win10 %100 disk kullanımı sorunu

Kodla Büyü

tekno_bilg

Üye
arkadaşlar win10 sürekli diski %100 de kullanıyor sistem boşta olmasına rağmen. Bilgisayar donuyor ve işlem yaptırmıyor. Format atmama rağmen sorun düzelmedi.Bu sorunla karşılaşan varmı? Çözüm yolu nedir?

Bende de olmuştu, birkaç yöntem deneyip başarılı olamayınca format ile çözmüştüm aynı sorunu. C ve D suruculerinin ikisini birden biçimlendirmistim. Belki sizinkinden farklı bu işlem yapılmış olabilir.

Hocam güncellemelerden dolayı yapıyor onu. Güncellemeleri kapatın hizmetlerden birde öyle bakın.

ne yaparsanız yapın belli bir süre sonra yine olacak ben ssd takarak çözdüm bu sorunu

Sisteminiz hakkında bilgi verirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz. Laptop mu? Dektop mu? SSD var mı? Laptop ise DVD sürücü kısmında disk var mı? Eğer varsa çıkarıp sistemi kontrol ediniz. Bazen sorun çıkarabiliyor. Sanırım sabit disk ile dvd kontrolcüsü aynı olunca buraya takılan ikinci disk ile beraber kontrolcüye ağır geliyor.

Merhabalar,
Harddiskiniz ömrünü tamamlıyor değiştirmeniz gerekiyor. Cihaz çok ısınır, fan sürekli son hızı ile çalışır donma ağırlaşma meydana gelir. Cihazınız bir süre sonra hiç açılmayacak.

Güncellemelerde yaşıyorum o sorunu özellikle windows'u kurduğum ilk birkaç günde ya da toplu güncellemeler indirilirken, yüklenirken bir de yüklendikten sonra. Bir ara da sürücülerde yaşamıştım. Özellikle IDE ya da SATA kontrolcünüzün sürücüsünü yüklemeyi deneyin. bir de hangi işlem kullanıyor ekran görüntüsü atar mısınız?

Geri