanın diyor. Birde böyle deneyin.
Olmadı kilavuzda diyorki usbden ayarlanan bir zil sesi usb çıkarıldığında dahili hafızaya geçer diyor, bu seçenekte denenebilir.

Ayrıca bilgisayardan yayın yapmak için herhangi ek bir donanıma ihtiyacınız yok. Bu cihazi bir mikser gibi düşünün hoparlöre sesi yükselterek gönderen ise anfi kismiki o ayrı zaten siz geçici olarak bilgisayardan program kurarak bilgisayarın ses cikisindan 3.5mm kim bir kabloyla sesi anfiye verebilirsiniz. Yani bu cihazdan çıkıp alttaki anfiye giren kabloyu cihaz yerine ucuna dönüştürücü takarak veya kesip bir 3.5mm Jack bağlayarak bilgisayara baglayacaksiniz.

SD kartı ilk kez çıkartıp müzik attığınızda dosya isimlerini var mıydı acaba? Kullanma kılavuzunda "muzik" ve "zil" isimlerini kullanın diyor. Birde böyle deneyin.
Olmadı kilavuzda diyorki usbden ayarlanan bir zil sesi usb çıkarıldığında dahili hafızaya geçer diyor, bu seçenekte denenebilir.

Hocam, dosya isimleri vardı ama şu an hatırlamıyorum; hatırlasam sorun kalmayacak zaten... usb den zil sesi ayarlanabiliyor ancak usb yi çıkarınca zil sesleri dahili hafızaya geçmiyor, otomatik olarak cihazın hafızası devreye giriyor. "muzik" ve "zil" diye oluşturduğum klasörlere attığım müzikleri ise "öğrenci giriş/anons, öğretmen uyarı"sı için 3 kez art arda çalıyor. Yani SD kartın içerisindeki dosya isimlerini öğrenemezsem 1600TL lik makine şimdilik çöp maalesef. Yine de yarın da denemeler yapacağım ya da kullanan bir okulu bulmaya çalışacağım.

Daha da olmadı sizin tavsiye ettiğiniz 2. yöntemi (PC) uygulamaya çalışacağım. Verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim.

Hocam, dosya isimleri vardı ama şu an hatırlamıyorum; hatırlasam sorun kalmayacak zaten... usb den zil sesi ayarlanabiliyor ancak usb yi çıkarınca zil sesleri dahili hafızaya geçmiyor, otomatik olarak cihazın hafızası devreye giriyor. "muzik" ve "zil" diye oluşturduğum klasörlere attığım müzikleri ise "öğrenci giriş/anons, öğretmen uyarı"sı için 3 kez art arda çalıyor. Yani SD kartın içerisindeki dosya isimlerini öğrenemezsem 1600TL lik makine şimdilik çöp maalesef. Yine de yarın da denemeler yapacağım ya da kullanan bir okulu bulmaya çalışacağım.

Daha da olmadı sizin tavsiye ettiğiniz 2. yöntemi (PC) uygulamaya çalışacağım. Verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim.

Hocam bu makinelerin teknolojileri eskide kaldı diyebilirim. Benim çalıştığım okulda da bu tür cihaz vardı. Müdürün aklına girdim bana dedi 2 hafta süren var 2 hafta içinde tüm hoparlör sistemini ve bilgisayarda basit bir program kurulumu yapabilirsen görev senindir dedi. Yaklaşık 5 günde tüm hoparlör sistemlerini kurdurdum 1 haftada okul zil programını kendim yaptım okula verdim şimdi çok rahatız. Hiçbir sıkıntı vs problem yaşamadım.

Toplam harcadığım maaliyet 600 TL (Höparlör kurulumu + yeni kablo çekimi)
Program ücreti yok.

Zil melodisini nasıl yuklediniz hocam? Flash bellege zil klasoru oluşturup içine de melodiyi kopyaladım.
Cihaza flashı takıp giriş cıkış zilini flashdan çal ve melodiyi seçtim.

Ama melodi hala eski melodi. Acaba bir yerde yanlıs mi yapiyorum?

bizim okulda da westsound 207 r zil sistemi var.usb girişi yok.biz nasıl yeni zil sesn yükleyebiliriz acaba?

