Wifiden internete giriyor. Kabloluda giremiyoruz?

Kodla Büyü

serci2001

Seçkin Üye
Seçkin Üye
:verymad: Arkadaşlar okuldaki internetimizde kablosuz bağlantı yaparak internete girebiliyoruz ama kablolu olarak bağlantı yapamıyoruz. modemi resetleyip yeniden kurulum yaptım, modeme tek bilgisayar bağlayıp da denedim yine kablolu olarak internete açılamıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Re: Wifiden internete giriyor.Kablolu bağlantılarda giremiyoruz?

Hocam okulda router ya da access point olarak kullandığınız başka bir aygıt var mı? O aygıt 192.168.1.1'i(192.168.0.1 ve 192.168.2.1'de olabilir) sahipleniyorsa kablosuz bağlanıp kablolu bağlanamama sıkıntısı yaşarsınız.

Benim aklıma ilk olarak kablolu bağlantılar için MAC Filtreleme aktif olabilir mi diye bir düşünce geldi fakat modemi fabrika ayarlarına getirdi iseniz o engel de kalkmış oluyor.

pansiyonda aynı problem vardı bizde, kablonun geldiği switchi resetleyince düzeldi. bi de eğer sınırlı bağlantı uyarısı veriyor ve sabit ip varsa onu da dinamik ip ye çeviriniz.

yasarsahbaz' Alıntı:
Hocam okulda router ya da access point olarak kullandığınız başka bir aygıt var mı? O aygıt 192.168.1.1'i(192.168.0.1 ve 192.168.2.1'de olabilir) sahipleniyorsa kablosuz bağlanıp kablolu bağlanamama sıkıntısı yaşarsınız.

Hayır yok hocam.

miraz' Alıntı:
Benim aklıma ilk olarak kablolu bağlantılar için MAC Filtreleme aktif olabilir mi diye bir düşünce geldi fakat modemi fabrika ayarlarına getirdi iseniz o engel de kalkmış oluyor.

Evet hocam modemi resetledik yeniden kurulum yaptık.

BTeach' Alıntı:
pansiyonda aynı problem vardı bizde, kablonun geldiği switchi resetleyince düzeldi. bi de eğer sınırlı bağlantı uyarısı veriyor ve sabit ip varsa onu da dinamik ip ye çeviriniz.

hocam telefon hattına switch olmadan modemi direk bağlayıp tek bilgisayara kablolu bağlantı veriyorum. Ama yine de internete açılamıyorum. kablosuzda sıkıntı yok

Geri