Windows 7 Faz-1 İmajı

Kodla Büyü
Hocam ben flash ı hazırladım böyle uyarı verip bitiriyor anlayamadım ilk defa imaj atmaya çalışıyorum nerde hata yaptım acaba

flashı bootable yaparken bir hata olmuş hocam, kurulum dosyalarınızın ve iso nun sorunsuz olduğundan eminseniz, başka bir bilgisayarda flashınızı tekrar bootable yapmaya çalışın düzelir.

Yapılacak işlemler:
1- imaj yüklenir.
2- Bilgisayar açılınca sınıf adı yazmanızı ister, sınıf adı YAZILMAZ, Tamam'a TIKLANMAZ, İptal'e TIKLANMAZ. Bu pencereye bu aşamada hiç dokunmuyoruz, ilerde kapanacak zaten. Biraz bekleyince masaüstü ögeleri gelir.
3- Bilgisayarım'a girilir, C sürücüsü, Windows klasöründen Regedit açılır.
4- HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Currentversion\Policies\System\ anahtarı altında "DisableTaskmgr" değeri 0 (sıfır) yapılır.
5- System32 klasörü içinden taskmgr.exe çift tıklanır. Görev yöneticisi açılır.
6- İşlemler kısmından servisatk.exe işlemi sonlandırılır. (Bu aşamada en başta sınıf adı yazmamızı isteyen küçük pencere kapanır.)
7- Windows tuşu + R (Çalıştır) ekranı açılır, veya zaten görev yöneticisi açıkken menüden Dosya/Yeni Görev (Çalıştır) sayfasına Winrar yazılır.
8- Winrar'dan gizli dosyaları gördüğümüz için C:\Windows klasöründen servisatk.exe ve servisatk.ini silinir. (Gizli dosyaları göster tekrar o ayarı kapat, daha uzun işlem oluyor, o yüzden Winrar) Bu aşamayı yaptıktan sonra Pardus'a geçmeye gerek yok.
9- Alt+F4 ile yeniden başlatılır. Ve tahta hazırdır. TimeFreeze vb. programlar kurulabilir.

Hocam ben flash ı hazırladım böyle uyarı verip bitiriyor anlayamadım ilk defa imaj atmaya çalışıyorum nerde hata yaptım acaba
imaj dosyasının klasöründe hata var sanki. Adı geçen dosya bulunamıyor demiş, et1-img klasürünün içinde bir tane daha et1-img klasörü mü var? ilk mesajda ekli olan image.png dosyasını inceleyiniz. Dosya yoluna dikkat...

Yok hocam 2. Tahtada tekrardan ayi hata verdi imaj corrupted hatasi verdi tekrar indiriyorum imaji

hocalarım ben bu imajı tahtanın birine kurdum denemek için atak programını durdurdum. ayarları yaptım deep freze standart kurmak isterken deep freze enterprise kaldırılmalı diyor bunun şifresi nedir peki

hocalarım ben bu imajı tahtanın birine kurdum denemek için atak programını durdurdum. ayarları yaptım deep freze standart kurmak isterken deep freze enterprise kaldırılmalı diyor bunun şifresi nedir peki

İmajda deepfreeze yüklü değil diye biliyorum. Başka bir sıkıntı olmasın.

deep freze standard cannot install/uninstall deep freze enterprise kurmak istediğimde bu uyarıyı neden alıyorum acaba

hocam deepfreeze kurulurken hata veriyor imaj deepfreeze standard cannot install/ uninstall the deep seed hatası alıyorum çözümü nedir

arkadaşlar flash diski anlatıldığı şekilde hazırladım fakat f7 ile bağlangıç ekranında flash görünmüyor başka boot usb ler görünüyor. bunun sebebi ne olabilir? acil cevap

Hocam bende sorunsuz kurdum teşekkürler ama bende de şöyle bir sıkıntı var masaüstü öğeleri gelmedi atakdan dolayı görev yöneticisinide açamadım durdurmak için imaj attım ama ataktan dolayı kullanamıyoruz :(

bende faz 1 win7 vestel imajı üzerinde biraz düzenleme yapıp hızlandırılan imaj var. boyutu 22 gb olsa da kullanışlı ve hızlı. bu boyutta bir dosyayı yükleyebileceğim site var mı. tabii bi de mebde engelli site olmaması lazım.

Son düzenleme:
Merhaba; birşey soracaktım. USB et1-et2 img dosyasını harici diske yükleyecek şekilde tuxboot ile seçmek istiyorum. Ancak usb disk diye seçince de harddisk seçince de taşınabilir diskimi açılır listede göstermiyor. Ben de sabit disk seçeneğinden c yi seçip c ye yaptırdım işlemi. c den de o dosyaları kopyalayıp harici diske yapıştırdım. Acaba bu şekilde olur mu yoksa problem yaşar mıyım?

Merhaba arkadaşlar. Vaktim pek yoktu bu aralar ama bugün öğleden sonra Google Drive'a Faz 1 Windows 7 imajı yükledim. Bu imaj Hatay Bilişimcileri tarafından hazırlanmıştır. Ben hazırlamadım. Ortaokulda çalışıyorum. faz2 ile hobi olarak uğraşıyorum. :)

Önce Flaş diskimizi NTFS olarak formatlıyoruz. (en büyük dosya boyutu 3,81Gb, belki fat32 de işe yarayabilir, denemedim. NTFS önerilir.)

