Windows 10 Kendiliğinden Etkinleşti

Kodla Büyü

dikistutmazsabri

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Daha önce kms ile etkinleştirdiğim bilgisayarıma format attım. windowsu kurduktan sonra baktım ki ne göreyim. "Etkinleştirildi" diyor. Ama ben kms kurmadım başka bir şey yapmadım. Daha önceleri de format atıyordum ama her seferinde kms ile etkinleştiriyordum. Bu sefer kendi kendine oldu. Sebebi hikmetini bilen var mı?
( Bu arada tam da artık kms kullanmayayım, digital lisans alayım dedim, aldım. Şimdi kendiliğinden etkinleşince ne yapacağımı bilemedim)

Aktivasyon içeren bir sistem kurmuş olabilirsin. Modifiye edilmiş bir işletim sistemi yani.

Bazı bilgisayarlarda windows anahtarı biosa gömülmüş win10 kurulduğunda otomatik etkinleşir sizde böyle bir durum olabilir.

Benimde aynı şekilde otomatik etkinleşti. Toplama bilgisayar ve lisans yok. Sanırım anakart seri numarası microsoft tarafından alınmış ve otomatik etkinleştirme oluyor.

Hatta internet telefon faturasına yansır diye tırsmadımda değil yaneeee.

Daha önce kms ile etkinleştirdiğim bilgisayarıma format attım. windowsu kurduktan sonra baktım ki ne göreyim. "Etkinleştirildi" diyor. Ama ben kms kurmadım başka bir şey yapmadım. Daha önceleri de format atıyordum ama her seferinde kms ile etkinleştiriyordum. Bu sefer kendi kendine oldu. Sebebi hikmetini bilen var mı?
( Bu arada tam da artık kms kullanmayayım, digital lisans alayım dedim, aldım. Şimdi kendiliğinden etkinleşince ne yapacağımı bilemedim)

windows 10 lisans aldıysanız eski ürün anahtarını kaldırabilir, lisanslı ürün anahtarını girebilirsiniz. daha sonraki kurumlumlarda windows 10 otomatik etkinleşecektir. sonuçta lisanslı windows kullanacaksınız :)

Hocam tamamda nasıl otomatik etkinleşiyor. Sonuçta format atıyorsun. Hiçbirşey kalmıyor ama otomatik etkinleşiyor. veriyi nerden alıyor.

Hocam tamamda nasıl otomatik etkinleşiyor. Sonuçta format atıyorsun. Hiçbirşey kalmıyor ama otomatik etkinleşiyor. veriyi nerden alıyor.
Geçen gün format attıktan sonra ürün anahtarının istendiği ekranda yazılanları okudum. Eğer daha önce bu bilgisayara kurulum yaptıysanız ve şimdi tekrar format atıp kuruyorsanız hiç anahtar girmenize gerek yok biz onu etkinleştireceğiz gibisinden birşeyler diyordu. Demek bundan sonra böyle..
Ben de ilk karşılaştığımda hayret etmiştim ama sonrasında 2-3 bilgisayarda da aynı şekilde otomatik aktifleşince tamam dedim..

Hocam dijital lisans aldım yazmışsınız. dijital lisansınız hotmail (outlook, live) eposta adresinize bağlıdır. eğer o hesapla oturum açtıysanız otomatik olarak etkinleştirme yapar.

Hocam dijital lisans aldım yazmışsınız. dijital lisansınız hotmail (outlook, live) eposta adresinize bağlıdır. eğer o hesapla oturum açtıysanız otomatik olarak etkinleştirme yapar.
Dijital lisans sadece e postalara balı değil. Anakart seri yada benzer bşr bilgiyle Windows etkinleştirme bilgilerinizi saklıyor tekrar format atınca etkinleştirme sunucularından bilgi çekip etkinleşiyor. Windows 7 yasal lisansım vardı bir defa Windows 10 kurup etkinleştirme yaptım sonraki formatlarda ben birşey yapmadan kurulum bitince etkinleşiyor

Lisansı hepsiburada dan aldım ama daha kullanmamıştım..Alırken e-posta adresimi söylemedim..Dediğinizle ilgisi yok hocam..

OEM Windows 10 kurunca Anakarta gömülüyor seri numarası ondan değil mi bu otomatik etkinleştirilmesi

Geri