Win8.1 Ekran Parlaklığı Yok! Nasıl Düzeltiriz?

Kodla Büyü

Unis

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. win10 kurulu labtopa win8.1 kurdum. Tüm sürücüleri yükledim. Ancak fn+f6 kombinasyonu (parlaklığı) yapılamıyor. Ekran çok parlak gözümü rahatsız ediyor.
Sağdaki ayarlardan baktığımda "windows bu ekranda parlaklığı ayarlayamıyor" yazıyor.
Uyguladığım yöntemler
1- Aygıt yöneticisinden varsayılan monitörü kaldırım yeniden yükledim.
2-Aygıt yönetecisinden varsayılan (onboard) ekran kartını kaldırıp kendi ekran kartını güncelledim.
3- Regeditten KMD_EnableBrightnessInterface2 değeri sıfır yaptım.

bir türlü parlaklık ayarı gelmedi. Daha evvel bu sorunla karşılaşıp çözen olduysa yardımcı olur mu?
Not: Ekran kartı güncel

Bir ara benim bilgisayarda windows 10 kullanırken oldu. Ekran parlaklığı değişmiyordu FN tuşları ile. İkinci ekran kartını yani harici olanı değil intel olanı güncelledim aygıt yöneticisi ile düzelmişti.

Pc açılırken yani masaüstü gelmeden aynı tuşlara basarak parlaklığı artırın. Bende lenovo vardı win 8.1 de bunu yapıyordu sürekli. Regeditten ve bir kaç güncellemeden sonra çözüldü

Ekran kartı sürücüsünden kaynaklı bir sorun. Kurulu ekran kartı sürücüsünü aygıt yöneticisinden tamamen silin, Windows güncelleme aracılığı ile eksik sürücüleri yükleyin. Daha önce Windows 10 da karşılaştım bu şekilde çözdüm

Geri