Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Windows 10 1909 Sürümü Update Sorunu

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında hyrgul tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. hyrgul

hyrgul Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar
    Windows 10'nun yeni 1909 sürümü MEB hattında güncelleme yapmıyor. Geçici bir durumu mu yoksa yeni sürümle beraber update servisi MEB'in izin vermediği farklı bir porta mı taşındı? Sizde durum nedir acaba?

Son düzenleme: 25 Kasım 2019
  2. hiboz

hiboz Seçkin Üye Seçkin Üye

Bizde de durum aynı. MEB hattında hiç güncelleme yapmıyor Windows. Sadece yazın yapılabiliyordu.

3. omegafi

omegafi Seçkin Üye Seçkin Üye

Güncelleme problemini çözebilen var mı? Bilgisayarlara komple format attım ama güncelleme yapmıyor, sinir bozucu

4. hyrgul

hyrgul Aktif Üye

Önceden mağazaya (store'a) girmiyordu, güncellemiyordu. Şimdi windows update de yapmıyor. Telefondan mobil interneti bağlayınca güncelleme yapıyor. Saçma bir durum ama öyle işte.

5. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Windows update servisi MEB hattında engelli. Boşuna kendinizi yormayın.

6. omegafi

Şu problemi aşabilen yok mu? Hangi amaçla windows update' e engel koyarlar çözemiyorum delleniyorum buralarda. SABIR.

7. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

Çünkü, bildiğiniz gibi Windows 10 da güncellemeleri kapatmak büyük bir sorun. Tahtalarda da deepfreze gibi koruma programları var. Dolayısıyla her açıldığında güncelleme yapmak istemesi, önemli bir download yükü oluşturuyor. Amaç bunu engellemek.
    Şahsen benim bir itirazım yok. Mevcut durum benim işime yarıyor.
    Güncellemeleri indirmenin bir yolunu aramanız tavsiye ederim.

8. ahmetfx

ahmetfx Süper Üye Süper Üye

Update'i engellemişlerse bu süper. Her kapatma sırasında güncellemeye giren tahtalar, yarım kalan güncellemelerin tekrar tekrar inerek ağı meşgul etmesi, akıllı tahtaya ihtiyacınız olduğunda önceki derste başlayan güncellemenin bitmesini bekleme, güncelleme esnasında fişi çekilen tahtaların çökmesi gibi durumlardan kurtulmuş olduk gerçekse.

9. omegafi

Format atıp driver tanıtılması gerektiğinde ne yapacaz tek tek driver mı arayacaz, öğrencisinden öğretmenine o kadar çok format işi oluyor ki

10. ahmetfx

Sıfırdan format atan var mı ki tahtaya? Sağlam makineden imaj alıp atarsınız.

11. omegafi

Bilgisayarlardan bahsediyorum, meslek lisesinde sürekli birilerinin bilgisayarına format atılır, makineyi yüklenen soluğu yanımızda alır

12. hyrgul

hyrgul Aktif Üye

gpedit.msc kısmından otomatik güncelleştirmeler devredışı bırakılabiliyor zaten. Böylece Güncellemeleri kontrol et demediğiniz sürece kendisi kontrol etmiyor. Update servisi de çalışır durumda kalıyor. Sorun olmuyor. Kaldı ki güvenlik duvarından giden bağlantıları kapattığınızda istese de update yapamaz. Bu kadar çözüm yolu varken meb tarafından update'lerin engellenmesi çok saçma.

13. hiboz

hiboz Seçkin Üye Seçkin Üye

Nasıl oldu bilmiyorum ama müdür bilgisayarı kendini 1909 sürümüne güncellemiş.

14. ahmetfx

Evet o aklıma gelmedi. Orası öyle aynen. Yine de Windows Update kapatsanız da kendi kendine açılabiliyordu ET'lerde.

15. elrond

elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

PARDUS candır hocam... özellikle ekim 2019 tübitak versiyonu neredeyse sorunsuz.gerçekten okullarda windowsa gerek yok tahtalar için.

16. sapphire

sapphire Aktif Üye

:) işte tartışmanın gelmesi gereken nokta. Arkadaşlar MEB Pardus ve benzeri açık kaynak yazılımlara dönmek için her gün yeni bir bahane oluşturuyor, bence bu tip durumları pardusa alışmak için kullanabilirsiniz.

17. omegafi

Şimdi getirdi birisi hocam format diye, makine eski driverler problem beni kim anlayacak?

18. aekoydemir

aekoydemir Seçkin Üye Seçkin Üye

Driver booster programını kullanabilirsiniz hocam. Driverları kendisi bulup indiriyor. MEB hattında da sıkıntısız çalışıyor.

19. omegafi

Kullanıyorum hocam, lakin kimi pc'ler ağı görmez oldu galiba her zaman doğru driver' ı yüklemiyor.

20. akay15

akay15 Site Gezgini

omegafi hocama katılıyorum, aynı sıkıntıları yaşıyorum. Ya cepten ya da evden flaşla dosya getirip yüklüyoruz. Nasıl bir mantıkla iş yapıyorlar anlamıyorum ben. Oldu olacak interneti de kessinler bari, bi işe yaradığı yok zaten. İnternet ha var ha yok gibi bi duruma geldi neredeyse.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal