Win32/Sality ve varyasyonları için varsa tek çözüm

Kodla Büyü

COBOL

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Öyle bir solucanki böylesi başa bela.
C sisteminde Deep-freez kurulu. ikee D kısmındaki tüm exe dosyalar enfekte olmuş.Şu anda bile hadi D kısmında koruma yok ve dosyalar enfekte iken;
Bu solucan D harddiskte dosya sildirtmiyor.Sistem C korumalı iken bu nasıl oluyor?
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Bunun ilacı varmı :?: Tüm okul ve tüm arkdaşlar kıvranıyor.Yani tek tık bir dosya COMBOFİX gibi

bizim okulda da her bilgisayarda Brontok diye bir solucan var...avast , nod32 vs. hikaye .... bilgisayardan bilgisayara flash belleklerle bulaşmış zamanında.
hazret görev yöneticisi ve registryi de devre dışı etmiş...yok mu çare?

antivir ücretsizdir... ama antiviri yüklemeden önce bi combofixle taratın. yoksa virüs antivirin kurulumuna izin vermeyecektir. hatta yüklemeye çalıştığınız setup dosyasını da bozacaktır.

mcclane' Alıntı:
bizim okulda da her bilgisayarda Brontok diye bir solucan var...avast , nod32 vs. hikaye .... bilgisayardan bilgisayara flash belleklerle bulaşmış zamanında.
hazret görev yöneticisi ve registryi de devre dışı etmiş...yok mu çare?
Brontok
almanaB
kido
sonunda bu yani sality --Maşallah hepside sırası ile musallat oldular
en sonunda deepfreez i deldiler bu sonuncu sality
Yani bu sality beni dehşete düşürdü.Düşünün deepfreez ya artık usb ve eternet fişlerini çekip içine beton dökeceğim

arkadaşlar bu mikrop banada musallat oldu adiyi bir türlü silemiyoruz,ama sonunda ekdeki dosyayla bişeyler yaptım umarım işinize yarar yaa bu kadar sırsılını ilk defa görüyorum :verymad:

Ekli dosyalar

• win32.Sality.rar
    77.7 KB · Görüntüleme: 699
Arşivden çıkarılmış bir başlık ama yine de ileride lazım olabilir birilerine.

Hocam zamanında ben de arkadaşın flash belleğinden evimdeki pcye ve harici hard diske bulaştırmıştım. Nerdeyse arşivlik klasörlerin tümü bi anda exe uzantısı alıp kullanılamaz hale gelmişti. Nod32 exe uzantılı virüsü tanıyor ancak hemen karantinaya alıyordu.

Çözüm için "Win32 Sality.nar" diye google'da arama yaptım.
Yabancı ve Türkçe bir kaç sitede sadece bu virüse yönelik temizleyici programlar bulmuştum. Nod32'yi inaktif edip hepsinle art arda tarattım ve exe uzantılı klasörler eski haline dönmüştü. Şükür hiç kaybım olmamıştı ama canımı en çok sıkan virüs buydu.
mkpatriot hocamın yolladığı bu programlardan birisi idi, Dr. Web diye birşey daha vardı galiba, ama nette aradığınızda virüse özel üretilmiş temizleyici yazılımları bulabilirsiniz.

mkpatriot Allah razı olsn kardeş sayende düzeldi aylarca urasıodm iikide üye oldm o program sayesnde o calısırken avastı kurabıldım ve sorunu koktn cozdm tum exeleride sildm virüs giren saol mkpatriot

Bu salityoff dosyasını ben geçen ay başka yerden indirdiğimde
panda antivirüs online tarama sonucu sality off dosyasını tehlikeli olarak algıladı.
Sizler böyle bir durumla karşılaştınızmı acaba?

GRİNGO' Alıntı:
Bu salityoff dosyasını ben geçen ay başka yerden indirdiğimde
panda antivirüs online tarama sonucu sality off dosyasını tehlikeli olarak algıladı.
Sizler böyle bir durumla karşılaştınızmı acaba?
hocam günümüzden bir örnek vereyim siz hiçbir imamın birbirini desteklediğini gördünüz mü o onun arkasından atıyor o onun :puhaha: pekiii şimdi şunu desem
pandayı kaldırsan sonra salityoff u çalıştırsan satalitiyi silsen sonra makinayı başaltınca pandayı kurup bu dosyayı imha etsen yine temiz bi rmakinan olmaz mı acebaa :puhaha: buda bir yaklaşımdır sonuçta

bugün bilgisayarlarda sorun var diye komşu okuldan çağırdılar:) gittim müdür ve müdür yardımcısının bilgisayarına bu sality musallat olmuş ve tamamen pcyi ele geçirmiş.nod32 buluyor siliyorum ama kapatıp açınca yine aynı sorun. kafayı yedim. yarın yukarıdakini deneyecem umarım çözüm olur. artı şunu sorucam arkdaşlar müdür bilgisarda mouse un kendi kendine hareket ettiğini açık programların kendiliğinden kapandığını iddia ediyor bunlar da mı sality nin işidir?

Okulda her bilgisayar bu tür şeylerle kaynıyor.Her işimiz yavaşlıyor.

PANDA İNTERNET SECURİTY 2010 lisanslı kullanıyorum gerçekten bu sality belasını temizledi...

çünkü bir çok antivirüs silerken bulaştığı exe leri de yok ediyordu. o yüzden temizleyerek dana dosyaları koruması bakımından panda gerçek bir çözüm oldu.

bir arkadaş da okullarında NORMAN İNTERNET SECURITY kurmuş o da etkili olmuş bu virüsü temizlemde..

Ben antivir kullanıyorum. Bilgisayarın etinden sütünden maximum faydalanırım. Günde 100 küsür flash bellek takılır, yüz küsür siteye girilir, .... , o dediğiniz virüslerin ne ismi ne de cismi ben de yok.

Yine aynı bela yavaş yavaş geliyor.Okulda bir bilgisayarda rastladım.Biliyorum ki salı en geç çarşamba Tüm sistemler çökecek.
Haftaya işimiz belli oldu.

kaspersky internet security 2012 yi kurun taratın silmez ise buradayım lisans sorunu oluyor diyen pm atsın göndereyim...

Geri