Windows 10 Mavi Ekran Sorunu

Kodla Büyü

anotherbrick

Aktif Üye
Bilişim Labaratuvarında mavi ekran almaktan ders işlemek artık imkansız hale gelmeye başladı. Her ders en az 10 bilgisayar mavi ekran veriyor.
Labaratuvarda Windows 10 kullanıyorum. Güncellemeleri alıp imaj ile diğer bilgisayarlara yükledim.
Bilgisayarların özellikleri i3 3. Nesil 8gb Ram 120 GB ssd.
Çözüm için fikirlerinizi yazarsanız sevinirim

windows 8 kurulabilir yada eski sürüm deep freeze leri örneğin 6 veya 7 serisini windows uyumluluk modunda kurabilirsin(vista uyumluluğu seçip)

İmaja koruma programı (DeepFreeze, Shadow defender, Time freeze gibi) ekleyip alırsanız böyle olur koruma programı yok iken imaj almanız gerekecek.

windows 8 kurulabilir yada eski sürüm deep freeze leri örneğin 6 veya 7 serisini windows uyumluluk modunda kurabilirsin(vista uyumluluğu seçip)
Hocam Adobe cc ürünleri Windows 10 dışında desteklemediği için win 8 kurmadım. Grafik dersinde Adobe cc photoshop illustrator ve indesing veriyorum.
Koruma programı olarak Drive vaccine kullanıyorum

Hocam koruma programını imaja dahil etmiyorum onu sonradan kuruyorum
Tamam doğru yapıyormuşsunuz ama sonradan kurduğunuz Drive vaccine buna sebep oluyor win10 çekirdek yapıları sürekli değişti yani önceki Drive vaccine sorun çıkarmazken şimdi çıkarabilir normal bunun için Shadow defender son sürümünü kullanın sıkıntı yaşamazsınız.

Tamam doğru yapıyormuşsunuz ama sonradan kurduğunuz Drive vaccine buna sebep oluyor win10 çekirdek yapıları sürekli değişti yani önceki Drive vaccine sorun çıkarmazken şimdi çıkarabilir normal bunun için Shadow defender son sürümünü kullanın sıkıntı yaşamazsınız.
Teşekkür ederim hocam dediğinizi yapacağım umarım ondan kaynaklıdır

Drive Vaccine-->Reboot Restore Rx Pro olarak yenilendi ve 11 sürümü windows 10 için uyumlu olarak çıkarıldı. Önceden biz de sizin gibi çok mavi ekran hatası alıyorduk.

Mavi ekran sırasında hatanın ne olduğunu aşağıda bir yerlerde yazar. Windows 10 eski tip donanımlarda eski sürücülerden kaynaklanan mavi ekran hataları çok karşılaştırılan bir durum. Özellikler son bir yıl içindeki Windows 10 güncellemeleri buna neden oluyor. Bu durumla evimdeki iki farklı dizüstü bilgisayarda karşılaştım. Genel olarak nvidia tabanlı ekran kartı sürücü uyumsuzluklarından kaynaklanabiliyor. Böyle bir durumda üreticilerin sağladığı sürücüler yerine windows tarafından sağlanan sürücüleri kullanmak çözüm olabiliyor. Fakat böyle bir durumda da ilgili donanımları tam anlamıyla özelliklerini kullanamayabiliyorsunuz. Windows 10 içinde üreticiler bu donanımlarının sürücülerini üretmeleri gerekiyor fakat belli bir sene sonra bu sürücüleri üretmiyorlar. Windows 7 için yazılmış sürücüler mavi ekran hatasına sebep oluyor.

Hocam Adobe cc ürünleri Windows 10 dışında desteklemediği için win 8 kurmadım. Grafik dersinde Adobe cc photoshop illustrator ve indesing veriyorum.
Koruma programı olarak Drive vaccine kullanıyorum

yeni sistemlerde eski programları uyumluluk modunda çalıştırabilirseniz daha verimli oluyor. windows 8 de shadow defender kullanıyorum sorun yaşamadım tahtalarda. windows 7 de shadow defender kilitlenme yapıyor bende eski bir deep freeze(6.3) 8 senedir kullanıyorum memnunum

Geri