Windows 7 Faz-1 İmajı

Kodla Büyü

lucius-132

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar. Vaktim pek yoktu bu aralar ama bugün öğleden sonra Google Drive'a Faz 1 Windows 7 imajı yükledim. Bu imaj Hatay Bilişimcileri tarafından hazırlanmıştır. Ben hazırlamadım. Ortaokulda çalışıyorum. faz2 ile hobi olarak uğraşıyorum. :)

Önce Flaş diskimizi NTFS olarak formatlıyoruz. (en büyük dosya boyutu 3,81Gb, belki fat32 de işe yarayabilir, denemedim. NTFS önerilir.)

Sonra ilk linkte yer alan Usb hazırlama programı tuxboot adlı uygulamayı çalıştırıyoruz. Pre Downloaded ISO bölmünden klasörün içindeki "USB et1-et2 img.iso" dosyasını seçip tamam'a tıklıyoruz. Flaşa dosyalar kopyalandıktan sonra 2. linkte yer alan dosyayı zip arşivinden çıkarıp flaş diske kopyalıyoruz. Klasör değişimi sorarsa evet diyip geçiyoruz. Flaşta içi içe iki tane boş klasör olacak, onları içinde imaj olan klasörle değiştirmiş oluyoruz.

Akıllı tahtayı F7 ile başlatıp flaşı seçiyoruz, sonrasında gelen listede FAZ 1 (Siyah tahta) yı seçiyoruz ve enter.

Not: Tüm disk imajıdır. Baştaki faz1 seçip enter tuşuna basmaktan başka hiçbir işlem yapmıyoruz tamamıyla katılımsız imaj yükleme..

Not 2: ATAK yüklü.. Anahtar flaşınız yoksa kurulum bitip yeniden açılınca sınıf adı yazmayın, tamam'a veya iptal'e tıklamayın. atak uygulamasını görev yöneticisinden durdurun. Sonra gerekli dosyaları silip yeniden başlatın, Atak olmadan başlar.

Not 3: Orijinal imajda olan Pardus vs bunda yok. o yüzden açılışta da sormuyor.

Deep Freeze veya eşdeğer bir program kurulması önerilir.

Usb hazırlama programı.
https://drive.google.com/open?id=0B8DaC2IWttMBSXdKMENGbjRqbGc

imaj dosyası (iso-img-tib vs değil.) imaj içeriğini resim olarak da ekledim.
https://drive.google.com/open?id=0B8DaC2IWttMBNWFHb2N0QmFXbFk

Ekli dosyalar

• tux.png
    tux.png
    52.2 KB · Görüntüleme: 773
  • image.png
    image.png
    451.9 KB · Görüntüleme: 697
Son düzenleme:
allah razı olsun yna okuldan istemişlerdi çok teşekkürler... içinde hangi programlar var hocam bir de direk yükleyip geçiyormuyuz windows orjinalleştirmek için birşey dememişsiniz..

@lucius-132 hocam yazdıklarınızı sırasıyla yapıp usb oluşturdum, clonezilla ile imaj sırasında hata alıp sistem yarıda kesilip bootmgr hatası veriyor. sanırım bazı dosyaları bulamıyor. usb disk oluştururken mi hata yapıyorum.

@collision hocam anlattığım şekilde yaparak geçen hafta cuma ve cumartesi günleri tam 22 tahtaya format attık. Hiçbir problem çıkmadı bir müdür arkadaşımın okulunda.
Tuxboot aracıyla usb oluştururken yukarıdaki clonezilla yerine "USB et1-et2 img.iso" dosyasını seçmiştik. Emin olmamakla birlikte Bootmgr hatası galiba C sürücüsünden önce oluşturulan 100Mb'lık bölüm ile alakalı. İşlem tam bitmediği için o bölümü aktif ve önyükleme olarak işaretleme işlemi de yapılmamış oluyor.

Bir de hata tek bir tahtada mı oluyor, tahtanın HDD'si değişmiş olabilir mi?

atak yüklü anahtar flash yoksa demişssin hocam mevcut tahtalarda kullandığımız anahtar flashlar var sıkıntı olur mu atak da kurulum yapılmış olsa.