Arkadaşlar bizde de tks 207 s modeli var MEB'in yeni müziğini ekleyemedim.
Var mı bildiğiniz bir yolu?

Arkadaşlar, TKS 209R isimli cihazı yaklaşık 4 yıldır kullanıyoruz. Müzik seslerini güncellemek için cihazın içinde bulunan SD kartı çıkarıp içine müzikler attık ama sonrasında cihaz SD kartı görmedi. Galiba SD kart zarar gördü.
Başka bir SD kart taktık ama içindeki dosya adlarını bilmediğimizden "zil" ve "müzik" diye klasör oluşturduktan sonra içine müzikleri atıp cihaza yerleştirdik ancak sorası facia:

Zile basıyoruz, istiklal marşı çalıyor; istiklal marşı yerine başka bir müzik çalıyor. Anons, ikaz vb. her şey birbirine karıştı...
İnternette bütün aramalarıma rağmen SD kart içeriğine ulaşamadım. Cihazı okula temin eden firma çoktan dükkanı kapatmış ve okulların açılmasına bir kaç gün kaldı..

Bilgisayara zil programlarından birini kurmayı düşündüm ama bilgisayardan okulun içine ve dışına yayın yapabileceğimiz bir sistem, ekipman yok.

SD kartın içeriğini veya içeriğindeki sırasıyla oluşturmamız gereken dosya adları konusunda yardım edebilecek biri var mı?

Serdar Hocam geçmiş olsun biraz geç olmuş olabilir ama başkalarının da işine yarar umarım. Yeni bir SD Card alıp aşağıdaki linkte verilen klasörleri Rar'dan çıkarıp (7 tane klasör) SD karta yapıştır, klasör içinde klasör olmasın. Direk SD kart sürücüsüne girince 7 klasör gözüksün, kartı da sürücü ismi olarak " SD Card " olarak belirle. Bu arada MEB'in yeni zil melodisi sözlü ve sözsüz olarak + istiklal marşı 2013 versiyonu da yüklüdür. Melodi eklemek isterseniz Mp3 formatındaki müziğinizi "zil" isimli klasöre atacaksınız
Buyrun link:
https://drive.google.com/file/d/1upSCiJnDVcQiau3xoHJ5BSPD9crZdwH7/view?usp=sharing

Son düzenleme:
tks 209 r cihazımız var.usb den çalıyor ama çıkarınca hafızaya atmıyor.neden acaba ?sd kart bulamadım varsa neresinde bilmiyorum .

tks 209 r cihazımız var.usb den çalıyor ama çıkarınca hafızaya atmıyor.neden acaba ?sd kart bulamadım varsa neresinde bilmiyorum .

Hocam USB'den dahili hafızaya öyle direkt olarak almaz, USB ile harici çalar.
İlk olarak cihazın kapağını sökeceksiniz tabi ki önce elektrik kablosunu çıkarın dikkatli olmak gerekir, Aşağıdaki fotoğraftaki gibi içerisindeki elektronik devre kartın üzerinde SD'yi göreceksiniz dikkatlice çıkartarak adaptör ile Bilgisayardan yükleyip tekrar yerine yerleştireceksiniz.

