Whatsapp topluluk için bir öneri !

Kodla Büyü

mudamet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bliyorsunuzdur; whatsapp toplulukta birden fazla grubu bir arada toplayınca duyurular tek seferde tüm gruplara ulaştırılabiliyor.
Mesela tüm sınıfların veli whatsapp grupları tek çatı altında toplanınca okulla ilgili (mesela karne şu saatte alınacak, deneme sınavı sonuçlarını şuradan bakabilirsiniz gibi) duyurular tek seferde tüm velilere ulaştırılabilir. Topluluğun kullanımı kolay ve avantajı çok gerçekten.
Ancak şöyle bir sorun gördüm ben. Veliler telefonu çocukların eline verdiği için veli hesapları sürekli ilgisinin olmadığı sınıfların whatsapp grubuna katılma istediği gönderiyor.
Whatsapp iletişim merkezine durumu anlattım, yönetici olmayanların bu yetkisini sınırlandırın dedim ama ciddiye almadılar.
Sizler topluluğu kullanıyor musunuz, bu sorunla karşılaştınız mı, nasıl çözebiliriz bunu?

Konuyla doğrudan ilgili olmamakla birlikte yine de söylemeden geçmeyeceğim.

22 yıllık öğretmenim. Bu güne kadar ne öğrenciye ne de veliye telefonumu vermedim vermem de. Son derece yanlış bulduğunu da ayrıca belirtmek isterim. Bana acil ulaşacak kişiler arasında ne öğrenci ne de veli var. Gelsin okula anlatsın derdini.

Her okulun web sitesi var. Okul idareleri siteleri güncel tutsunlar. Veliler ve öğrenciler düzenli olarak takip etsinler.
Okulların sosyal medya hesaplarına da karşıyım.

Son düzenleme:
Geri