Windows 7 32 bit kurdum ama kasıyor

Kodla Büyü

osghe23

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar, çalıştığım lisede 4 tane Asus marka laptop var. 2.4 ghz hız, 2 gb ram i3 işlemcili, özelliklerine göre performansı berbat malesef.
Bunlara format attım, eskisinden de fena hale geldi, idareciler sürekli şikayet ediyorlar.
Windows 7 32 bit kurdum, ki bunu başka bilgisayarlara da kurdum hiçbir sorun vermedi.
Ama bu laptoplarla başım belada, eski haline getirin diyorlar.
Birinde eskiden alınmış imaj var, ama norton kaldırılmış, hangi sürümüyle kurulmuş bilmiyorum.
Ne yapmam gerekiyor, 64 bit kurmak çözüm olabilir mi? Yardım edin lütfenn :(

Re: Lütfen yardımcı olun :( çıldırcam

1-hocam windows7 kurarken eski dosyaları windows.old adlı bir klasöre kaydediyor. Buda C Sürücüsünü dolduruyor. C Sürücüsü boşaltmayı deneyin.
2-kurduğunuz windows sürümüde etkileyebilir. Windows 7 home basic kurmanızı tavsiye ederim
3-yüklenmemiş bir driver da yavaşlamaya neden olabilir

kolay gelsin

Home basic değil ultimate kuruyorum hocam, başka bilgisayarlara da kurmuştum bir sorun vermedi ama bunlar hiçbir formata tepki vermiyorlar. İmajlarını yüklemem daha mantıklı gibi ama nasıl yapacağımı bilmiyorum :(

win8 kur bilgisayarlar uçsun win7 uğraşma.

ccleaner taratıp combofixle de taratsanız hala sıkıntı devam ederse başka bi dvd ile sistem kurun.

İdarecilerin bilgisayarları olduğu için Win8 bilemezler diye kurmak istemedim :( Aslında en mantıklısı da o ama malesef

win 7 32 bit en iyi çözüm, sorunun nedenlerine bakmak lazım,sürücü güncelleştirmelerini kontrol edin, performans ayarlarını en hızlı olacak şekilde ayarlayın, olay görüntüleyicisinden sorun olup olmadığına bakın, sanal bellek ayarlarını da kontrol edin

64 bit ve 32 bir arasındaki performans farkı nedir peki?

osghe23' Alıntı:
İdarecilerin bilgisayarları olduğu için Win8 bilemezler diye kurmak istemedim :( Aslında en mantıklısı da o ama malesef
Hocam siz söyleyin gerekirse class başlat menüsü programını da kurarsınız olur biter. Genede siz bilirsiniz. Performansı beğenmiyorlarsa yeni laptop alsınlar i7 işlemcili. :D

Herşeyi yaptım hocam, sürücüleri herşeyi tam.. Ama bilgisayarda performans yok, hızlandırmak için de herşeyi yaptım. Xp mi kurayım yani???? :-1:

hocam asus'un modeline uygun işletim sistemi kurmanız daha mantıklı.

osghe23' Alıntı:
64 bit ve 32 bir arasındaki performans farkı nedir peki?
64 bit ram tüketimi fazla olur ama nispeten işletim sistemi 32 bitten hızlı çalışır.

2gb ram ile win 7 kasma - (en azanıdan home basic kur ) Winxp Sp3 kur gitsin. Biraz daha stabil olsun dersen vista kurabilirsin
Bilg işmecisinin veya laptobun niteliklerinden öncelikli 64 bit desteğini öğrenebilirsin. 64 bit iş yükü yüksek pro farkını gösterir(Örneğin Photoshop ).
Ama okulda kullanmak için gereksiz yük.

Sürücüler tam görünebilir siz yine de donanım sayfalarına giderek güncelleme var mı diye bakın derim. win7 uyumlu bulduğu sürücüyü kendi içinden yüklüyor bu da sizi yanıltabilir.

ne kadar sürücü yüklesem o kadar kasıldı hocam, laptobun kendi sürücü dvdsi var, kendini update de ediyor ama değişen bişey yok malesef :(

Bilgisayar açılırken f9 yada f10 tuşlarına basın. recovery consol gelecektir. Sadece first partition kısmını yükle deyin. Oradan ilk imajını yükleyebilirsiniz. Fabrika ayarlarına dönünce norton antivirüsü kaldırın bence, başka bir entivirüs programı (eset olabilir mesela) program yükleyin.

bu arada idarecilerinizin bilgisayar hızı olarak internet bağlantı hızını kasttetmediklerinden emin olun :)

Hocam 32 bit win 7 ultimate kurun. Antivirüs ve kurum net haricindeki programların açılışta çalışmasını engelleyin. Windowsun otomatik güncellemelerini kapatın. Kurulu ise , Msn, winamp, java update , acrobat reader , google updatesi gibi bir sürü gereksiz program açılırken çalışmakta ve sistem kaynağından tüketmekte.
Ekran kartları paylaşımlı ise BIOS taki ayarları inceleyip ekran kartı için ayrılan belleği düşürebilirsiniz.

Performans ayarları yapılınca Win 7 ultimate ; SATA 2 harddisk , 1 GB ramli P4 3.0 GHZ işlemcili makinada bile fena performans göstermiyor.

bende de Asus i5 işlemcili bir laptop var. performansı berbat. Bir daha ne Asus alırım , ne de tavsiye ederim. 200-300 fazla verip Toshiba almak lazımmış.

Geri