Sonra ilk linkte yer alan Usb hazırlama programı tuxboot adlı uygulamayı çalıştırıyoruz. Pre Downloaded ISO bölmünden klasörün içindeki "USB et1-et2 img.iso" dosyasını seçip tamam'a tıklıyoruz. Flaşa dosyalar kopyalandıktan sonra 2. linkte yer alan dosyayı zip arşivinden çıkarıp flaş diske kopyalıyoruz. Klasör değişimi sorarsa evet diyip geçiyoruz. Flaşta içi içe iki tane boş klasör olacak, onları içinde imaj olan klasörle değiştirmiş oluyoruz.

Akıllı tahtayı F7 ile başlatıp flaşı seçiyoruz, sonrasında gelen listede FAZ 1 (Siyah tahta) yı seçiyoruz ve enter.

Not: Tüm disk imajıdır. Baştaki faz1 seçip enter tuşuna basmaktan başka hiçbir işlem yapmıyoruz tamamıyla katılımsız imaj yükleme..

Not 2: ATAK yüklü.. Anahtar flaşınız yoksa kurulum bitip yeniden açılınca sınıf adı yazmayın, tamam'a veya iptal'e tıklamayın. atak uygulamasını görev yöneticisinden durdurun. Sonra gerekli dosyaları silip yeniden başlatın, Atak olmadan başlar.

Not 3: Orijinal imajda olan Pardus vs bunda yok. o yüzden açılışta da sormuyor.

Deep Freeze veya eşdeğer bir program kurulması önerilir.

Usb hazırlama programı.
https://drive.google.com/open?id=0B8DaC2IWttMBSXdKMENGbjRqbGc

imaj dosyası (iso-img-tib vs değil.) imaj içeriğini resim olarak da ekledim.
https://drive.google.com/open?id=0B8DaC2IWttMBNWFHb2N0QmFXbFk

Hocam atak programı kullanmak istemeyenler için yaptığınız tarifte, sonra gerekli dosyaları silin demişsiniz. Acaba bu silinmesi gereken dosyalar nerededir? Tahtaya imajı kuracağım ama yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Bir de bu durumu tarif ederseniz memnun olurum.

Hocam atak programı kullanmak istemeyenler için yaptığınız tarifte, sonra gerekli dosyaları silin demişsiniz. Acaba bu silinmesi gereken dosyalar nerededir? Tahtaya imajı kuracağım ama yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Bir de bu durumu tarif ederseniz memnun olurum.[/QUOTE
Yapılacak işlemler:
1- imaj yüklenir.
2- Bilgisayar açılınca sınıf adı yazmanızı ister, sınıf adı YAZILMAZ, Tamam'a TIKLANMAZ, İptal'e TIKLANMAZ. Bu pencereye bu aşamada hiç dokunmuyoruz, ilerde kapanacak zaten. Biraz bekleyince masaüstü ögeleri gelir.
4- HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Currentversion\Policies\System\ anahtarı altında "DisableTaskmgr" değeri 0 (sıfır) yapılır.
6- İşlemler kısmından servisatk.exe işlemi sonlandırılır. (Bu aşamada en başta sınıf adı yazmamızı isteyen küçük pencere kapanır.)
7- Windows tuşu + R (Çalıştır) ekranı açılır, veya zaten görev yöneticisi açıkken menüden Dosya/Yeni Görev (Çalıştır) sayfasına Winrar yazılır.
8- Winrar'dan gizli dosyaları gördüğümüz için C:\Windows klasöründen servisatk.exe ve servisatk.ini silinir. (Gizli dosyaları göster tekrar o ayarı kapat, daha uzun işlem oluyor, o yüzden Winrar) Bu aşamayı yaptıktan sonra Pardus'a geçmeye gerek yok.
9- Alt+F4 ile yeniden başlatılır. Ve tahta hazırdır. TimeFreeze vb. programlar kurulabilir.

bende faz 1 win7 vestel imajı üzerinde biraz düzenleme yapıp hızlandırılan imaj var. boyutu 22 gb olsa da kullanışlı ve hızlı. bu boyutta bir dosyayı yükleyebileceğim site var mı. tabii bi de mebde engelli site olmaması lazım.

Google Drive 15GB ücretsiz kullanım alanı sağlıyor. Birden fazla mail adresi açarak boyut artırılabiliyor :) Mesela bu imajlar için ben de ayrı ayrı gmail hesabı açtım. 15+15Gb ekstradan alanım oldu. MEB engeli de yok.

Clonizella da imaj atarken Allah a emanet atıyorsun. Hangi bölümün hangi bölüme atıldığı belli değil. Clonizella da imaj yayınladığınız zaman harddiski kaça bolmemiz gerektiğini söylemeniz gerek baştan. Birde primary kısmı almıyor bazıları. Bazıları alıyor. O zman da sıkıntı çıkıyor. Acronis te böyle sıkıntılar daha az. Hangi bölümlerin alındığı belli oluyor en azından. d Acaba bu ima var. Primary active kısmı var mı. Benim Faz 1 lerde windows 10 yüklu. Acaba bu imaja direkt olarak yüklesem missing mbr hatası verir mi?

Yapılacak işlemler:
1- imaj yüklenir.
Hocam ben değeri 0 yaptıktan sonra taskmgr.exe i açamadım bunu açılmayınca sanırım atak da durdurulmuyor bunu nasıl başka bir yolda yapabiliriz

Geri