WİNDOWS 10 YENİDEN BAŞLATMA SORUNU

Kodla Büyü

gakgoskentli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
SELAM ALEYKÜM ARKADAŞLAR
MAKİNELERE WİNDOWS 10 KURDUK LAKİN YENİDEN BAŞLAMA SORUNU VAR DAHA DOĞRUSU YENİDEN BAŞLAMIYOR.ÖYLE TAKILI KALIYOR.FİŞİ ÇEK TAK ÖYLE ÇALIŞIYOR.VARMI BÖYLE BİR DURUMLA KARŞILAŞAN?

Hocam bende de aynı sorun var ama her zaman değil makinalar bazen kapanmıyor dediğin gibi bekliyor elle kapatmak gerekiyor
ben windows 10 alakalı bir sorun gibi gördüm ama daha araştırma fırsatı bulamadım

Cevaplar için teşekkürler bende deepfreze den olduğunu tahmin etmiştim.Ama hızlı başlatı kapatmak gerekiyormuş
.Denetim masası güç seçenekleri hızlı başlat tikini kaldır. TAMAM.

aynı sorunu yaşamaktayım yardımınıza ihtiyacım var
faz 1 lere windows 10 kurdum fakat kapatılırken ya da yeniden başlatırken netsupport kapanmayı engelliyor deyip kalıyor fişi çekmek zorunda kalıyorum
dediğiniz gibi güç seçeneklerine girdiğimde hızlı başlatın zaten tiki kalkmış

aynı sorun ve daha fazlası bende var normal kullanırken labaratuvarda bazı bilgisayarlar kapanıyor hata veriyor beklenmedik hata deyip %100 olunca yeniden başlıyor.
netopschool çalışmadığı için netsupport kurdum shadowdefender de yüklü sanırsam intel ekran kartı driverinden olabilir. bu arada öğrencilere ağ paylaşımı gösterecektim kapalı oda everyone seçilip ağ dan şifreleme kapatılacak vs . 7 yada xp de hiç böyle uğraştırmıyordu.

silip tekrar xp ye döneceğim 7 yavaş 8 de başlat yok 10 yeniden başlamaz ne bu sağlam hiç mi yok.

Evdeki bilgisayarda gördüm böyle bişey ama yeniden başlıyor fakat nazlı yani mesela bir program açık kaldı ise bilgisayar kapanmıyor excel gibi. Neymiş dosyayı keydetmemişim. O an bilgi kaybını engellemek için yaptılar diye düşündüm.

ya sormayın arkadaşlar küfretmekten bir hal oldum şu an gecenin 11 i ve ben hala okuldayım xp sinin ayrıd erdi vistasının 7 sinin 8 inin 8.1 inin 10 nunun çıldıracam

herşeyi hallettim 10 makine imaj açtım oda ne makineler yeniden başlamıyor delirecem netsupport engeline takılıyor. netsupportu kapatamıyor fıttıracam

ÇÖZÜLDÜ
masaüstüne bir kısayol oluşturup
shutdown -s -f -t 00
yazıyoruz içine okadar
ve o kısayolla bilgisayarı kapatmalarını istiyoruz

Windows 10 da ben de aynı sorunu yaşadım. Bilgisayarlar çok ağır çalışıyordu. Tüm makinelere Windows 7 yükledim. Orta halli makineler için en ideali bu bence. Çocuklar Windows 10'un açılmasını çok bekliyordu. SSD olmadan Windows 10 çok yavaş çalışıyor. Disk kullanımı 100% olarak gözüküyor.

Geri