Win10 imajdan sonra Masaüstü için Yönetici İzni sorunu

Kodla Büyü

sugibi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hepinizi kolaylıklar diliyorum arkadaşlar. Sınıf bilgisayarlarımı yenileyince sistemi de yeniledim ve 1 imajdan kopyalanan win10 bilgisayarlarda Yönetici izninde sorun yaşıyorum.

BT Sınıfımdaki Windows10 PRO öğrenci bilgisayarlarına OGR1 adlı bilgisayardan attığım imajlarda da haliyle OGR1 profili var. Her bilgisayarın imajı yüklendikten sonra Kullanıcı Adı, Tanımı, Ağda görünen ad gibi bilgilerini değiştiriyorum. Ancak Profil klasörü olarak halen OGR1 geçiyor.

Masaüstünde programlar işlem yapmak istediğinde Yönetici izniniz yok diyor. (Winrar ile klasöre çıkartma yaparken, İnternetten dosya indirme esnasında KAYIT penceresinde masaüstüne kaydetmek isterken ya da ağdan Netsupport ile öğrencilerin masaüsüne dosya gönderirken...vs vs)

Masaüstünde kendimiz direkt dosya oluştururken sorun olmuyor ancak bir programın İşletim Sistemiyle İnteraktif çalışması gerektiğinde Yönetici İzniniz Yok uyarısı veriyor ve sürekli olarak D: sürücüsünü kullanmak zorunda kalıyorum. Dosya atacağım zaman ağdan girerek benim bilgisayarımdan almalarını istiyorum. Haliyle ufak öğrencilerle oraya gir-çık derken vakit kaybı oluyor.

Böyle bir sorun yaşayan ya da çözüm önerisi olan var mıdır?

Controlled folder access şeklinde bir ayar varmış. Konu bununla ilgili olabilir ama olmaya dabilir.
Doğrudan klasör izinlerini değiştirirseniz erişim sorunu yaşamazsınız sanırım ama güvenlik açıklarına yol açabilir..
Kullanıcı Dizini için erişim yetkinlendirmesinden everyone için tüm yetkileri tanımlarsanız sorun olacağını sanmıyorum.
Ben sizin yerinizde olsam, masaüstüne D diskinde kullandığınız klasör için kısayol oluştururum, dosyalara doğrudan masaüstünden ulaşabilir kullanıcılar

Controlled folder access şeklinde bir ayar varmış.

Hocam ben sana nasıl teşekkür edeyim bilemiyorum :)
Tam olarak "Denetimli Klasör Erişimi"
Defender ile birlikte gelen ve Defender'ın ayarları altında olan bir seçenek. Kapattım, işlem tamam :) Çok teşekkür ediyorum...

Geri