Windows 10 Yüklü Bilgisayarlarda Sorun

Kodla Büyü

bilisimci61

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar windows 10 yüklü olan bilgisayarlarda sürekli sorun yaşıyorum, bir tanesini etkinleştiremedim mesela, internette var olan dosyayı bir türlü kabul etmiyor(antivirüsü kapadığım halde). Birde en büyük sorunum çok zor açılıyor ve çok zor kapanıyorlar, ben yarım saat beklediğim halde kapanmayan bilgisayarlarım var, en son labı kapatım çıktım ne zaman kapandıysa artık. bunun sorunu nedir? Hızlı başlatı kapattım güncellemeleri kapattım güya ama hala güncelleme yapmaya çalışyoır gibi geliyor bana. hiç memnun kalmadım bu windows 10 dan :(

win 10 iso indirip kurup etkinleştirdim , önce etkinleşti yazdı . Bikaç ay öyle gitti , yakın zamanda etkinleşme süresi bitecek diye uyarı veriyor win 10 için nasıl bişey anlamadım

GenuineTicket işleminden sonra hala etkinleştirme sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumun sebebi MEB Fiberin windows etkinleştirmelere ulaşımı kısıtlamasıdır. farklı bir wifi hattından etkinleştirme yapabilirsiniz. Ben telefonu hotspot yaparak etkinleştirdim.

Tahtaları cep internetine bağlayarak aktifleştirmiştim onlarda şu an sorun yok. Yanlız meb internet hattı kaynaklı sorun olabilir

GenuineTicket işleminden sonra hala etkinleştirme sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Bu durumun sebebi MEB Fiberin windows etkinleştirmelere ulaşımı kısıtlamasıdır. farklı bir wifi hattından etkinleştirme yapabilirsiniz. Ben telefonu hotspot yaparak etkinleştirdim.

Tahtaları cep internetine bağlayarak aktifleştirmiştim onlarda şu an sorun yok. Yanlız meb internet hattı kaynaklı sorun olabilir

tahta değil hocam masaüstü bilgisayar, maalesef kablosuz özelliğide yok yani hotspot açıp dediğinizi yapmam mümkün değil.

Masaüstü bilgisayarlarda telefon İnternet'i lazım olursa; usb şarj kablosu ile bağlayın -> internet paylaşımını usb internet seçin.

Hocam ET leri nasıl etkinleştiriyorsunuz?

Forumda ademola hocamın paylaşımları var onları kullanarak halletmiştim,
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/e-t-win10-yapi1511-faz1-ve-faz2-icin-yeni.147477/

önce windows 8 de iken faz2 tahta için biosdan serinoyu okuyup etkinleştirme bölümüne girip , aldığım win 10 imaj ı yükleyip her tahta için ayrı ayrı alarak imajdan sonra tahtayı kendi cep internetime bağlayarak etkinleştirmiştim. Ademola hocanın paylaşımları kesinlikle yol gösterici olacaktır, yanlız bazen microsoft yükseltme süresi veriyor o süre geçti mi bilmiyorum

Geri