Win10 Dan Dosya Kurtarmak

Kodla Büyü

adalkic

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar
Açılmayan Win10 Yüklü bir bilgisayar var
USB de kurulu
Pardus Win10 ve Hiren Boot ile açıp Masa üstündeki dosyalara ulaşmaya çalışıyorum
ancak
USERS klasörü ne girmiyor hata veriyor Win 10 dan kaynaklı engelliyor galiba

Kurtarma programları USB win10 dakiler dosya olarak görüyor
ancak klasör olarak vermiyor
klasör olarak almanın çözümü varmıdır

USB ile windows 10 kurulumunu başlatın. Kurulum yeri olarak C'yi seçtiğinizde kurulum sizi C'de bir windows kurulu olduğunu söyleyecek, dosyalarınızı Windows.old klasörüne taşıyacağı söyleyecek, kabul ettiğinizde masaüstü, belgelerim vs. her şey C'de windows.old klasörüne taşınıp, ardından da windows kurulacaktır. Windowsu kurduktan sonra da windows.old'a gidip, tüm dosyalarınızı alabilirsiniz. Ekstra bir yönteme gerek yok. Tabi dikkatli olun, C'yi biçimlendir falan demeyin, bahsettiğim soruya da uygun cevap verin.

File scavenger ile dosya sistemi çöken hdd den dosyaları klasörüyle kurtarabilirsiniz.

Silinen dosyalar & formattan sonra dosya kurtarmak için R-studio kullanıyorum. Klasör olarak kurtarıyorum.
Sağlıklı olması açısından hdd söküp başka bilgisayarda taratın.

Silinen dosyalar & formattan sonra dosya kurtarmak için R-studio kullanıyorum. Klasör olarak kurtarıyorum.
Sağlıklı olması açısından hdd söküp başka bilgisayarda taratın.

hocam ben r-studio kullandım orada dosyalar şeklinde geri gelmiyor ki ne yazık ki normal dağınık bir şekilde geliyor ama

Hocam bilgisayar da işletim sistemi olmayan bölüme tekrar hangi işletim sistemi var sa aynısının kurulumunu yapıp deneye bilirsiniz .

Hocam bilgisayar da işletim sistemi olmayan bölüme tekrar hangi işletim sistemi var sa aynısının kurulumunu yapıp deneye bilirsiniz .

nasıl yani hocam biraz daha aydınlatabilir misiniz beni acaba bilgiler silindi ya üzerine işletim sistemi kurmam tehlikeli olmaz mı

Hocam pc de çift bölümlendirme C:/ D:/ var ise C ye değilde D ye tekrar kurulum yapıp C deki dosyalarınıza ulaşa bilirsiniz.

Geri