Windows bu diske yüklenemez yardım!

Kodla Büyü

bilişim21

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Yapı kredi bankası sağolsun Tamamen harddisk silinmiş vaziyette okulumuza bilgisayar gönderdi hp compact yatay kasa.

flash bellek üzerinden win7 yukleyecektim fakat şu hatayı veriyor yükleme aşamasında;

Windows 0 Diski 1 bölümüne yüklenemez hatası
Windows bu diske yüklenemez. Bu bilgisayarın donanımı bu diske önyükleme yapmayı desteklemeyebilir. Disk denetleyicisinin bilgisayarın BIOS'unda etkinleştirildiğinden emin olun.

Harddiski silebiliyorum. Biçimlendirebiliyorum. yeni bölüm oluşturabiliyorum. Fakat bölümü seçip ileri seçeneğinin pasif olmasından dolayı devam edemiyorum. Belki dedim harddiskte sorun vardır ama 3 kasada denedim.

Yardım ederseniz çok sevinirim

önce xp kur başlat diskleri biçimlendir kurdan çık win 7 dene
olmazsa win 7 kurarken tüm partları sil yeniden bölümle.

multiboot ve iso yöntemini mi kullanıyorsunuz. ben bu hatayı orjinal olmayan windows isolarında yaşıyorum. iso yu ana dizine çıkartarak kurmayı deneyin, olmadı başka windows deneyin.

Cvblarınız için teşekkür ederim hoclarım

hocam herzaman windows yukledigim hiçbirzaman problem yaşamadıgım bir iso dosyam var. Programla flasha yukleyip formatlıyorum sürekli. Harddiski sildim biçimlendirdim win7 kurulumda birde dediniz gibi başka bir cd ile ve windows xp ile denim hocalarım.

Bios dan ahci bölümünü bulamadım orası ile oynıcaktımda biraz daha kurcalamam lazım sanırım. Bir kaç yöntem daha yazmışlar onları da deneyecegim - Aklınıza bişeylef gelirse yazın arkadaşlar herşeye açıgım. Harddski başka bilgisayarda formatlamayıda düşünüyorum

Hocam ahci den ziyade problem gpt disk biçiminden kaynaklanıyor olabilir. şu adımları bir deneyin

Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk gpt bölümü stilinde hatasının çözümü
UEFI tabanlı sistemlerde GPT sadece 64 Bit Windows 7, 64 Bit Windows 8 tarafından desteklenir.
Eğer bilgisayarınız UEFI desteklemiyorsa Sabitdiskteki tüm bölümleri silip yeniden yaratmalısınız.
Bilgisayarı Windows DVD'si kullanarak açın
Şimdi Yükle'yi tıklayın.
Kurulum Ekranında Gelişmiş'i seçin.
Sürücü seçeneklerini tıklayın.
Biçimlendirmek istediğiniz bölümün seçin.
Biçimlendiri seçin. Bu işlem bölümdeki tüm bilgileri silecektir.
Bölümü seçin ve yeni bir bölüm oluşturun.
Yüklemeye devam edin.
Eğer yukarıdaki işlem ile kurulum devam etmezse

Gparted ISO buradan indirin ve CD ye yazdırın.
Gparted CD'si ile bilgisayarınızı açın.
Gparted ile bütün bölümleri silin.
"Device” altındaki Create Partition Table seçin. Bu işlem yeni bir bölüm oluşturacaktır.
NTFS bölüm oluşturun
İşlem bittikten sonra Windows kurulumunu yeniden başlatın.
Sorun yaşamaya devam ederseniz uzmanim.net'e sorabilirsiniz.

Hocam adem hocanın yeni multiboot konusuna yazdım az önce eğer Disk gpt ise uefi destekli w7 sürümü İndirin rufus ile flasha atın ben de 2 gün uğraştım. Secure boot varsa kapatın. Yada w10 kurun.

Hocalarım çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Çözüm : Flash üzerinden degil de cd üzerinden formata aynı hatayı vermedi.Bu arada isolarda farklıydı..

