Windows 10-Wifi-Beni Delirtecek!..

Kodla Büyü

Süvarim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar efendim. Birkaç haftadır wifi kopma sorunu yaşıyorum. Modem ile bilgisayarın arası 2-3 metre. Çekmeme sorunu yok. Telefonum da modemin internetini kullanıyor ama kesinti yok. Windows 10 güncellemesinden sonra olduğunu düşünüyorum. İnternette çok araştırdım ve neredeyse denemediğim bir şey kalmadı. Dos ortamında yazılan kodlardan tutun, wifi güç ayarlarına kadar okuduklarımın ekserisini yaptım. Artık sıkıldım.

Var mı efendim değerli tavsiyesi olan hocalarım?..

Geçenlerde bende windows 10 yükledim wifi ilk etapta çalışıyordu sonra bağlanmamaya başladı. Ben wifi driverini kaldırdım. öyle çözdüm.

Güncellemeyi geri alıp deneyebilirsiniz, bazı güncellemelerin bazı chipsetlerde wifi sıkıntısı çıkardığını okumuştum.
Sürücüyü kaldırma da bir çözüm olabilir..

Not: benzer durumlara birkaç defa düştüğüm için güncellemeleri bilinçli olarak 2-3 ay geriden takip ediyorum.

aynı sorunu bende yaşadım hocam bende bir sürü şey denedim internette yazılan şuan arada yine kopmakta ama çok nadir düzeldi gibi yani ,windows ilk çıktığı zamanlarda da vardı bu sorun benimki 10 yıllık laptop, güncellemelerden kaynaklı isterseniz formatlayın şunu yapın denilecek kesin bir çözüm yok sanırım

aynı sorunu bende yaşadım hocam bende bir sürü şey denedim internette yazılan şuan arada yine kopmakta ama çok nadir düzeldi gibi yani ,windows ilk çıktığı zamanlarda da vardı bu sorun benimki 10 yıllık laptop, güncellemelerden kaynaklı isterseniz formatlayın şunu yapın denilecek kesin bir çözüm yok sanırım
Nefret ettim ya. Windows 7'ye dönesim geldi.

Hocam
1-kablonet mi?
2-wireless adaptörü ile mi bağlanıyorsunuz?

Bende de benzer sorun vardı. İki sebebi vardı. Kablonet modemi aynı anda 5ghz ve 2.4 ghz üzerinden yayın yapıyor. telefon ya da herhangi bir cihaz 5ghz ile bağlanırsa 2.4 ghz olan adaptör bağlanmıyordu. Bir de tplink driverı problem çıkarıyordu. Kaldırınca düzeldi nispeten ama ara ara özellikle de başka bir usb aygıt bağlayınca ya da çıkarınca tekrar ettiği oluyor.

Geri