Windows bu diske yüklenemez.

Kodla Büyü

coook

Süper Üye
Süper Üye
Laptop'imin harddisk'i 2 parca. D'de yedeklerim var. C'ye Windows 10 kurarken "Windows bu diske yuklenemez. Secilen disk GPT bolumu stilinde" uyarisi aliyorum.

D'deki verileri kaybetmeden en kolay nasil yaparim?

Windows kurulumunu MBR olarak değil GPT olarak hazırlayıp kuruluma o şekilde giriniz. Rufus ile USB belleği UEFİ GPT modunda yazdırınız. Kuruluma o şekilde başlayınız.

Mehmet hocam benim biosta o seçenekler cikmadi.

Hyrgul hocam dediginiz yontemle basladi.

Teşekkürler ilginize.

IMG_20200904_040818.jpg merhaba arkadaşlar.elimde 30 GB HDD ve 600gb SSD var.hddye win 10 yükleyebiliyorum ancak SSD ye seçip yüklemek istedigimde alttaki tüm seçenekler pasif oluyor ve resimdeki uyarıyı veriyor.
IMG-20200904-WA0004.jpeg uefi OS fast boot özelliğini devre dışı bıraktım yine de bı şey değişmedi.ne yapabilirim.bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Acaba problem disk numarası mi?yani bilgisayarimda istediğim numaradaki diske sistem yukleyemez miyim? İllaki disk 0 mi olması gerekiyor aklıma başka bı şey gelmiyor.cihaz sokmeden halledebilir miyim?

Acaba problem disk numarası mi?yani bilgisayarimda istediğim numaradaki diske sistem yukleyemez miyim? İllaki disk 0 mi olması gerekiyor aklıma başka bı şey gelmiyor.cihaz sokmeden halledebilir miyim?
Daha önce aynı durumla karşılaştım. Evet malesef tüm diskleri birleştirip yeniden disk oluşturmalı. Başka yöntem varsa bilen arkadaşlar bilgilendirirse iyi olurdu.

hocam sizin diskiniz mbr formatında görünüyor.
bu diske mbr ve efi formatında yazdırdığınız işletim sistemini yükleyebilirsiniz.
siz uefi gpt formatında bir işletim sistemiyle format atmaya çalışmışsınız

CD sürücü varsa windowsu cdden yüklemek sorunu çözebilir.Bir de hdd'yi söküp tek diskle yükledikten sonra tekrar takmak aklıma geldi olur mu bilmiyorum ama denemek lazım:)

USB bellekten ya da CDden boot olabilen disk programları var. İsimlerini hatırlamıyorum. Onlardan biri ile uygun şekilde biçimlendirip Windows kurulumu yapabilirsiniz sanırım

Geri