SD-Guncelleme.jpg

Melodiler "zil" isimli klasöre, istiklal marşı "mars" isimli klasöre atılacak, kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• TKS209 Serisi.rar
    3.4 MB · Görüntüleme: 308
Son düzenleme:
Serdar Hocam geçmiş olsun biraz geç olmuş olabilir ama başkalarının da işine yarar umarım. Yeni bir SD Card alıp aşağıdaki linkte verilen klasörleri Rar'dan çıkarıp (7 tane klasör) SD karta yapıştır, klasör içinde klasör olmasın. Direk SD kart sürücüsüne girince 7 klasör gözüksün, kartı da sürücü ismi olarak " SD Card " olarak belirle. Bu arada MEB'in yeni zil melodisi sözlü ve sözsüz olarak + istiklal marşı 2013 versiyonu da yüklüdür. Melodi eklemek isterseniz Mp3 formatındaki müziğinizi "zil" isimli klasöre atacaksınız
Buyrun link:
https://drive.google.com/file/d/1upSCiJnDVcQiau3xoHJ5BSPD9crZdwH7/view?usp=sharing
hocam dosyanızı indirdim, sd karta yükledim ancak zil seslerini ayarladıktan sonra sesler karışıyor, bazen istiklal marşı çalıyor, bazen siren sesi, hepsi birbirine girdi. internetten bu işi yapan firmayı aradım, adam senin klasörlerinin aynısını gönderdi bana Ms DOS tan XCOPY ile tek tek adresleyerek yüklemelisin dedi yoksa hepsi böyle karışır dedi. Ama detaya girmeden bana cihazı göndermelisiniz dedi ve telefonu kapattı. Bu XCOPY ile kopyalama nasıl olacak bilen var mı? Halen zil sesi ayarlanamadı okulda.

iki okulun zil cihazını ayarladım. bir tanesi flashdan mp3 destekliyordu menüden ayarlarını yaptım oldu. diğeri desteklemiyordu içini açtım micro sd kart vardı onu çıkarıp müzik dosyasını attım ayarladım. Bence bu cihazlara gerek yok boş yere para verilmiş. bilgisayar bir alarm programı kurup çok rahat yapılabilirdi. yok illa ayrı bir bilgisayarda olsun deniyorsa 150-200 tl lık basit bir raspberry pi alıp onun içerisinde alarm uygulaması aracılığıyla saatleri ve günleri ayarlanabilen bir sistem yapılabilirdi. 500-600 tl paralar vermeye gerek yoktu. İşi bilişimcilere vermemeleri hep kayıplara sebep oluyor maalesef. Seneler önce neden bilsaya dünyanın parası veriliyor diye kızıyorduk e okul geldi. şimdi böyle basit saçma sapan şeylere dünyanın parası ödenmeye devam ediyor.

Hocam,bizim okuldaki west okul saat zili saat doğru olmasına rağmen zil erken çalıyor. Mesala zil 10:00 çalması gerekirken 9:57 çalıyor. Zamanla dahada zil erken çalıyor. Cihazın satti doğru ama zil erken çalıyor. Çözümü ne olabilir sizce. Şimdiden teşekkürler.

Hocam,bizim okuldaki west okul saat zili saat doğru olmasına rağmen zil erken çalıyor. Mesala zil 10:00 çalması gerekirken 9:57 çalıyor. Zamanla dahada zil erken çalıyor. Cihazın satti doğru ama zil erken çalıyor. Çözümü ne olabilir sizce. Şimdiden teşekkürler.
hocam saati erken çaldığı kadar ileri alın olsun bitsin. zaman içinde fark oluyorsa yine saat ayarı yaparsınız.

hocam yaptık, ama yine normal saate göre erken çalıyor, birde zamanla zil gittikçe daha erken çalıyor. Örneğin bir hafta sonra zil 5 dakika erken çalıyor. Acaba hafızayı sağlayan pili çıkarıp sıfırlasam ne olur, bilginiz var mı acaba. Bu seferde he rşeyi baştan ayarlamak lazım. Onuda gözüm kesmiyor.

bana göre cihazda bir arızaya işaret bu. sıfırlamanın işe yarayacağını düşünmüyorum ama yine de denenebilir

Merhabalar arkadaşlar. Tks 209 r ses sistemimiz var. Kitap okuma saatlerinde flaş bellekten müzik açıp kapatmam lazım. Ama bir türlü başaramadım. Yardımcı olabilecek var mı?

Merhabalar arkadaşlar. Tks 209 r ses sistemimiz var. Kitap okuma saatlerinde flaş bellekten müzik açıp kapatmam lazım. Ama bir türlü başaramadım. Yardımcı olabilecek var mı?
kitap okuma saati başlangıcını normal tenefüs başlangıç saati olarak ayarlayın. sonra o tenefüse tenefüs fon müziği ayarlayın. bu şekilde deneyin

Geri