Whatsapp Webden link alma

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar 2023den beri görüp sevdiğim instagram sayfalarını böyle linklemiştim. Şimdi bunları worde aktarmak istiyorum ancak linke tıklayınca yukarıda bulunan instagram sayfasına gitmiyor, instagram adresi kopyalanmıyor da. Tek tek yapmamda zaman alıyor baya çok link var. Nasıl yapabilirim bilgisi olan var mı?

Ekli dosyalar

• soru.png
    soru.png
    31.9 KB · Görüntüleme: 181
üstteki 3 nokta > diğer > Sohbeti medyalı veya medyasız dışa aktar. zip dosyasını vatsaptan kendi grubuna falan gönder. zip indir. içinde .txt dosyası var.
bu yolla bir deneyin hocam belki linkleri bu txt den alabilirsiniz.
Ayrıca şu da fikir verebilir:

instagramda kaydet diye daha kolay bi yöntem var böyle linkleri almak yerine daha mantıklı

Worde aldınız mı tüm linkleri?

Worde aldıysanız linkin sonuna gidip enter a basınca linki aktif etmesi lazım.

Yada biraz daha zahmetlisi linki seçip üstünde sağ tuş köprü seçerseniz otomatik adresi yazar. Sonra enter link aktif olur.

Worde aldınız mı tüm linkleri?

Worde aldıysanız linkin sonuna gidip enter a basınca linki aktif etmesi lazım.

Yada biraz daha zahmetlisi linki seçip üstünde sağ tuş köprü seçerseniz otomatik adresi yazar. Sonra enter link aktif olur.
Yok Hocam worde yapıştırdığımda linki almıyor sadece altındaki yazıyı alıyor. Youtubedan ses görüntü video linki yazısını alıyor mesela sadece.link seçilmiyor da dolayısıyla sağ tuşta köprü de yok

Txt dosyasına kaydedip, Python ile satır satır tarayıp http kontrolü yaparak ayrı dosyaya kaydetmek işe yarayabilir.

Gemini şöyle olur diyor. Denemedim ama doğru görünüyor.

Python:
import re

def linkleri_ayikla(giris_dosyasi, cikis_dosyasi):
    """
    Giriş dosyasındaki linkleri ayıklayıp çıkış dosyasına yazar.

Args:
        giris_dosyasi (str): Linklerin bulunacağı dosyanın yolu.
        cikis_dosyasi (str): Linklerin yazılacağı dosyanın yolu.
    """

url_kalibi = re.compile(r'https?://\S+')  # HTTP ve HTTPS linklerini yakalar

with open(giris_dosyasi, 'r', encoding='utf-8') as f_giris, open(cikis_dosyasi, 'w', encoding='utf-8') as f_cikis:
        for satir in f_giris:
            linkler = url_kalibi.findall(satir)
            for link in linkler:
                f_cikis.write(link + '\n')

if __name__ == "__main__":
    giris_dosyasi = input("Linklerin bulunduğu dosyanın yolunu girin: ")
    cikis_dosyasi = input("Linklerin yazılacağı dosyanın yolunu girin: ")
    linkleri_ayikla(giris_dosyasi, cikis_dosyasi)
    print("Linkler başarıyla ayıklandı ve dosyaya yazıldı.")

Son düzenleme:
Hocam linklerin devamı olduğu için hata veriyor olabilir. ChatGPT'ye resimdeki yazıları çıkar dedim düzgün bir şekilde aynısını çıkardı. Ancak sadece Belçika-Hollanda sınırı olan linki açtı. Diğerlerinde
"Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor.
Tıkladığın bağlantı bozuk olabilir veya sayfa kaldırılmış olabilir."

Hatası veriyor. Ya linklerin devamı var ya da diğer linklerdeki içerikler kaldırılmış.

Hocam linklerin devamı olduğu için hata veriyor olabilir. ChatGPT'ye resimdeki yazıları çıkar dedim düzgün bir şekilde aynısını çıkardı. Ancak sadece Belçika-Hollanda sınırı olan linki açtı. Diğerlerinde
"Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor.
Tıkladığın bağlantı bozuk olabilir veya sayfa kaldırılmış olabilir."

Hatası veriyor. Ya linklerin devamı var ya da diğer linklerdeki içerikler kaldırılmış.
İçerik kaldırılmış değil hocam telefonumda tıklayınc açılıyor,

Hocam txt dosyasının özel olmayan küçük bir parçasını gönderebilirseniz, daha rahat yorumda bulunabiliriz.

Son düzenleme:
Klasörün içine medyasız indirdiğiniz txt dosyasını kopyalayın, chat.txt olarak isimlendirin. Aynı klasöre alindi.txt adında yeni bir dosya oluşturun. Aynı klasörde bu kodu Python olarak çalıştırın. Denedim, bütün linkleri alindi.txt dosyasına sorunsuz aktarıyor.

Linklerin altına açıklama eklemek istiyorsanız, biraz değişiklik yapmak gerekir.

Python:
import re

def linkleri_ayikla(giris_dosyasi, cikis_dosyasi):
    """
    Giriş dosyasındaki linkleri ayıklayıp çıkış dosyasına yazar.

Args:
        giris_dosyasi (str): Linklerin bulunacağı dosyanın yolu.
        cikis_dosyasi (str): Linklerin yazılacağı dosyanın yolu.
    """

url_kalibi = re.compile(r'https?://\S+')  # HTTP ve HTTPS linklerini yakalar

with open(giris_dosyasi, 'r', encoding='utf-8') as f_giris, open(cikis_dosyasi, 'w', encoding='utf-8') as f_cikis:
        for satir in f_giris:
            linkler = url_kalibi.findall(satir)
            for link in linkler:
                f_cikis.write(link + '\n')

linkleri_ayikla("linkalma/chat.txt", "linkalma/alindi.txt")

Son düzenleme:
Geri