Whatsappta böyle bir sorun

Kodla Büyü

furkanhoca

Süper Üye
Süper Üye
4 ocakta dahil olduğum bir whatsapp grubundan çıktım. Çıktıktan sonra grubu sil dedim. Resimde görüldüğü gibi durum oluştu. O günden beri bildirim alanındà sabit kaldı. Ne yapmalıyım sizce?

Ekli dosyalar

• SmartSelectImage_2018-01-06-16-39-58.png
    SmartSelectImage_2018-01-06-16-39-58.png
    116.9 KB · Görüntüleme: 164
whatsapp'ta şöyle bir sorun yaşıyor bir arkadaşım:
telefon, rehberden sabit iki kişiye anlamsız mesajlar gönderiyor. İşin garip tarafı arkadaşımın telefonunda mesaj gönderdiğine dair herhangi bir ibare yok. diğer telefonlarda mesajlar görünüyor. Mesajlar aynı anda gönderilmiyor, belirli saatlerde gönderilmiyor. Mütemadiyen gönderiliyor. Ortamda konuşulan seslerden google'ın analiz yapıp reklam görüntülediği bilinen bir durum. Bundan şüphelendim ama sonuç çıkmadı. LG G3 android 6.0 tekrar yüklendi, telefon komple sıfırlandı ancak sorun devam ediyor. daha önceden de başka kişileri telefon çaldırıp kapatıyordu. Format atınca bu durum ortaya çıktı etrafınızda benzer durumla karşıalaşan var mıdır?

Drivea yedekleyin kpnuşmaları ve ekleri. Silin yeniden yükleyin

Yok yedekleyin garanti olsun diye ama yedeklemeseniz bile mesajlar öylece kalır belki sizin watsapp yüklü değilken size mesaj gelirse o mesajları alamayabilirsiniz

Drive'à yedekleyin whatsapp'ı kaldirdiktan sonra geri yükledim. Sorun çözüldü

telefon, rehberden sabit iki kişiye anlamsız mesajlar gönderiyor. İşin garip tarafı arkadaşımın telefonunda mesaj gönderdiğine dair herhangi bir ibare yok. diğer telefonlarda mesajlar görünüyor. Mesajlar aynı anda gönderilmiyor, belirli saatlerde gönderilmiyor. Mütemadiyen gönderiliyor. Ortamda konuşulan seslerden google'ın analiz yapıp reklam görüntülediği bilinen bir durum. Bundan şüphelendim ama sonuç çıkmadı. LG G3 android 6.0 tekrar yüklendi, telefon komple sıfırlandı ancak sorun devam ediyor. daha önceden de başka kişileri telefon çaldırıp kapatıyordu. Format atınca bu durum ortaya çıktı etrafınızda benzer durumla karşıalaşan var mıdır?
Hocam okuyunca korku filminden alınmış senaryo gibi geldi. :)

Hocam buna benzer bir sorunu üniversitede discovery ile yaşamıştım.Bendeki durum ise şarj soketi bi süre bozuktu batarya şarj edip takıp açtığım an sms bölümünde en son kim ile mesajlaşma oldu ise telefonu ilk açtığın an o kişiye son mesajı tekrar gönderiyordu.Ama arkasına hiç düşmemiştim.Telefonu değiştirdim daha sonra :)

Hocam buna benzer bir sorunu üniversitede discovery ile yaşamıştım.Bendeki durum ise şarj soketi bi süre bozuktu batarya şarj edip takıp açtığım an sms bölümünde en son kim ile mesajlaşma oldu ise telefonu ilk açtığın an o kişiye son mesajı tekrar gönderiyordu.Ama arkasına hiç düşmemiştim.Telefonu değiştirdim daha sonra :)
Hocam herşeyi denediğmi düşünüyorum. Arkadaşın eşine ve ve okuldan başka bi arkadaşa mesaj gönderiyor. savcılığa başvuracak . Sorun şimdilik sınırlı kişiye göndermesi ama yarın bir gün istemsiz başka kişilere de gönderebilir. Gözümün önünde olmasa "git allahını seversen saçmalama" derim. kim anlatsa görmesem, inanmam. Mantıklı bir açıklamasını bulamadım. Whatsapp'ı yükleyene kadar sorun yok yükledikten sonra mesaj atıyor.

hocam whatsappa şifre koymayı deneseniz şifresiz açılmayacağı için mesaj atılması engellenebilir

Geri