Windows Disk Yok Uyarısı

Kodla Büyü

ybilgin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar az önce laptopa xp kurdum.
1-2 dak arayla Windows Disk Yok Uyarısı alıyorum.
hatanın tam metni
Windows- Disk Yok
Exception Processing Message c0000013 Parameters 75b4bf......

niye böyle birşey yapıyor cd sağlam daha önce başka bilgislara kurdum

Arkadaşlar bendede aynı sorun veriyor.BTS deki ana bilgisayar format atacam dosyalar yüklendiketne sonra devam etmesi gerekirken Harddisk yok uyarı verdi.Bunun endenini bilen var mı?

benim görevlendirme okulda da "windows disk yok" uyarısı veriyor. üstelik pc normal çalışıyorken. madem disk yok nasıl açıldın diyorum pc'ye (içimden tabi). uyarı penceresine tamam dedikçe tekrar çıkıyor.

ybilgin' Alıntı:
arkadaşlar az önce laptopa xp kurdum.
1-2 dak arayla Windows Disk Yok Uyarısı alıyorum.
hatanın tam metni
Windows- Disk Yok
Exception Processing Message c0000013 Parameters 75b4bf......

niye böyle birşey yapıyor cd sağlam daha önce başka bilgislara kurdum
Hocam laptoplardaki klasik xp nin sata sürücüleri barındırmaması sorunu diye düşünüyorum. Full sata xp die aratıp böyle bir xp cd si ile format atarsanız diski görecektir. Kolay gelsin...

alfa-turk' Alıntı:
benim görevlendirme okulda da "windows disk yok" uyarısı veriyor. üstelik pc normal çalışıyorken. madem disk yok nasıl açıldın diyorum pc'ye (içimden tabi). uyarı penceresine tamam dedikçe tekrar çıkıyor.
Hocam harddiskin kablosunu ve takılı olduğu slotu değiştirin 2. slot varsa. Olmuyorsa HDD ölüyor demektir :)

hocam bilgisayar POST işlemlerini gerçekleştirdikten sonra başlangıç yapabileceği bir ortam arar. Bulamazsa disk yok uyarısı verir. Bulursa da önceliğine göre boot eder.

Bir diğer disk yok hatası da windowsun kendi dosyalarını korumaya çalışmasından kaynaklıdır. Eğer yüklediğiniz bir yama ya da program windowsun kendi dosyalarından birini değiştirmişse orjinaline dönmek için windows cdsi ister. bu durumda iptal edip dosyayı korumak istiyor musunuz dediğinde evet deyip çıkmaktır.

Diğer disk yok uyarısı yine program ya da virüsler kart okuyucu ya da cd/dvdlere ulaşmaya çalışırken yaşanır. Bu sorunun çözümü de virüsü temizlemekten ya da programı o sürücülere yönlendirmemekten geçer.

Windows kurulumu başladıktan bir süre sonra ekrana gelen disk yok uyarısı ise kurulum cdnizde sata sürücülerinin yüklü olmadığını gösterir. Bunun için kurulum başlarken F6 tuşuna basıp sata sürücülerinizin olduğu disketi takacaksınız ya da sata sürücü entegreli windows kurulum cdsi bulacasınız ya da cdnize kendiniz entegre edeceksiniz. Önerim TNC XP ya da Perfect XPden yanadır.

cevaplar için tşkler. önce sistem geri yükleme arkasındanda sata kablosunu başka bir yuvaya takmayı deneyecem.

arkadaşlar sürekli aynı uyarı gelip duruyor...kapatıyorum yine geliyor.labdaki bükün bilgisayarlar aynı...Yokmu bi çaresi yardım edin lütfen..

Geri