@collision hocam anlattığım şekilde yaparak geçen hafta cuma ve cumartesi günleri tam 22 tahtaya format attık. Hiçbir problem çıkmadı bir müdür arkadaşımın okulunda.
Tuxboot aracıyla usb oluştururken yukarıdaki clonezilla yerine "USB et1-et2 img.iso" dosyasını seçmiştik. Emin olmamakla birlikte Bootmgr hatası galiba C sürücüsünden önce oluşturulan 100Mb'lık bölüm ile alakalı. İşlem tam bitmediği için o bölümü aktif ve önyükleme olarak işaretleme işlemi de yapılmamış oluyor.

Bir de hata tek bir tahtada mı oluyor, tahtanın HDD'si değişmiş olabilir mi?
Tek tahtada denedim hocam, bildigim kadariyla hardisk degismedi ama isin ilginc yani ayni tahtaya format da atamıyorum su an

hocam kurulum yapıldı gayet de güzel oldu ancak atak kurulumu sırasında görev yöneticisi başlatılamadı. kurulum yapıldı "fatih projesi" olarak atak kuruldu, şifresi nedir acaba. acil cevap verirsen sevinirim.

Faz1 etkileşimli tahtalarda daha önce windows 10 kullanılıyordu, bu imajı yükledim birkaç kat hızlandı, kurulumu biraz uğraştırıyor, önce imajı tahtaya yüklüyorsunuz yüklemeden sonra atak kurulumu çıkıyor onu da görev yöneticisinden kapatmak gerekiyor. Görev yöneticisini regedit den (HKCU\Software\Microsoft\Windows\Currentversion\Policies\System\ anahtarı altında "DisableTaskmgr" değerini 0 (sıfır) yapmak gerekiyor.) açıp işlemi iptal etmek sonra da yeniden başlatıp pardus, linux gibi bir işletim sisteminyle açıp c/windows/servisatk.exe ve servisatk.ini dosyalarını bulup silmek lazım, sonrasında tekrar yeniden başlatıp kullanıma hazır hale geliyor, içerisinde kullanılabilecek hemen hemen bütün programlar mevcut. faz1 tahtalarda yavaşlamadan şikayetçi olan varsa bu imajı kullanmasında fayda var.

Arkadaslar hala bu imaji kullanamıyorum clonezilla yarida kesiliyor acaba yüklediğim tahta da windows 10 olmasi bunda etken mi

Hocam görev yoneticisi izin vermiyor atağı kaldirmaya acil cevap verirmisin nasil kalkicak atak

Atak şifresi nedir acaba? Kendi belirlediğim şifre ile oluşturduğum usb anahtarlar etkileşimli tahtayı açmıyor.

hocam ilk önce görev yöneticisini açmanız lazım HKCU\Software\Microsoft\Windows\Currentversion\Policies\System\ anahtarı altında "DisableTaskmgr" değerini 0 (sıfır) yapmak gerekiyor.) sonra servisatk.exe ve servisatk.ini dosyalarını silmeniz lazım atak kalkıyor böylelikle imaj çokgüzel ve hızlı arkadaşlar yapanın eline sağlık

hocam ilk önce görev yöneticisini açmanız lazım HKCU\Software\Microsoft\Windows\Currentversion\Policies\System\ anahtarı altında "DisableTaskmgr" değerini 0 (sıfır) yapmak gerekiyor.) sonra servisatk.exe ve servisatk.ini dosyalarını silmeniz lazım atak kalkıyor böylelikle imaj çokgüzel ve hızlı arkadaşlar yapanın eline sağlık
hocam görev yöneticisi mi kayıt defteri mi? :)

Hocam atak programının şifre ve diğer bilgilerini versenizde atak kaldırma flash diski oluşturarak kaldırsak programı

Teşekkür ederim, güzel çalışma olmuş. Arkadaşların dediği gibi atak ekranına hiç dokunmadan başlat menüsü çalıştırdan regeditden gerekli işlemi yapıp, görev yöneticisinden atağı kapatıp,windows klasöründeki dosyaları sildim. Bunun için gizli dosyaları ve korunan işletim sistemi dosyalarını göster demeniz lazım hatırlatayım. Kendim atak kurup, timefreeze yükleyip yeni bir imaj aldım. Diğer tahtalara yüklemeye başladım. Sıkıntı yok.

Hocam ben flash ı hazırladım böyle uyarı verip bitiriyor anlayamadım ilk defa imaj atmaya çalışıyorum nerde hata yaptım acaba

Ekli dosyalar

• 20171020_085817.jpg
    20171020_085817.jpg
    167.9 KB · Görüntüleme: 119
hocam başlangıçta atak var onu nasıl geçicez bende atak programı yok burda ne yapmam gerekiyor

Geri