Win 10 Son Güncelleme sonrası ağ paylaşım parolası oluşturma değiştirme nasıl olacak?

Kodla Büyü

eyuperol

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Okulda 2 öğretmenler odasında 1 tane fotokopinin bulunduğu odada bilgisayar mevcut. ben bu 3 bilgisayar arası paylaşımı açtım birbirini görüp dosya alışverişini sorunsuz yapıyorum. Öğretmenler odasındaki bir bilgisayardan okuldaki akıllı tahtalara da bağlanıyorum. (bağlanmam için mecbur aynı çalışma grubunda yer alıyorum). sıkıntım şu aynı ağda olduğum için akıllı tahtalar üzerinden, benim öğretmenler odasında paylaşıma açtığım dosyalar ulaşım sağlanabiliyor. Ben bunu engellemek için ağ ayarlarından bilgisayarlara erişimde parola ile girilmesi için parola oluşturmak istiyorum ancak en son gelen güncelleme sonrası ben o parola oluşturma, değiştirme kısmına erişemedim.

nereden nasıl yapılıyor bu arkadaşlar?

paylaşımda parola koruması olsun olmasın kısmından parola olsun dediğimde parola istiyor ama ben bu parolayı nasıl nereden bulacağım ve de değiştireceğim?

Konu güncel arkadaşlar. nette baktığım bir çok yöntem var ama son sürüm win 10 da geçerli değil bunlar yani ilgili menüler yok son sürümde

Win+R ile çalıştıra gelin. compmgmt.msc komutunu çalıtırın. Soldan Yerel Kullanıcı ve Gruplar --> Kullanıcılar'ı seçtikten sonra sağda parola belirleyeceğiniz kullanıcı adına sağ tuş ile parola belirleyebilirsiniz. Kolay gelsin.
bilgisayar.png

Win+R ile çalıştıra gelin. compmgmt.msc komutunu çalıtırın. Soldan Yerel Kullanıcı ve Gruplar --> Kullanıcılar'ı seçtikten sonra sağda parola belirleyeceğiniz kullanıcı adına sağ tuş ile parola belirleyebilirsiniz. Kolay gelsin.
Ekli dosyayı görüntüle 64662
Teşekkürler hocam. Bu işlemi biliyorum da bu işlem bilgisayar açılırken de o belirlediğimiz parolayı girmemizi istemiyor mu? ben istiyor diye biliyorum ondan yapmadım

Geri