Win7 bazı sitelerde sertifika sorunu

Kodla Büyü

computeredi

Aktif Üye
Arkadaslar komşumun eski bir bilg var win7 ile en sağlıklı performansı alabiliyoruz. Kurulum yaptım hersey tamam ancak isbank gibi bir kac siteye bağlanırken tüm browserlarda sertifika sorunundan kaynaklı guvenlik gizlilik hatası veriyor. Oysa bu siteler evde aynı internete bağlı diger makinalarda sorunsuz. Saat problemi de yok, tarayıcılar güncel, host doayasi normal, sp1 kurulu, antivirüs yapabilir diye once web ve ssl trafigini kapattım sonra kapattim sonra da kaldırdım yine olmadı. Güvenlik duvarını kapattım yine olmadi, browser güvenlik seviyelerini düşüğe cektim yine olmadı. Seetifika yönetim kısmında verme alma biçimlerini degistirdim yine olmadı. Proxy dns ise yaramadı. Açıkçası kafama takıldı bir bilgisi ya da fikri olan hocam olur ve paylaşırsa memnun olurum...

Aynı sorunu Win 7 ' nin lite bir sürümünde yaşamıştım. Ben de çok uğraşmış ve çözüm bulamamıştım. Daha fazla vakit kaybetmemek için farklı bir Win 7 ISO'su kurmuştum.
Çözümü bulabilen varsa ben de merak ediyorum açıkçası.

Kök (root) sertifikadan kaynaklı galiba. Windowsta güncelleme açık değilse Windows 7 çıktıktan sonraki kök sertifikaları tanımaz. Kök sertifikasını tanımadığı için de gizlilik hatası verir.

Pardon hocam atlamışım orayı , başka bir win 7 sıfır yüklemesi en mantıklı seçenek gibi duruyor, kolay gelsin.

Anlaşılan bütün win7 lerde aynı problem çıkmaya başladı.

Hocam Denetim Masası_windows update üzerinden tüm güncellemeleri yükle problem giderilecektir. Kolay gelsin

Geri