Fazla vaktim olmadıgı için driverlarını dahi yukleyemedim. Ghost alıp digerlerine yuklemeye çalışcam boş vakitlerimde.

bilişim21' Alıntı:
Hocalarım çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Çözüm : Flash üzerinden degil de cd üzerinden formata aynı hatayı vermedi.Bu arada isolarda farklıydı..

Fazla vaktim olmadıgı için driverlarını dahi yukleyemedim. Ghost alıp digerlerine yuklemeye çalışcam boş vakitlerimde.

bu sorun uefi bioslarda çıkıyor genellikle hocam

aynı sorunu daha önce yaşadım ileriyi tıklamak yerine enter tuşunu kullanın saçma biraz ama işe yarıyor

bilişim21' Alıntı:
Arkadaşlar Yapı kredi bankası sağolsun Tamamen harddisk silinmiş vaziyette okulumuza bilgisayar gönderdi hp compact yatay kasa.

flash bellek üzerinden win7 yukleyecektim fakat şu hatayı veriyor yükleme aşamasında;

Windows 0 Diski 1 bölümüne yüklenemez hatası
Windows bu diske yüklenemez. Bu bilgisayarın donanımı bu diske önyükleme yapmayı desteklemeyebilir. Disk denetleyicisinin bilgisayarın BIOS'unda etkinleştirildiğinden emin olun.

Harddiski silebiliyorum. Biçimlendirebiliyorum. yeni bölüm oluşturabiliyorum. Fakat bölümü seçip ileri seçeneğinin pasif olmasından dolayı devam edemiyorum. Belki dedim harddiskte sorun vardır ama 3 kasada denedim.

Yardım ederseniz çok sevinirim
Sayın hocam, okulumuza da 5 adet HP Compact yatay kasa bilgisayar hibe edildi. Bilgisayarlara driverli full XP SP3 yükledim. sorun yaşamadım. Bazılarında açılışta şifre istiyordu. Şifre ile ilgili olabilir.

Var mıydı bu kasalara formatın çaresi? Bugün öğle saatlerinden beri uğraşıyorum. Envai çeşit iso denemesine rağmen halledemedim. Sadece secure boot açık ayarlı Ventoy'da kurulum aşamalarına gelebildim. Onda da ilk mesajdaki hata mesajını aşamadım.

Var mıydı bu kasalara formatın çaresi? Bugün öğle saatlerinden beri uğraşıyorum. Envai çeşit iso denemesine rağmen halledemedim. Sadece secure boot açık ayarlı Ventoy'da kurulum aşamalarına gelebildim. Onda da ilk mesajdaki hata mesajını aşamadım.

Bir çözüm yöntemi var. Secure Boot dediğinize göre sisteminiz UEFI.

Buradaki imajı sisteminize kurun. Windows kurulumuyla uğraşmadan direkt sisteminiz kurulmuş olacak. Ventoy kullanıyorsanız Secure Boot kapatıp deneyin.

Yani tam olarak böyle değil hocam. Secure boot olayı şöyle. HP Compaq yatay kasalar var bankalardan gelen. Bios'lar farklı bir arayüz zaten. Secure Boot dediğim Bios içinde değil bulamadım. ne legacy ayarı var ne Uefi ayarı. Her yerine girip çıktım. Secure Boot şunun için dedim. Ventoy2disk'de usb hazırlarken Secure Boot açık veya kapalı yapıyoruz ya oradan Secure boot aktif iken iso'ları çalıştırabildim. Secure Boot kapalı olarak hazırlanan Ventoy'dan iso'ları çalıştıramadım bile.
Yine de indiriyorum gönderdiğiniz imajı. Bios'ta HDD'yi engelleyen bir durum var sanki.

Hocam daha bugün aynı sorunları yaşadık. hp thinclientlar bağışlanmıştı okula. boot ayarı yaptırmıyor. sebebi şu güvenlik için anakart üzerinde olan jumperın aktif olması o jumperı çıkartın. ama ondan önce bios pilini çıkartın tekrar takın öyle deneyin.

Geri